Rodili ste na Antolskej bez nástrihu?

saty.predaj
20. nov 2016

Ahojte tehulky. Mam termin v Decembri 2016 a zaujimalo by ma ci ste niektora rodili na Antolskej bez nastrihu. Udajne tam vsetky nastrihavaju. Co je na tom pravda? Ak si zazmluvnim a upozornim na to snad ma nenastrihne. Dakujem

siskatan
20. nov 2016

rodila som trikrát a vždy bez nástrihu... nikomu som nič hovoriť nemusela 😉

alyn
20. nov 2016

Áno, pred rokom a pol, tiež som.nic nevravela. Cvičila som poctivo s epinom, ale ani to som im nevravela, nemajú to moc radi.

alyn
20. nov 2016

A kamoška tam rodila teraz, tiež bez nastrihu, nemala nikoho zazmluvneneho.

saty.predaj
autor
20. nov 2016

@alyn preco to nemaju radi? Aj ja trenujem 🙂

luciferia
20. nov 2016

Aj ja som rodila bez nastrihu, pred 3 mesiacmi. A to som ani necvicila s epinom, len masirovala hradzu. Vobec uz neplati, ze robia nastrih automaticky, len podla potreby.

alyn
20. nov 2016

@saty.predaj znamej sa normalne vysmiala jedna sestrička a este to pred nou hovorila na plne usta dalsej..totiz stáva sa, že pritom dôjde niekedy k prasknutiu zilky vovnutri, ale väčšinou to je len minikrvacanie, a stáva sa že tam prídu sa dat skontrolovať. Tak pri tej prilezitosti. Ale niektorí doktori su s tym ok, tiež som sa stretla s jednou, co sa jej to nepozdavalo.
Ja osobne mam len tie najlepšie skúsenosti aj mi to pomohlo pri pôrode, som poznala ten pocit, kedy uz je dolu(napriek epi).

saty.predaj
autor
20. nov 2016

@alyn tiez ma moj gynekolog vysmial. K porodu chcem doktora Janaca. Ja som uz druhorodicka a pri prvom porode som sa dost natrapila. Ja som utla a hlavicka mala 35cm

saty.predaj
autor
20. nov 2016

@alyn tiez ma moj gynekolog vysmial. Ale to som aj cakala. K porodu chcem doktora Janaca. Ja som uz druhorodicka a pri prvom porode som sa dost natrapila. Ja som utla a hlavicka mala 35cm 😨

saty.predaj
autor
20. nov 2016

@siskatan to je super. Ja som prve mala s nastrihom a aj vnutorne sitie. Takze trenujem s balonikom a dufam, ze to zvladnem lepsie.

saty.predaj
autor
20. nov 2016

@luciferia Tak ja ich skusim upozornit nech cakaju a nie automaticky nastrih. Dakujem 🙂

zuzu003
20. nov 2016

Ja som rodila teraz v juni, tiez som cvicila s aniballom a nechcela som nastrih. Nestrihali ma rutinne, ale az ked bolo zrejme, ze sa roztrhnem. Ja som tiez utla, uzka a dieta bolo na mna velke s obvodom hlavicky 34 cm. Nastrih bol maly, ostala mi 1,5 cm jazva. A na temu ako vnimaju lekari cvicenie s aniballom, sa Janac vyjadril, ze keby som nebola byvala cvicila, tak neporodim ... takze by ma cakala sekcia. Moja lekarka po porode povedala, ze je to dobra vec 🙂

lucia.t
20. nov 2016

@saty.predaj ja som ich dokonca ani neupozornovala, sami sa rozhodli, ze to asi nebude potrebne. A po porode sa ma pytali, ci som cvicila s balonikom. Takze myslim, ze ista osveta prebehla aj na Antolskej 🙂

hivanik
21. nov 2016

Treba si uvedomit ze lekar pristupi k nastrihu vtedy ak by to malo ohrozit zivot dietatka. Ano je hojenie tazie ako bez nastrihu, su pripady ked mamicka trvala na tom ze bez nastrihu a prirodzeny a nakoniec cisarsky a s ozivovanym. Netreba za kazdu cenu tvat na svojom. Lekar musi zhodnotit stav a mozne ohrozenie.

saty.predaj
autor
21. nov 2016

@zuzu003 tiez sa mi zda, ze je to celkom dobra vec. Lebo si aspon uvedomim ktore svaly mam pouzivat. Tlacte ako ked kakate nie je celkom spravna instrukcia :D. Ja som potom mala problem s konenickom. Tak dufam, ze teraz to bude lepsie 🙂 Kolko cm si mala nacvicene?

saty.predaj
autor
21. nov 2016

@hivanik Ja nie som pripad, ze za kazdu cenu bez nastrihu. Ked som to prezila raz prezijem znova. Dolezitejsie je babo. Len ma zaujimali skusenost mamiciek. Pocula som take nazory, ze doktori automaticky strihaju aj ked nie je treba. 🙂

hivanik
21. nov 2016

Len ze sa posledne roky s nastrihu a celkoveho porodu robi akysi strasiak ze namiesto radostneho ocakavania sa zbytocne mamicka obava porodu a v niektorych pripadoch prepadne panike. Porod je to najkrajsie co moze zena zazit a radost zo zdraveho dietatka zahoji vsetky bolacky.

gumimaci
21. nov 2016

@saty.predaj skus si zistit aku maju percentualnu mieru nastrihov a budes vediet ci ho robia automaticky. Ja verim, ze uz sa vela lekarov rozhodlo nerobit tento zakrok automaticky.
@hivanik no pokial viem nastrih bol vzdy prezentovany ako ochrana hradze 😀 nie na zachranu dietatka. ked som si vyberala porodnicu a videla tie cisla... paaana Kramare cca 90% takze to strihali skoro vsetky zeny. Tiez som pocula od jednej zdravotacky, ze sa to robi kvoli poistovniam, aj maly nastrih s rata do vykonu... a verim tomu, ze aj to su dovody a je to nechutne,

hivanik
21. nov 2016

@gumimaci nastrih je ukon na ulahcenie prechodu hlavicky.🙂

mrkvicka060
21. nov 2016

@saty.predaj rodila som v r. 2015 a bez nastrihu. Sice to nedopadlo moc dobre, aj ked som cvicila s balonikom. Maly sa vypytal o 2 tyzdne skor, takze som mala nacvicene len trochu a museli dost zasivat... ale uz nerobia automaticky nastrih 🙂

gumimaci
21. nov 2016

@hivanik Dôvodom, prečo sa robí toľko nástrihov, je u nás zrejme iba zvyk. „Každej prvorodičke robím nástrih,“ – to je výrok, ktorý z úst pôrodníkov vôbec neznie zriedkavo. V minulosti sa verilo, že epiziotómia slúži ako prevencia veľkých pôrodných poranení hrádze, konečníka a čreva, a robila sa aj preto, aby sa dieťa narodilo rýchlejšie. Súčasné poznatky však dokazujú, že rutinný nástrih hrádze závažným poraneniam nepredchádza. Prečo sa napriek tomu slovenskí pôrodníci týmito poznatkami neriadia?

http://www.tyzden.sk/casopis/17193/takto-rodit-...

gumimaci
21. nov 2016

Urýchli epiziotómia pôrod?

Jedným z často používaných argumentov pre epiziotómiu je urýchlenie dĺžky pôrodu. Vzhľadom na to, že sa k nastrihnutiu hrádze pristupuje až na konci druhej pôrodnej fázy, nemá tento zákrok vplyv na celkovú dĺžku trvania pôrodu.

http://www.babyweb.sk/nastrihnutie-hradze-pri-p...

zuzu003
21. nov 2016

@saty.predaj Ja som cvicila od 33. tyzdna, ale podarilo sa mi nacvicit len 27,5 cm lebo sa mi pri tom obvode uz zacinala trhat hradza a dalej ma to proste nepustalo :( Dufam, ze pri druhom sa uz nastrihu vyhnem a nebudem musiet riesit opatovne patalie s jeho hojenim. Podla mna bolo hojenie nastrihu to najhorsie co som doteraz zazila. Tak u mna je dost otazne akou rupturou by to skoncilo bez nastrihu, ale asi by som sa dost dotrhala smerom ku konecniku (vratane), nakolko koza sa uz rozpraskavala i pri 27,5 cm a dieta bolo na mna velke.

momoqui
21. nov 2016

Lekari automaticky nestrihaju. Ked je treba strihaju a podla mna im nemusis hovorit ci chces alebo nie, oni si vykonavaju svoju pracu a najlepsie vedia a vidia co treba spravit. 🙂

saty.predaj
autor
21. nov 2016

@zuzu003 Ja som tiez mala dost velke problemy s hojenim hlavne vo vnutri ma to dlho bolelo, do toho konecnik a hemoroidy. Ja sa nebranim nastrihu ani nicomu len aby to nebolo take zle ako naposledy 🙂

zuzu003
21. nov 2016

@saty.predaj tak ja som vdaka cviceniu nemala okrem nastrihu ziadne ine poranenia, ale aj to stacilo. Lekari sa inak pri porode bali, ze malehu budu musiet vytahovat. A aj dalsia porodnicka, ktora ma pocas tehotenstva vysetrovala, vravela,ze mam byt rada, ze nie som potrhana az za usami... takze ja to pri druhom dietati vidim na opatovne cvicenie. I ked priznam,ze moc optimizmu, ze to bude bez poranenia nemam...

saty.predaj
autor
22. nov 2016

@zuzu003 drzim palce aby to dopadlo co najlepsie 🙂

saty.predaj
autor
9. dec 2016

Ahojte maminy. Tak som porodila a bez nastrihu 🙂

zuzu003
9. dec 2016

Gratulujem!🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre