Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
26. aug 2009

Tehula aj na teba myslim, drzte sa.

katrin79
26. aug 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala, citam, ake vahy maju vase babatka, tak to my mame asi najmenej, minuly tyzden sme boli na poradni a v 10 tyzdni ma mala presne 5 kg, ked sme odchadzali z porodky mala 2,9 ale dokina sa tvarila, ze pribera v norme.
Absolvovali sme aj 3 ockovania, velmi som sa bala ako to mala bude znasat, ale teda celkom fajn nakoniec, rano sme boli ockovat potom cely den bola ako omamena, len spala a spala, zobudila sa len kazde tri hodinky na jedlo, vecer po kupani zaspala a ked som ju sla po hodinke kuknut, tak bola dost horuca, tak som jej zmerala teplotu a mala 37,8 tak sme s muzom mali v noci budik kazde tri hodky a merali sme teplotu a davala som jej papat vzdy, lebo ona mi spi aj 7 hodin v noci, tak sama by sa nezobudila, na druhy den este doobeda bola trosku zvysena teplota ale poobede uz bola zase v poriadku, takze sme to zvladli nakoniec super.
My sme tento tyzden u rodicov, ja som vcera v noci chytila peknu teplotu nejaky virus, lebo nic ma neboli, len teplota a hlava bolela brutalne, tak som bola rada, ze sa mama postarala o malu a ja som dnes skoro cely den spala, teraz uz lepsie, tak hadam to bola len taka kratka zalezitost a bude to fajn, lebo v nedelu mame krst, tak dufam, ze vyzdraviem.
inak malicka je uplne uzasna, furt sa rehoce, pekne drzi hlavicku, uz jej ju ani nemusim podopierat, na brusko ju davam dvakrat za den a celkom sa jej to paci...

katrin79
26. aug 2009

v com spinkaju vase babatka? davate ich do tych spacich vakov? alebo len deku davate? moja mala ma stale studene ruky ked spinka, vankusik uz nedavam, lebo sa do neho nezmesti, tak neviem, co by bolo dobre

kukenzi
autor
26. aug 2009

katrin ja malu este do vaku nedavam a prikryvam ju najcastejsie nasim vankusom, lebo ostatne lahke prikryvky odkope. mozno predsa len vytiahnem spaci vak 😕

tehula
26. aug 2009

ja ked boli tie horka aj v noci, som ju len takou plachtou prikryvala, ale to sa odkopala, tak som nedavala nic, ale postupne sa zacalo v noci ochladzovat, tak som zas nasadila spaci vak a v posledne noci uz okno na noc nenechavam otvorene radsej

olivka_zlatko
26. aug 2009

Ahojte baby,tak sa k vam aj ja pridam.Tiez sme rodili na Antolskej, ja som to tam teda znasala tazko, nemohla som sa dockat domov. bola som fakt aj ja zrela na psychiatriu, este par dni a odvazaju ma... Ale to 90 precent bab co som sa pytala, dost zle znasali porodnicu,takze ja uz to neriesim...A ako aj vas tu citam,tak podobne problemy mame aj my s malickym, zrejme ma tiez reflux,aj ked si myslim ze len ten slabsi, ze on to skor prehlta, lebo velmi casto negrcka a prudom vobec nie. Niekedy ho ale nestihnem dat odgrgnut a uz grckame. Ale kedze pribera riadne, prepustali ma s 3800g, a ma 5 tyzdnov a dnes ho vazili a mal 5080g.Tak ide pekne hore, mne teda doktorka nic nevravela ze ho mam menej kojit, alebo kratsie. Nas praveze chvali,ze pekne prosperujeme,tak teda nechapem, ze niektorym mamickam kazu kojit menej 🙄 Ale ja sa vazne nedivim, ved len v nemocnici mi kazda sestricka hovorila nieco ine,mala som z toho hlavu ako melon. Ale ked to takto pojde dalej, tak za dva roky kupujeme skolsku tasku a maly ide do skoly s tymi kilami 🙂

bibi1711 / mozno aj nas caka neurolog,lebo mi ortopedicka napisala ze maly ma zvyseny svalovy tonus, tak ked sa to nezmeni, tak ideme aj my k neurologovi. Tiez cvicime take brutal cviky s nozickami, a maly place ako tur. Ale zase doktorka vravela, ze place lebo ho to obmedzuje,nie preto ze ho to boli.tak ma to trochu ukludnilo, a dnes ani velmi nereval, neviem nejaky bol kludnejsi,uvidim co zajtra. Ale daj na svoj instinkt, ty si mamina a treba verit svojim pocitom. Hadam ju to ale naozaj neboli, len sa jej to nepaci.

katka1981
27. aug 2009

AHojte, mala spava v bodynku s kr.rukavom a ponoztickach a prikryta je plienkou, kazdu chvilu jej skusam nostek, ale jej je dost teplo. Cez den nikdy neodhadnem co jej obliect, ked sme vonku (zatial najcastejsie balkon) a vzdy sa spoti, je nespokojna. Dnes rano som dala postielku do roviny, uvidime co sa stane, a spinka na paplone, lebo je zvyknuta spinkat na vankusi tak aby nemala matrac tvrdy kym sa jej formuje hlavicka.

katka1981
27. aug 2009

Katrin, Sophia mala ako 10 tyz. 4920 gramov a keby nebola 4 dni na UM, mala len okolo 4600 a narodila sa 3460 g. a uz nebola chuducka po UM, tak sa nestesuj, ved aj ty si stihla.

Baby mala bola ockovana len v porodnici a do poradne ideme az 17.9., dufam, ze je to ok. My sme bolina poradni ked mala 10.t. ale vtedy sme prechadzali na UM a nebola nan zvyknuta, mozno preto ju neockovali. Vy ste uz vsetky zaockovane?

kukenzi
autor
27. aug 2009

kati, my sme boli v poradni vcera, mali sme 10t a ockovat ideme 30.9. 😉

kukenzi
autor
27. aug 2009

kati, na chrbticu asi nie je moc dobry paplon, hmm?

tehula
27. aug 2009

KAtka, my sa budeme ockovat vraj najskor okolo 15.9, ale termin mi este nedala. NA poradnu idem o tyzden, tak uvidim, co povie.

Olivka> tak potom je super, ze ste uz domka. JA som strasny stresak a z nemocky som mala paniku, ale nemozem povedat, ze to bolo na psychiatriu. Prekvapivo som bola spokojna tam....a to som sa najprv bala, ze na druhy den budem zdrhat na reverz 😀 😀

katrin79
27. aug 2009

no ja keby malu prikryjem len plienkou na noc tak by mi asi zamrzla, ona je taka zimomrava asi po mne 😉
mame doma spaci vak, ale to je taky bez rukavov a tiez sa mi to zda tenke, na nete som nasla taky vak z deky tak asi jej ho objednam

kuki: este si neobjednavala lilliputi nosic? ja jej ho asi idem objednat, ved uz pekne drzi hlavu a ona mi v tom kociari velmi byt nechce, tak hadam toto sa jej bude viac pacit, ked budeme chodit von

kukenzi
autor
27. aug 2009

katrin, veru este som neobjednala a stale si vravim, ze uz musim, tiez uz pekne drzi hlavicku, sice v kociku byt chce, ale aspon bude moct byt pri mne a ja sa budem moct venovat synovi

katka1981
27. aug 2009

kuki, dik za upokojenie s ockovanim. Ona ma pod nim kokosovy matrac, ajtak to vadi?

katka1981
27. aug 2009

Kuki ona to ma makkucke trosku zvrchu ale inak je to tvrde ved kokosak je tvrdy jak beton, bojim sa ze by na tom nezaspala, doteraz lezala na perinke lebo pod nou mala monitor dychu a taperinka mala taku makku vlozku, samozrejme kokosak bol pod tym

kukenzi
autor
27. aug 2009

kati tak to by jej nemalo uskodit, no nie som odbornik, my spavame na kokosaku priamo, perinku sme nemali hadam len 3x

kukenzi
autor
27. aug 2009

baby, co sa dava dievcatam na krst na hlavicku 😅 nejaka hackovana ciapocka?

kaska
27. aug 2009

Ahojte, Olivka ja uplne s tebou suhlasim, ja som tiez bola zrela na psychiatriu. Som si tam vydupala, aby ma pustili o den skor, ja som mala cisarsky a s cisarskym tam musis byt zevraj 6 dni, ja som uz na piaty musela ist domov. Depka ma drzala pekne 2 tyzdne, aj som k psychologovi musela ist, nastastie ziadne antidepresiva som nebrala a potom to nejako samo odislo. Ale bol to hrozny pocit. Uz to nechcem nikdy v zivote zazit a nikomu to ani neprajem.
Teraz je uz fajn, maly pekne pribera, sice nas trapia trosku tie koliky, ale nastastie iba cez den, to sa da vydrzat. V noci spinka, budi sa len na kojenie. Dufam, ze sa to uz nezhorsi. Inak ked si ho dam na plece, aby si odgrgol, on uz brutal drzi hlavu a pozera okolo, ja som trochu z toho v soku, zajtra bude mat iba 6 tyzdnov.
Co sa tyka ockovania, nam povedala doktorka, ze az v 3. mesiaci sa bude znova ockovat, zatial mame iba proti tbc.
Inak maly spvava v bodynku s kratkym alebo s dlhym rukavom, s ponoztickami a v zavinovacke. Neskor ho dam do spacieho vaku, len ci uz nebude na neho zima..

katka1981
27. aug 2009

Kuki, aj my sme mali perinku len asi tyzden ale tato perinka bola ako matrac lebo ked bol matrac zosikma, nebolo ako dat monitor. Predtym mala spavala na mne alebo na mojom vankusi a dr. povedala ze pokial ho nema len pod hlavickou tak je to ok, takze teraz to ma urcite zdravsie. Bojim sa keby spala rovno na chrbatiku na kokosaku ze si zlezi hlavicku. Ale tuto noc vydrzala pekne na jednej strane, chcem ju polohovat nech ma peknu hlavicku, ale ked bolo zosikma kvoli frefluxu, tak sa vzdy zosmikavala.

tehula
27. aug 2009

Katrin, Kuk, moja drzi hlavu len na brusku, alebo ked je na tigrikovi, ked ju drzim na rukach, tak je leniva jak vos a hlavu ma uplne volnu. JA zatial s nosicmi teda pockam, nastastie moc v kociku nestrajkuje a aj ho dost na nakupy vyuzivam 😀 😀

kukenzi
autor
27. aug 2009

kati, ked ti do odobrila dokina tak v poho 😉

tehulka, moja mala drzi na rukach pekne hlavku, ale este jej sem tam uletne, no kym ja nosic objednam a kym pride, tak bude mat 4 mesiace a to uz bude hadam ten spravny cas 😀

... co ste dali na krst bab na hlavicku?

tehula
27. aug 2009

Kuki, ja som mala taky kompletik, ze aj ciapocka s cipkou k tomu bola, ale nez zacal ten ceremonial, dala som jej to dole, lebo ed ked sa na hlavu voda liala.

katka1981
27. aug 2009

Kati oprava, to jej davam na denne spanie, na noc davam uz overal s dlh. rukavom a plienku, ale ja jej aspon 20x za noc kontrolujem ci ma teply nostek a mame 26-28 stupnov ajked je kusok otvorene okno.

katrin79
27. aug 2009

kuki: ja nemam pre malu nic speci na hlavicku, nejak ma to nenapadlo, ze treba aj hlavu riesit 😀 satky som jej kupila aj svetrik a biele pancusky...no na hlavu dam asi bielu capicku, lebo uz nemam kde behat a nieco zhanat, kedze uz v nedelu krstime, ani som teda nevidela taku cipkovanu ciapku, asi som jej mala nieco take zohnat, skoda, ze ma to nenapadlo

katrin79
27. aug 2009

kuki: inak ja sa tiez chystam uz dva tyzdne, ze objednam ten nosic ale uz sa musim dokopat....no nasi ma hresia, ze malu stale nosim na rukach ked place, ze ju mam nechat v kociari a nie hned brat na ruky, ze si zvykne, ale ja ked ju pocujem tak brutus plakat, tak mne to neda a zoberiem ju, asi to nie je moc mudre, ale mne je luto ked tak place, ked ju zoberiem na ruky tak je ticho a vyskeruje sa, tak ja preto ten nosic chcem, lebo dojdem takto o chrbat, teraz este je to v pohode ked ma 5 kg, ale cim bude starsia tym to bude horsie

kukenzi
autor
27. aug 2009

katrin, nasa mala v kazdej ciapke vyzera prestrasne, preto neviem, co jej dat na hlavicku, ale zbehnem asi do tesca, ci tam nieco nemaju 😕 ja mam zatial len satky, svetrik a topanocky. este musim kupit pancuchy a nejaky poklop na hlavu, kedze mi mame krstiny na liptove 20.9. a to tam uz moze byt zima, v kostole bude urcite.

kukenzi
autor
27. aug 2009

uuuups aka chyba my mame 😔

kukenzi
autor
27. aug 2009

katrin, je to velmi mudre, ze si placuce babo pritulis a zvlast, ked ju takto uspokojis, je to kusok tvojho tela, maly cloviecik, ktoreho si 9 mesiacov nosila pod srdcom, preco by po porode malo dieta byt zrazu "hodene" do postielky a nepoznat ludske teplo???? 😕 tieto metody nasich rodicov ma vytacaju do vyvrtky 🙄

kukenzi
autor
27. aug 2009

... a nechapem na co si ma zvyknut, ved hadam si jej mama a je super, ked to mala vie, nie? ja som syna nosila, ked sa chcel nosit a on z toho vyrastol.... juuuj som sa samonasrala... dufam, ze mi tymto nasi nepojdu na nervy, lebo zatial som v stave, ze sa k nim veeeeelmi tesim a mam s nimi stravit takmer mesiac 😅

katrin79
27. aug 2009

kuki: moja rec, ja si nenecham moje krasne babo revat, tak ho nosim a co, tiez sa vytacam, ked mi kazdy premudro radi, ze nech si aj poplace, ved si zvykne...no dakujem pekne, dnes este dosla k nam mamina svagrina byva dva domy od nasich a hovori, ze vidim, ze stale ju nosis na rukach, ved ju daj do koca a chod ju vozit, nech aj place, ved zaspi, ale ja poznam moju malu, ona mi zaspi na rukach a do kociara ju dam ked uz spi, nebudem ju vozit a ona bude revat az sa zajakava, nechapem aky to ma vyznam....jediny krat som to doma vyskusala nechala som ju plakat v postielke a po 20 minutach ked stale plakala som to uz nevydrzila a zobrala ju na ruky a odvtedy ju uz netrapim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre