Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
15. mar 2010

Kati no preto sa pýtam lebo acidko sa mi zdá také ako jogurt a malú mi zapiekla hruška a probiotiká nepomáhajú, tak že by som skúsila toto...

mneme
15. mar 2010

podla mna jogurt a acidko je rovnake - bkm tam je fermentovana

dadka212
15. mar 2010

Ja som jej trocha dala a tak sa posrala 😀

katka1981
15. mar 2010

mne sa zda ze mi mala dobre kakala z avokada, inak slivky nepomahaju absolutne

kaska
16. mar 2010

Ahojte, vidim, ze vam deticky krasne napreduju, Luci vydrzte tie choroby drzim place, aby skoro presli.
My sme boli prvy vikned mimo domu, bolo super, maly bol uplne na nepoznanie, ani nemrnkol, v restauracii sme boli 2 hodiny a ani raz nezamrncal. Konecne som vecer stravila v psolocnosti ludi a dala si pohar vina 🙂 velice dobre nam to vsetkym padlo. Sme sa zhodli s muzom, ze musime chodit takto castejsie.
Ale odkedy sme sa vratili, tak maleho chytila totalna separacna uzkost, jemu ani nestaci ked pri nom sedim, musi byt nacapeny na mne. Chudiacik je inak strasne zlaty.
Zajtra ma 8 mesaicov, ale jogurt mu este nedavam a este ten mesiac by som chcela pockat. Myslite, ze mozem? Dali sme mu asi 3x obkusavat korku z chleba, ale to len tak oblizol par krat. Inka posledne dni mu velmi nechuti jest. Nechapem to, ved on bol vzdy taky pekny papkac, teraz ho musim prosit aby usta otvoril ledva to co predtyl zjedol ako malinu, teraz spapa.
Kati a myslis, ze budes moct absolvovat so mnou este prechadzku? Ci mala nechce byt stale v kociku?

katka1981
16. mar 2010

Kaska, ahoj, a vies, ze som ti chcela napisat, ze mozno aj budes stastna, ze ste boli? Tak sa velmi tesim, ze si bola spokojna, lebo obavami si bola ako ja, uplne ako keby som seba videla a pocula. Kati dnes sme boli na prechadzke, mala musi byt otocena v smere jazdy, mne je to velmi neosobne, akoby som tlacila nakupny vozik, mne strasne chyba, ze nevidim malu, ale jej to viacej vyhovuje, lebo jej nebranim vo vyhlade. Avsak po case zacala mat nervy, muz jej pohrozil prstom tak stichla. A ked sme nastupili do auta, ze ideme domov, bola cela happy. Ked som ju davala do autosedacky, kde si v pohode pospi aj 45 minut, ked niekam ideme a je cas spat, tak chytila take nervy, ze sa skoro zosupla na zem. Horkotazko som ju zapla a zacala nenormalne vrieskat, muza skoro porazilo a nedal prednost jednemu autu, co islo po hlavnej, nastastie odbocovalo, takze ozaj stastie, lebo by to zle dopadlo, tak na malu skrikol, "Bud ticho", nie zeby krical ale povedal to razne. Som mu vynadala, ale mala bola ticho celu cestu, este sme sa zasmiali ako mu odzundrala, ale bola ticho. Som muzovi povedala, ze sme mali nervy, ked plakala, ked bola mala, mysleli sme, ze jej nic nie je, ale potom sme zistili, ze ma reflux, tak nam jej bolo luto, ale teraz naozaj mala je jak sto certov a som rada, ze fakt stichla. Naozaj keby jej nieco bolo, tak po upozorneni place dalej, respektive zuri dalej. Ale vyzera to ze ju svrbia dasienka, tak je nervozna ale ozaj niekedy je to snou na nervy, ked ju prebalujem tak ma kope do brucha, vyhadzuje panvu do vysky, robi mostiky, no ale snad to cim skor prejde, lebo pokial to niekto este nevie, my mame doma to najlepsie dievcatko na svete 🙂 A k tej prechadzke Kati, bude musiet, snad nechce aby som ju vlacila na rukach, mala som dva dni, co ma tak krize boleli, ze som sa bala, ze su to oblicky. Ale ju tie vrtochy musia prejst, s kocikom sa jazdi perfektne a mozno som chora ale kocikovanie je plnenie mojho sna, tak, snad mi ho mala este chvilku dopraje, urcite pojdeme kocikovat.

mneme
16. mar 2010

kati a preco si myslis, ze sofi je jak sto certov ked toto robi? podla mna je to uplne normalne spravanie zivotaschopneho babatka, ktore uz ma vlastnu volu a chce sa trochu aj presadzovat. martina sa stale kvoli niecomu certi, ked ju prebalujem, uteka, musim ju furt zabavat, ale vsak je to s tymi deckami takto aspon vacsia zabava 😀

baby, je mi to trochu trapne sa tu jak taka slepica chvalit s takou hovadinou, ale som ozaj happy a musim sa podelit. martina dnes dala prvykrat plnu naloz do nocnika 🙂

bibi1711
16. mar 2010

fuha mneme, parada. a ty ju uz ucis na nocnik? nie je este skoro?

mneme
16. mar 2010

bibi neviem, kedy najneskor sa odporuca zacat, ale skoro to podla mna nie je, kedze uz samostatne sedi. jasne, ze ju nemozem nechat na nocniku, posadim ju, robim "nas" kakaci zvuk a ak do 10 min. nic nie je, koncime. hadam sa jej to casom a po iks viac ci menej uspesnych pokusoch v makovicke nejako spoji, ze je lepsie urobit si tie veci do nocnicka ako do plienocky 😅

katka1981
16. mar 2010

Mneme, pretoze sa zmenila zo dna na den, prezliekanie jej vobec nevadilo, teraz jej vadi, to chapem, ale hadze sa "o zem". Pri prebalovani place akoby ju ockovali. A ked poviem mame aka je, tak povie, ze cela mama. Viem, ze to asi hovori len tak zo srandy, lenze ja som bola strasne kreativna ako dieta, mna drzali v skolke len vdaka maminim uplatkom, stale ma chceli vyhodit zo skolky ☹ A ja sa bojim, ze ked malu neusmernim, ze mi prerastie cez hlavu a co potom? Pre mna je to stale to malinke miminko a ja nechapem, ze zo dna na den taka zmena. Proste som to necakala, rozhodne nie tak skoro. Vies, ja totizto neznasam neposlusne, nevychovane deti, potom to len robi zle, tyraju zvierata, robia zle ako sa len da, proste dnes je taky trend a ja toto v ziadnom pripade nechcem. Pocula som, ze detsky vzdor prichadza medzi 2.-3.rokom, takze som si asi myslela, ze dovtedy bude mala dobrucka. Som naivka, ja viem, ked ja ju asi stale beriem ako babiku a ked sa prejavi, mam chut vymenit baterky, aby slapala podla mojich predstav 😉 V tej knizke co si mi spominala, je aj nieco ohladom vyvoja, zmeny spravania a taketo piskosky, co mozeme cakat od deti? Hladam nejaku literaturu, co by ma usmernila ako na malu. Nechcem aby som mala potom hlavu v smutku, ze sme ju nezvladli.
Gratulujem k darceku 🙂 Mala uz posedava na serbliku ale zajtra ju tam dam prvykrat na ostro, dnes som jej specialne kupila toaletak. Alebo ju mam utriet vlhkymi utierkami, keby sa zadarilo? Len problem je, ze vacsinou kaka, ked zacne papat. Kedy je cas na nocnik, tazko povedat, niektora literatura uvadza 2,5 roka, lebo dovtedy je to na postrehu mamiciek, ale ja si myslim, ze v pohode sa da skusat cim skor, je to lepsie pre babo, ze v tom nesedi. Mam znamu, kt. dievcatko chodilo na serblik od pol roka, lebo jej starsi brat si z nej spravil babiku a co bolo najhorsie, malej sa nechcelo hovorit, lebo jej brat jej ajtak rozumel, tak nemala problem.

katka1981
16. mar 2010

Mneme, a dakujem ti. Ja uz som si fakt myslela, ze mala je zla po mne. Lebo svokra vzdy povie, ze aky bol moj muz super dieta. Cize co ti z toho vychadza? Aj moja mama naposledy povedala, ze mala je bitkarka po mne. Ako sa mam potom citit? ☹ Ked mi muz povie, ze mala je cela ja, ked je jak cert a ja mu na svoju obranu poviem, ze ale aj baby pisu, ze to robia ich deti, to su vsetky deti po mne? Povie, ze on hovori o nasej malej a nie o ostatnych detoch 😒 Kazdy povie aka je krasna, ze sa podoba na muza, no ale ked je nervozna, zla je po mne, tak to moc nepotesi ☹

emjee
17. mar 2010

katka podla mna nie je zla, ziadne dieta nie je zle, ma len teraz "neposlusne obdobie" 😉 Matejko teraz tiez skusa hranice, jeduje sa ked mu nieco nedovolim, hadze sa, pri prebalovani robi mostiky, ... 😔
neviem aku knihu ti odporucala mneme, ale mne sa velmi paci a snazim sa riadit podla "Respektovat a byt respektovan"

luciarichard
17. mar 2010

ahojte tak hlasime pokles teplot a po 3 prebdenych nociach som aj co to pospala. I ked mala bola stale hladna takze cucala ako drak, ale zas 3 dni poriadne nejedla tak som bola rada... Dnes sa aj trosku vysypala, sice som myslela ze ten vysyp bude agresivnejsi zatial je to len par cervenych fliackov. Ja dufam ze s chorobami mame aspon na chvilu pokoj 😔

katka1981
17. mar 2010

Emjee, dakujem 🙂

Lucka, drzte sa nech vas choroby obchadzaju.

katka1981
17. mar 2010

Malinka sedi, pekne sa hra, samozrejme puzzle jak po boji. Prisla som k nej, aby som ju posadila na puzzle, nech nenachladne a hovorim jej, dobry den, lubim ta a ona ma chytila a dala mi stavnatu pusu na lice, joj, chce sa mi plakat.

luciarichard
17. mar 2010

Inak zabudla som napisat. Sofia zistila ze ma aj horne jednotky tak zacala škrípať zubami 😀

mneme
17. mar 2010

luci, drzte sa, nech sa preskripete zubami az k uplnemu vyzdraveniu 🙂

kati, klidek, to je vsetko uplne normalne. ja keby som martine vymysly takto prezivala, tak sa zblaznim, asi by si ju mala niekedy prist pozriet, aby si si urobila predstavu o "zlom" dietati. ale ved to neznamena, ze je nevychovana alebo drza, skratka skusa, uci sa, kde su hranice, omakava si ten nas svet sama pre seba. ty si tu na to, aby si ju usmernila, nie drzala nakratko, len nech je poslusna 🙂

uz sa nepamatam, ci som ti odporucala respektovat a byt respektovan alebo deti jsou hoste, kteri hledaji cestu. v tej druhej knizke je aj kapitola o obdobi, ktore je rizikove pre vznik agresivneho spravania, ktore moze vyustit do tzv. "maleho tyrana" tak sa vola aj samostatna knizka od tej istej autorky. ale podla toho co popisujes si myslim, ze ti ziadnu knizku o malom tyranovi netreba. radsej si precitaj respektovat... a deti jsou hoste..., je to naozaj inspirativne.

tehula
17. mar 2010

Ahojte, ked je rec o skusani, tak Heidi ked nieco spekuluje a ju napomenieme, ze NO-NO, tak sa na moment na nas zahladi, ci to myslime vazne, potom oduje spodnu peru a spusti taky rev, ako by sme ju z koze drali 😀

Ja neviem ako reagovat, mojkat ju nemojkam, nech vie, ze to myslim vazne, ale mne je to take smiesne, ze sa na tom zacnem rehotat....co uz moc vychovne asi nie je.
Ale to je taka herecka, ze az nechapem.

Inak kuki dik za tip, kupila som malej tie nesolene kukuricne chrumky v kauflaci, naramne sa to malej lubi.

A zubati sme uz aj my, uz jej horne jednotky pekne vyliezli, vyzera, ze medzeru bude mat medzi nimi asi

jasminet
17. mar 2010

u nas sa asi tlaci prvy zubok, aspon sa mi zda, nechce ma pustit do pusy sa mrknut. 😵
ale je vyhadzana, min. stredu sa na ruke vyhadzala, hnusne, potom fliacik na druhej a 2 pupaky na krku. ma to presne v oblasti kde je podbradnik...v pondelok sme boli u lekarky, ze to vyzera na alergiu, dnes ma vypupakovane celo (len take mini draplave pupaky), ale fakt neviem z coho. ci z prasku, co som menila pred 3 tyzdnami? z jedla neviem, nic nove som jej vtedy nedavala. 😒 a to mame v sobotu krst, tam bude zas vyzerat, chuda moje malinke ☹

katka1981
17. mar 2010

Ahojte, Mneme, dakujem tu respektovat mi doporucila aj Emjee, takze som sa pre nu rozhodla a v blizkej buducnosti ju urcite kupim. Mne muz povedal, ze ja som velmi citliva a moc si vsetko pripustam a fakt je ten, ze nevidim nic len malu a cely svet sa toci len okolo nej, akoby nic ine na svete neexistovalo. Ale to asi aj u vas tak je.
Aky sme mali den? Uzasny!!! O 3.15 sa mala zobudila, plakala, myslela som ze je hladna ajked nebol jej cas, nechcela papat, strasne plackala, ale nebol to plac zo zleho sna, vtedy place inak. Vzala som ju na ruky, dala som jej cumlik a hovorim mzovi, ze toto su isto zubky. (Mam v tom predsa prax, Sophinka ma uz vsetky zubky 😀), Za chvilku sa utisila a zaspinkala. Rano ma mala nevykopala 😀 Dnes rozdavala po sto rokoch pusinky a dokonca mi ruku bozkala ako dzentlmen a aj cmukla. Celkom jedla obed, vonku krasne sedela, potom spinkala, ziadne place ani truce. Pred dvomi dnami som muzovi hovorila, ze aka je mala pohodlna a leniva a odvtedy jej zrazu puzzle nestaci, za par sekund ho rozoberie, a uz lesti celu obyvacku. Dnes skoncila ako mala popoluska, lebo robila reviziu krbu a mala popol na teplacikoch. A to hlavne, dnes sme isli prvykrat na serblik na ostro. POcula som ze tlaci, tak som rychlo nabehla, no uspesnost 50 na 50. Mala gulicka v plienke, tak neviem ci som ju vyrusila, alebo viac uz neslo, ale krasne sa vycikala. Joj skvely pocit, na prvy pokus super. Mneme a dakujem za podporu, fakt je mala zlata, mozno potom co si mi pisala, ze je mala v pohode, tak som aj ja kludnejsia a mala to citi.

kukenzi
autor
17. mar 2010

ahojte,

nemam vas teraz cas citat, len vidim, ze tu spominate RaBR (respektovat a byt respektovan), uzasna kniha, ale nedostala som sa ani do polovice. naposledy som ju citala v septembri 😒 teraz citam o surodencoch.

katka1981
19. mar 2010

Ahojte baby, cakam, ktora z vas mi prva pochvali novu fotku. Konecne prva fotka, s ktorou som naozaj spokojna. Kuki, aj tebe to sekne, mali sme rovnakeho fotografa. A tie nausnice, wau!

bibi1711
19. mar 2010

Kati, nadherna foto🙂 Ale tak nazivo si vacsia kocka🙂 Machrujem, ze sme sa videli... 😉

mneme
19. mar 2010

kati, to nie su nausnice, ale tvoje krasne kadere :D
inak caute, podavam strucne spravy: u nas su na programe dna okrem zubov a separacnej uzkosti aj nocnikove pokroky. martina chape, ze nocnik je na tlacenie, neviem po kom je taka chapava 😕 asi tak 8 z 10 razov tam cosi vypusti, vzdy jej to ukazem a chvalim ju, no skratka, uplne som z toho nadsena. dufam, ze to nie je len stastie zaciatocnika ako v rulete 😅
bibi, co zumba? najblizsie idem v nedelu, dufam, ze uz sa budem trochu viacej chytat na kroky. fakt ma to zacalo bavit.

katrin79
19. mar 2010

kuki, kati...no konecne ste si zverejnili fotky a ako straaasne sa podobate, jedna krajsia ako druha 🙂 🙂 🙂

katrin79
19. mar 2010

mneme, ty mas aku sikovnicu doma? ja mam zatial len v plane ist kupit nocnik ale vobec si nerobim velke nadeje, zeby sa malej pacilo zaspinit radsej nocnik, ako plienky, ale budeme skusat 😉

baby, ja som konecne opat fit, v nedelu som totiz musela navstivit nasu "oblubenu" antolsku, skoncila som na pohotovosti na infuzke so seknutym krkom, nemohla som sa vobec hybat, vyplakala som sa od bolesti na mesiac dopredu, co som nemohla ani chodit poriadne a najhorsie bolo, ked mi chudiatko plakala a pozerala na mna a ja som ju nemohla zobrat na ruky...hrozny pocit

kukenzi
autor
19. mar 2010

ahojte,

mneme aj ja davam 3den na nocnik, 10min a dost, zatial sme len cikali, ale ja osobne si nemyslim, ze je to o usporiadani v hlavicke, ale jednoducho dieta musi vediet ovladat zvierace. tusim okolo 1,5r to ma zmysel, len u niektorych deticiek skor. dieta sa bezne oduci od plienok "zo dna na den" samo v 2-2,5r. martinko sa v 19m. zacal pytat na nocnik, krasne nam to slo, vydrzalo to vsak len tri mesiace a potom az teraz na vianoce, to mal o mesiac 2,5r a vyzera, ze to uz je definitivne, teda ak nepride nejaky "zlom"

kukenzi
autor
19. mar 2010

jeeeej a vieme vkladat kruzky na stojan 🙂

kaska
20. mar 2010

ahojte trochu som "do mima" z tejto stranky, ale zvykam si 😀
no teda aka sikovnice mate, ze na nocnik, my ho este ani nemame kupeny 🙂 ale ja som tiez zacala skoro sa pytat na nocnik, ale bohuzial nas milacik nie je velmi po mne ☹
baby premyslam, ze nas vsetkych troch supnem na sukromnu kliniku, co si o tom myslite? Teraz nam vybuchol zubar, ja som strasne nespokojna s mojim vseobecnym lekarom, sice detska je ok, ale chodime na poradnu tak raz za 2 mesiace, co sa mi velmi nepaci. Tak som premyslala, ze ci by sa neoplatilo zainvestovat do zdravia? Len neviem teda, ci aj tam bude o nas dobre postarane...
Chcem sa spytat, aky chlebik davate malinkym? Lebo ja som v obchode citala, vsetky maju ecka, akurat v bille maju jeden tmavy bez eciek dovazany z rakuska, ale je tam ocot zasa. Ci vsetky poctivo vypekate? Este sme tu pekaren nekupili. A rozky? Aky mu mozme dat? Grahamovy?

katka1981
20. mar 2010

Mneme, hej ja som si to vsimla az ked so si fotku zvacsila, ja som taka slepa, ale nastastie to na fotke nevidno. 😀 Kati necuduj sa ze sme si s Kuki podobne, ved aj nase male sa podobali, neviem ako teraz ale boli si podobne. (Myslim Natalku so Sophi).

Bibi, spominas ako sme sa bavili o tom serblikovani? Ale mne sa zda divne, lebo mala dost dlhe obdobie tlaci ako diva, chuda tie zvuky... nemyslis si, ze keby to bolo len o reflexe, tak to z nej vypadne? Musim o tom hodit rec s doktorkou. No s cikanim je mi to jasne. Akoze nechcem teraz vyzerat ako blbec, nevyznam sa, ale viem, ze u psikov je to tak, ze na velku sa vie psik vypytat skor ako na malu, lebo napr. mechur si vie ovladat az od cca 4 mesiacov. Aspon teda nas a na velku sa pytal od 7 tyzdnov, vtedy sme si ho doniesli, preto mi napadlo, ci nieco podobne nie je aj u ludi, lebo ked cika, nikdy o tom neviem, ale ked kaka, takl tlaci chudatko jak o zivot, niekedy je cela cervena. Samozrejme, ze to zavisi od tvrdosti stolici.

Kaska, co sa tyka sukromnej kliniky, viem len o kamoske, co ma malu v Medifere a sudi sa. Mala mala dlhodobo problemy s uskami, nakoniec ju v Piestanoch operovali, nepomohlo, zle pocula, oboznamili ju, ze nech rata s nasledkami, lebo po sto rokoch jej konecne spravili vyter a zistili pneumokovu infekciu, takze chudatko Beki. My mame super zubara, co sa tyka pristupu, kvality, urovne sluzieb, ale co sa tyka ceny, je to nieco strasne, ale my sa o zuby bojime. Obvodnu mame, moju skolsku, maximalna spokojnost, berie nas ako svoju dceru a syna, je super. Ja som malej este pecivo nedavala,a le grahamovy rozok podla mna nie jed vhodny pre babo, mna osobne vacsionou drhne, tak by som ho malej nedavala.

Co sa tyka zubov, tak niekedy mam pocit uz 3 dni, ze sa malej nieco dole prerezalo, ale nic nevidim, neukaze mi. Ale sedelo by to, lebo uz je dobrucka ako kedysi, cize to co som pisala, ze je zla ako cert by mohlo byt zo zubkov. Lebo uz mame spat nase zlate dievcatko. Jasne ze vystrkuje rozky, ale muza normalne poslucha, ked jej povie Sophia prestan, tak sa otoci na bok, potmehucky pozrie a uz je klud. Ja som na nu asi menej prisna, ale to sa neda. Asi to boli fakt zubky, ved uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre