Prirodzený pôrod. Čo si o ňom myslíte?

susik77
7. máj 2007

Ahojte, prave mam cerstvo po 5-dennom predporodno-rodicovskom kurze, ktory na mna velmi zaposobil. Rozpravali nam, aky je pre matku aj dieta dolezity prirodzeny porod ( bez liekov) a ake zasady by sa v porodniciach mali dodrziavat podla WHO ( svetovej zdravotnickej organizacie) a ako sa v skoro vsetkych porodniciach porusuju, ze vraj preto, aby si to zamestnanci v porodniciach rychlejsie "odkrutili". Preto by ma zaujimalo, co si myslite o " prirodzenom porode" bez urychlovania a liekov ( samozrejme pri spontannych porodoch, ked nie je ohrozena matka ani dieta), a o vasich skusenostiach po porode- ci vam dali miminko hned po vysetreni, al. ho zaniesli prec, o tom, ako v ktorych porodniciach respektuju porodne plany a ako pomahaju mamickam pri kojeni.

hankky
24. nov 2008

ahoj renka, nie nevyvolavame...len sa nejako nic nedeje...som cakala najakych poslickov a nic 🙂
ja by som najradsej uz chcela vediet kedy to pride....by bolo super keby som presne vedela den D 😀

petruci6
24. nov 2008

tiez tak 😀 ale to sa neda

ale mozes byt prva,dovolim ti to 😀 a potom mi povies ake to bolo,dobre?

hankky
24. nov 2008

😀 😀 😀 dohodnute

etnicka
24. nov 2008

hankky keby si to vedela, nemala by si ziadne prekvapenie 😉

dula_renka
24. nov 2008

hankky ....až keď som mala dve deti, tak som sa dozvedela, že existujú dáky poslíčkovia 😕 Nie je to povinná disciplína, takže pohodička aj bez poslíčkov 😀

hankky
25. nov 2008

etnicka, no to je pravda, ale ja nemam velmi rada prekvapenia 😅 A asi ani nejde o prekvapenie ako o to ze neviem co a kedy ma caka...no, teraz som si uvedomila ze asi viac nemam rada neistotu ako prekvapenia 🙄 😀

renka, na to presne navazuje to ze uz ked nemozme vediet presny datum (a najlepsie aj cas 😀 ) tak by to mohlo mat nejake standardy podla ktorych sa postupuje krok za krokom aby som vedela kde sa presne nachadzam 😵 a co ma este caka a kedy a tak...

No takto nejako dopadne clovek ak je tyzden sam doma s chorobou a uz nema nad cim rozmyslat 😅

dula_renka
25. nov 2008

hankky...cakaju ta same pekne veci 😉

petruci6
25. nov 2008

hankky este si chora?

hankky
25. nov 2008

renka, ty si chodiaca pozitivna energia 😀

petruci6, este stale...lekarka mi dala antibiotika ze ked za 2-3 dni nezaberie bioparox tak mam zacat brat...cakala som 4 dni a nezlepsovalo sa tak som v nedelu zacala brat nech to uz mam cim skor za sebou. Vraj nemozem ist rodit chora, zabudla som sa opytat preco 🙄 Ale na druhej strane, uz aj bez choroby som bez energie a nic nevladzem, takze ma to len viac ubija. Dnes mi je uz celkom fajn takze to asi zabralo 🙂 Aj to vyuzijem a nieco doma porobim konecne 😀
Ty sa ako citis?

petruci6
25. nov 2008

malicka urcite caka kym sa vyzdravies,aby si mala silu na porod,tak sa kuriruj 😉

moja dnes od rana vymysla a mam pocit,ze si robi kotrmelce v bruchu,dost to aj boli 😝

hankky
25. nov 2008

hm, to ma nenapadlo ze je taka vnimava 😀
neviem ci vsetky babatka, ale ta moja ma kope zasadne len do praveho rebra...uz ma boli z toho cely bok. a ked sa tlaci tak sa tlaci smerom von, takze ma boli aj "spodok" 😀
ten posledny mesiac je fakt makacka, ze?

dula_renka
25. nov 2008

hankky...aj keby sa ti zacali kontrakcie pocas choroby, nemusis sa bat. Uvidis kolko energie v sebe najdes. Prekvapis aj samu seba 😉 . Ja som bola silna alergicka a dcera sa mi narodila 5.7. ked kulminuje sezona. Zazracne sa ta alergia stratila 😉

petruci6
25. nov 2008

to teda mas pravdu,obliekala som si ponozky a myslela som,ze pri tom porodim 😀

hankky
25. nov 2008

renka, to ma upokojilo, lebo sa bojim toho ako to bude vyzerat ked budem rodit v noci...alebo ked sa v noci zobudim a bude treba ist do porodnice...ja mam totiz v noci problem dojst aj na wecko 😀

petruci, ty si este vies obliect ponozky???? 😀 😀 😀

petruci6
25. nov 2008

praveze neviem 😀 vcera som sa holila,lebo mam zajtra poradnu a tiez to bol zazitok 😀

dula_renka
25. nov 2008

hankky v noci je v porodnici najlepsie, bozsky klud 🙂...aj vikend a sviatky su kludnejsie 🙂 neboj bude to dobre 😉

hankky
25. nov 2008

petruci, daj ziletku do ruky manzelovi...aj to bude zazitok 😀 😀 😀

renka, 😀 to je super, som myslela ze babatka nevedia kedy su vikendy a sviatky... ale ty si asi myslela ze tam nie je tak rusno kvoli inym pacientom a navstevam ze? 😵

dula_renka
25. nov 2008

hankky....vsak ja som to mojim detom stale pripominala, dcera sa narodila v noci a cez sviatok, syn vecer, ale bol to planovany cisarsky 🙂

hankky
25. nov 2008

renka, tak myslim ze mam novu temu na rozhovory s malou 😉

dula_renka
25. nov 2008

dobre si pokecajte, urcite si da povedat 😉

petruci6
26. nov 2008

hankky ako sa citis? este nic? 😵

hankky
26. nov 2008

ahoj 🙂 no chce sa mi spat...ale to je asi tak vsetko 😀 takze stale nic, ale este mame cas a dnes tatik odisiel na sluzobku a pride zajtra vecer, takze musime vydrzat pokope kym sa nevrati 😅
a tebe je ako?
jo a napadol sneh ne...tak som vcera vytiahla cizmy....to bol proces kym som si ich obula 😀 uz sa neda poriadne ani sediet, ani lezat, ani chodit ani nic 🙄

petruci6
26. nov 2008

do zajtra uz hadam vydrzite,nie? 🙂
my sme mali dnes posl kontrolu u dr,krcok zavrety,zatial sa nic nedeje,bral mi aj stery na streptoka,vysledky az o tyzden 😒
bud utorok uz idem za svojim porodnikom 😅
poskladali sme konecne postielku,tak cez vikend sa chystam prat hniezdo

hankky
26. nov 2008

No, ja vydrzim len viem ja kedy sa drobec rozhodne? Myslim ze jej je to dost jedno ze drahy neni doma 😀
Juuj, fajne poper secko nech je pripravene a vonavucke 🙂
Ja idem v sobotu do poradne tak som zvedava co mi lekar povie...zase ze je vsetko v poriadku a ze mam cakat 🙄

dula_renka
27. nov 2008

hankky.....co sa plasis? 😕 ....ved este je casu dost ...pekne si hovkaj a tes sa, ze je vsetko v poriadku 😉

hankky
27. nov 2008

renka, no ja sa neplasim, len neviem kolko toho casu este mam 🙂 zajtra zaciname 40 tt a ja by som ju uz tak velmi chcela mat pri sebe 😵

dula_renka
27. nov 2008

TP mas 7.12. tak do 14. 12 mozes byt v pokoji 🙂 ....a babytko mas stale pri sebe, ked sa narodi, uz nebudete stale spolu ako teraz 🙂

petruci6
27. nov 2008

pozeram,ze este sa nic nedeje,malicka si pekne pocka na otecka pri porode,vsak? 😉

ja dnes nemam prave najlepsi den,cely den by som len spala a od vcera ma hrozne boli prava strana bruska,ako keby som mala pruh,alebo natrhnuty sval pri vajecniku,neviem ani lezat na pravej strane
neviem co to moze byt 😒

hankky
27. nov 2008

juuuj ☹ , tak len lez a oddychuj 😉 mozno ta len bolestivo kopla a teraz to miesto mas citlive...
mna vcera presla choroba konecne tak som dnes trosku pratala...lenze som to asi prehnala lebo o 4 ma zacalo straaasne boliet brucho cele, ale hlavne spodna cast...vystrelovalo to az k bedrovym klbom...alebo od klbov do bruska? ani neviem poriadne...tak som len lezala a upokojilo sa to...lenze mi tvrdne strasne brucho cele, mam ho ako kamen miestami ☹ ked lezim tak je to celkom dobre, ale akonahle sa postavim tak hned ma zacne boliet spodok bruska...tak uvidime co z toho bude, snad som to fakt neprehnala...ale davala som si pozor 😕

renka, ja si neviem predstavit ze by som mala byt tehotna az do 14.12 🤐 to je este strasne dlha doba 😅

petruci6
27. nov 2008

hankky nemas pocit,ze to uz prichadza? teda podla toho co pises 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre