Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katka1981
30. aug 2009

Ahojte, tak u nas same novinky. V noci spi horsie, mrvi sa, stona, budi sa, zle sa uspava, dnes stale plakala od hladu ajked papala casto, tak som jej zvysila davkovanie UM, ale vecer spapala este menej ako obvykle, cez den spala asi 3 x po 15 minutach, ale plus je, ze skoro po dvoch mesiacoch sa kocikujeme, co je pre mna ta najvacsia odmena a samozrejme sa bojim s obavami naznacit zlepsenie prekliateho refluxu. A co sa svokry tyka, nech radsej obchadze nas dom, lebo tak mi lezi v zuboch ze az, pretoze som neskutocne vycerpana, nakolko nespim skoro celu noc a samozrejme cely den sa venujem malej.

Baluu, ja okrem malej nerobim nic, lebo fakt ani nemozem, mohla by som, ale na ukor jej placu. A mam z toho depky, ale snad to casom bude lepsie. Drzim palce, aby MIsko bol cim skor fit.

katka1981
31. aug 2009

Ahojte, tak my sme mali dobry den, aj sme boli kocikovat, aj cez den spinkala a co bolo najuzasnejsie, ze si sama nkrasne drzala flasku pri krmeni, potom o par minut ju sice strasne naplo a doslova z nej vyletelo asi pol deci mlieka, ale to je tym, ze asi nema este brusko zvyknute na vyssiu davku. Zaklad je, ze ja som sice bola v soku, co skor ratovat, kedze komplet bola ogrckana, aj vlasky aj oblecko, aj moj vankus ale ona sa skerila 😀

mneme
1. sep 2009

kati, to grcanie moze byt aj tym, ze reflux kulminuje prave okolo 3-4 mesiaca. martina sa mi posledny tyzden riadne rozgrcala, grcia takmer pri kazdom jedle, dokonca nielen po, ale aj v pauze medzi tahaniami. je to des, aj si neraz poplace, ale stale lepsie, ako ked jej to zostavalo trcat v krku - to boli riadne revy ☹

baby, mam na vas otazky
- maju uz vase dietky (teda tie, ktore su v podobnom veku ako nasa) zahojenu chrasticku po ockovani? my ideme buduci tyzden do poradne, kde by sme si mali dohodnut termin preockovania, ale mne sa zda, ze ta ranka na ramene nie je este uplne v pohode 😒
- stava sa niektorym, ze ma ich babo zapareniny pod bradou na krku? martina ma trojitu bradu a vcera som si vsimla, ze ma tie zahyby zcervenane napriek tomu, ze jej to pri kazdom kupani umyvam. zatial som jej tam natrela krem proti zapareninam, ale ak mate nejaka lepsi tip, tak sem s nim 😉

tehula
1. sep 2009

mneme> moja tam tu chrasticku stale este ma a trosku cervenu. Do poradne ideme zajtra, no ockovat by sa mala okolo 15.9, tak uvidim, co zajtra dokina povie.

K zaparenej brade neviem poradit, mojej sa zvykol zaparit zadok, ale iba normalne ze medzi pulkami. Tak jej tam dosledne natieram sudocrem a zabralo to. LEbo to tam mala cervene jak orangutan, no odkedy tam vmazem pri prebaleni krem, uz je to ok. TAkze mazat mazat aj pocas dna asi. JA jej natieram aj faldiky na nohach, lebo sa to pari v plienke

bibi1711
1. sep 2009

Ahojte babule,
mneme, mojej sa tiez pari krk, ked tam vidim scervenanie, tak natriem. Ale preventivne nenatieram.

katka1981
1. sep 2009

Ahoj mneme, dufam ze sa to bude uz len zlepsovat ten reflux, ze sa to nezhorsi. Ja som vycerpana ze neviem co skor, len mi je furt do revu. Idem si asi lahnut k malej, pokial uz nie je hore. Ani mi nemame este pliecko zahojene.

tehula
2. sep 2009

KAtka drzte sa, uz bude len lepsie

Kuki, ciTala som, ze planujes objednat Liliputi nosic. Uz ho mate? Viem, ze aj katrin planuje, ale ta ho asi este nema.
JA by som ho asi tiez objednala, no neviem sa rozhodnut, ci ten klasicky, alebo tu novinku Mai tai. Viete niekto aky je rozdiel v tom?

mneme
2. sep 2009

tehula, ten liliputi nosic som sice nevidela nazivo, ale z webu vyzera na klasicky, trochu obyc ergo nosic, t.j. ma popruhy na utahovanie a plastove spony. mei tai je vychodny typ nosica, pouziva sa uz cele starocia, takze ziadna novinka. zavazuje sa, t.j. nema popruhy ani spony, urcite bude maksi a prisposobivejsi. osobne skusenosti s nim nemam, ale keby som nemala satku aj manducu, kupila by som si prave ten od liliputi. je asi skladnejsi ako nosic a urcite aj krajsi 😉

tehula
2. sep 2009

mneme, ja som to novinkou myslela, ze novinka u liliputi je to. TAkze co bude lepsie, ten nosic, ci mai tai? Neviem sa rozhodnut. Ty mas satku aj manducu?

mneme
2. sep 2009

tehu, ja mam satku aj mdc, vyuzivam obe a striedam podla nalady - satka je makksia a prijemnejsia pre nosica i nosenca. mdc je zase super prakticka, netreba sa kaslat s uvazom. ci je lepsi mei tai alebo nosic neviem, mne sa ten nosic hlavne zda malo premakany z hladiska funkcii v porovnani napr. s ergom alebo manducou. no a ten vzhlad nic moc ☹ ale ako sa v nom nosi, by ti najlepsie poradil niekto, kto ho ma - spytaj sa tu vo volnej diskusii v teme noseni deti, urcite tam najdes nejaku babu, ktora ma skusenosti.

jasminet
3. sep 2009

ja tiez rozmyslam ci si kupit mei tai alebo nosic liliputi. kazdy chvali to co ma doma, takze poradit nevie nikto... mei tai sa mi paci viac, farebne, dizajnovo, ale ci je skutocne lepsi...??

tehula
3. sep 2009

jasminet, si mi to prave zobrala z klavesnice. Diskusiu som citala, kazdy chvali, tak neviem

kukenzi
autor
3. sep 2009

ahojte, kamoska ich mala vsetky doma a vravela, ze v podstate su vsetky dobre, zalezi skor od vkusu... mne sa velmi paci manduca, ten liliputi je tusim tak domacky sity, akokeby som to ja doma na kolene sila 😀 , ale funkciu svoju plni... no neviem, neviem, teraz babo rad... vecer budem mat trochu casu, snad, tak sa na to pozriem a uz by som sa mala aj rozhodnut, lebo kym to pride, mala bude mat veru 4 mesiace 😅

tehula
3. sep 2009

tak ja si davam nacas, lebo mala mi stale hlavicku dobre drzi len na brusku a na tigrovi, ale ked je vo vertikali, tak ju musim podopierat.
Inak vcera sme boli na poradni, tak uz ma 5330g, ale skoro nic nenarastla za mesiac 😲 normal ma len 56,5cm

jasminet
3. sep 2009

nasa je zas opak - v 2 mesiacoch mala 60 cm a len 4090g. za mesiac pribrala len 360g - tak samozrejme prve co bolo, doktorka odporucila dokrmovat...
a hlavu drzi ked ju nosim na rukach perfektne, ale na bruchu sa len mece a hlavu nezodvihne ani za svet... mame doma lenivu spagetku 😀

luciarichard
3. sep 2009

Ahojte maminy, mne uz lezie na nervy ako mi kazda laktacna sestra povie nieco ine o dojceni 😠 . Vcera mi ukazovala jedna take pre mna krkolomne polohy pri dojceni... preco by som nemohla dojcit tak ako to vyhovuje mne a mojej dcere ... z dojcenia sa podla mna robi strasna modla. Ja viem ze je to najlepsie co mozem dietatu dat ale zas ked niektore mamicky nemozu dojcit tak co ? upalime ich na hranici 😒 ? Ja mam mliecka dost tolko ze este davam kamaratke pre syna, urcite chcem dojcit ale zas nie do troch rokov mne sa nepaci ked pride tak velke dieta ka mamice a zacne jej niekde v meste vytahovat tricko 😒 .
A inak vcera mi ta laktacna povedala ze niektore mamicky si nahovaraju ze ich dieta ma reflux a pytala sa ma ze ako viem ze moja Sofia ma reflux tak som jej povedala ze jej to potvrdili na sone a ona si aj tak mlela stale svoje. ufff niekedy je prilis vela informacii na skodu ☹ .
Zatial vas vsetky moc pozdravujeme a uzivajte si slnieckove dni 🙂

jasminet
3. sep 2009

no, netreba to s tym dojcenim do nekonecna prehanat, niekde tu bol link na video, kde mamicka dojcila 8 rocnu dceru... sa mi zaludok obracal. baba co by uz pomaly mala po chalanoch pozerat sa mamke na prso nacucne a pije...brrrr

kukenzi
autor
3. sep 2009

jasminet, dufam, ze si nedokrmovala... mna urve z takych sestriciek 🙄 . moj maly pribral niekedy za mesiac len 170g a potom dalsi 1200g... on rastol skokmi, ale teda dokrmovat ma nenapadlo, skor som nasadila gravimilk a castejsie ho prikladala.

nasa vyrastla nejakych 10cm, ale za posledne 3 tyzdne len 1cm 😀 , no ale merania su take vselijake, spravne by sa deti podla najnovsich studii nemali merat, lebo sa im nemaju natahovat nozicky, takze tieto prve merania beriem s nadhladom.

nasa na brusku hlavu niekedy zdviha a niekedy nie... ked nezdviha, len jej podlozim moje predlaktie pod hrudnik a hlavicku drzi jedna radost... takze mam skor pocit, ze ani nejde o to, ze nevie drzat hlavu, ale ma slabe rucicky. vo vertikali jej uz hlavicku nepodopieram, ale vacsinou ju mam polozenu naboku a drzim ju pod pazuskou.

a ako sa da nahovarat reflux??? 😕

kukenzi
autor
3. sep 2009

ja som chcela syna kojit 6 mesiacov urcite a ak vyda, tak rok... a tak aj bolo. kojila som do 14 mesiacov, s tym, ze od 12mesiaca som zacala postupne odstavovat a problem s tym nebol ziadny, mlieka som mala dost, ale mne to uz nevyhovovalo dojcit chodiace dieta, maly sa mi uz zdal moc velky a nerobilo mi to uz dobre... teraz to chcem spravit znova tak, po roku odstavit.

megi93
3. sep 2009

Ahojte, sú tu také, čo rodili niekedy v polovici decembra? prípadne čo vtedy ležali aj hore na 5?

luciarichard
3. sep 2009

kuki laktacna mi povedala ze niektore mamicky si reflux nahovaraju ze ked im babatko odgrcne po kojeni hned si nahovaraju reflux ... lenze moja mala si len tak po kojeni neodgrcne ale normalne sa chudatko vygrcá ... Fakt na s prepacenim nasrala. Asi treba dat naozaj na materinsky instinkt a niekedy sa vykaslat na rady "obornikov" 😉

jasminet
3. sep 2009

nasa krpata mozno aj preto tak zle pribera, ze vobec cez den nespava, max. 1 hodinu. takze ked sa dostane na prso tak po chvilocke zaspi. pyta sa kazdu hodinu a po 5 min spi. v momente ako ju polozim, tak rev a zas na prso. a kojim niekedy aj hodinu v kuse...niekedy ma z toho ide porazit. nikam sa nedostanem, neviem doma nic spravit, len malu vlacim.

ten gravimilk si pila kvoli chuti mlieka?

ja budem rada ked vydrzim kojit 6 mesiacov a potom postupne skoncim - asi 😅 znie to mozno blbo, ale mna to kojenie az tak nenadchlo. jasne, som rada ze vobec mozem, ze som to skusila, ale na chut som tomu neprisla 😒 😅

mneme
3. sep 2009

no, v teme ako dlho ste kojili baby vacsinou pisali, ze kojenie si zacali naplno uzivat az po 1. roku, kedy uz neslo o zivot, ale o puto s dietatom 😕 mna by kojenie normalne nadchlo, ale mala mi pri nom takmer vzdy place, lebo ja asi patrim k tym matkam, ktore si reflux nenahovaraju, ale ich deti ho ozaj maju 😅 neviem, ako to bude v nasom pripade, do roka chcem kojit urcite, potom si uz plany nerobim a necham tomu volny priebeh.
no a dojcit sa ma, dokedy to vyhovuje matke i dietatu - t.j., ak to vam nevyhovuje, nedojcite. ja osobne si neviem predstavit, ze by sme boli na um, nielen kvoli zdraviu, ale aj kvoli nesmiernej prakticnosti - vzdy cerstva, tepla, sterilna, vyzivna a lahko stravitelna potrava pre dieta, navyse genialny prostriedok ako ho upokojit 😉

kuki, mdc je super - odporucam. s tym liliputi nosicom si presne vystihla moj dojem - vyzera ako usity doma na kolene, co vsak ozaj nemusi byt prekazkou jeho funkcnosti. inak v mdc sa mozu nosit deti uz od narodenia, takze vam nemusia drzat hlavicku. martina ju bez problemov drzi uz asi mesiac. lenze ja ju nosim od 3 tyzdnov 🙂

kukenzi
autor
3. sep 2009

jasminet, uplne ta chapem s tym kojenim 😉

kukenzi
autor
3. sep 2009

co ja viem, kvoli comu som zacala pit gravimilk 😀 mne ho vtedy odporucila pediatricka, lebo maly menej priberal a prave som dostala mrchu a vraj mam skusit svoje mlieko a uvidim, ze je horke a malemu nechuti... no mlieko svoje som teda neskusala a ani sa nechystam 😀 ... no z toho vychadza, ze kvoli chuti 😀 , ale urcite ma podobne zlozenie ako UM pre deti, akurat ho pijem ja a nie mala... no vidis, prisla som na to, preco sa mi nedari schudnut 😅

kukenzi
autor
3. sep 2009

obe deti my spia, tak si idem asi kuk tie nosice... no coraz viac som za tu manducu, lebo ta ma ocarila aj svojou "krasou" 😀

kukenzi
autor
3. sep 2009

mneme a tento? aky je rozdiel proti manduci? v tom viazani? lebo to by mi asi zavadzalo 😝 http://www.nosime.sk/kategoria544-bondolino

no zatial vyhrava manduca... ale tiez by tie ceny mohli byt rozumnejsie 🙄 idem este kuknut nejaku zahranicnu stranku

mneme
3. sep 2009

kuki, vyzera to ako princip mei tai, len bez etno looku a vystuzenejsie - podla obrazkov je to na zavazovanie. mas pravdu, ze mdc je dost draha, ale zavisi od toho, ako casto chces nosit. odkedy aktivne nosim mi tych prachov nie je vobec luto - martina mi konecne prespi pocas dna aj dve hodiny vkuse, ked sme vonku a zobudi sa, tak neplace ako v kociariku, som uzasne mobillna, mozem s nou vesat pradlo, varit, robit na compe alebo konikovat. takze som spatne stastna, ze sme neinvestovali do kocika a ze som si to nakoniec s tou teutoniou rozmyslela a nekupila ju. kocikovat uz totiz bude skor moja mama ako ja 🙂

jasminet
3. sep 2009

mne sa na mei tai paci prave ten etno look. rozmyslala som aj nad ergo nosicom, ale 3000,- sa mi zda byt dost na to, ze neviem, ci sa to krpatej bude pacit. a ja by som ho skor vyuzivala na doma. na von mame prave tu teutonku 🙂

bibi1711
3. sep 2009

Ahojte babule,
dlho som nepisala...tak idem dohnat zameskane...
Co sa kojenia tyka, tak ja si to neskutocne uzivam. Ja by som ju aj cele dni v kuse mala prilepenu na sebe, keby som mohla. Tiez je mojim cielom do roka a potom tak dlho, ako sa bude dat. Ale samozrejme nie do 3. Tiez si myslim, ze sa ma dovtedy, pokial to vyrazne negativne neovplyvnuje maminu alebo babo...samozrejme ak sa da, tak by mamina mala aspon ten pol rok vydrzat. Presne ako pise mneme, kojenie ma vela vyhod, k tomu, co si napiisala, je este aj zadarmo, a chrani aj zenu pred rakovinou ci osteoporozou. Tak som aj trosku sebec🙂
My mame doma satku iba, aj tu strasne malo vyuzivam. Mala sa v nej strasne spoti a mam pocit, nech si cokolvek precitam, kde to odporucaju, ze na ten chrbat to nie je bohvieco. Mozno sa mylim, ale nejako ma to neoslovilo...a je mi aj tazka.
Inak sa mame dobre, mala je strasne zlata, usmievava, neplace...az na cvicenie. Nakoniec som sa rozhodla neprestat s vojtovanim...akosi nemam odvahu. Vcera sme boli na rehabilitacii, mala strasne plakala, ukazali nam novy cvik...ja som revala s nou. Ona nie ze plakala, ale rucala. Fakt desne. Doma niekedy uz neplace vobec, niekedy je to horsie...ale ja vidim vysledky. Je pevna, hlavku super drzi, otaca aj na chrbte, aj na brusku, aj pri paseni, uklon skoro zmizol, past vydrzi aj 30 minut...takze este asi kusok vydrzim. Inak sa chystam od oktobra do Baby Fit-u chodit s nou cvicit, tak uvidime.
Mam jednu otazku, smeju sa nahlas vase babanka? Lebo nasa sa stale usmieva, ale ked sa chce nahlas zasmiat, nejako jej to nejde. Vyda len take chrcanie a pusta slinku. Ako vase?
Krasny den este. Drzte sa🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre