Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

katrin79
16. júl 2009

mne ma mala pre zmenu potnicky na krku, tak som si tu citala, co odporucaju maminy, vyskusam sudocrem dnes a uvidim ako to zaberie, este odporucali lieh co sme davali na pupok

akinomka
16. júl 2009

ahojte,my mame nosic red castle a ten je uz pre novorodencov.ma opierku na drzanie hlavicky ako v autosedacke. ked uz drobec drzi hlavicku tak sa da dat dole. http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=6&typ=nosice

nasla som na inom fore od majkas link na starostlivost o babo.kuknite.mozno nieco zaujimave tam najdete
http://www.akosatorobi.sk/video/284/Hygiena-báb...

akinomka
16. júl 2009

dadka....dakujem za info. koliky nastastie nememe ale starsi drobec chodi do skolky tak malickej dam probiotika na imunitu. super aj ze sa na sone tolko necaka a ide to rychlejsie nez objednavanie 😀

inneska
17. júl 2009

ahojte babulky moje 🙂

takže ste založili novú témičku 😵 našla som vás...

chcem vám podakovať za všetky gratulácie 😵 😵 😵 som šťastná, že to máme za sebou a sme doma..domov sme prišli v stredu, boli sme 6 dní v nemocke, kôli vyšetreniam srdiečka(ktoré dopadli dobre 😵 😵 ) a trochu aj kôli rodnému listu, ktorý sme mali mať až v stredu, tak som tak dohodla s dr, aby manžel nemusel na 2x chodiť do blavy 🙂

inneska
17. júl 2009

no a k môjmu pobytu v nemocnici...strávila som tam 12 dní, tak mám čo hodnotiť..

na poradni bolo všetko po starom, na pôrod to nebolo, ale oravec ma tam nechal...tak som sa ubytovala, išiel víkend, tak som nepredpokladala, že budú so mnou niečo robiť...že snád v pondelok, ale nestalo sa tak, ani v utorok, ani v stredu...na svedomí to mal doc. Redecha, ktorý ma v tomto smere sklamal..proste stále mal čas na čakanie a najviac ma priklincoval hláškou, že toto dieťa, je ešte stále menšie(podla utz sme mali mať 4,4kg) ako bolo to prvé(4,65kg)tak ešte môžeme čakať...na jednej večernej vizite som sa postažovala na bolesti a tvrdnutie dr. Sysákovi, a ten po mojej odpovedi, že som 3 deň po TP, mi vraví, že tak v tom prípade mám na to nárok, aby som mala bolesti a s úsmevom odišiel...
až ked sme cez známych sa dostali k dr. Havaldovi, ktorý ma prišiel pozrieť napriek tomu, že mal dovolenku, tak sa to trochu pohlo a na další deň, teda vo štvrtok som dostala vyvolávačku(a to som sa ešte na rannej vizite pustila do Redechu, že nech mi povie jeden jediný rozumný dôvod, prečo máme čakať)tak už bolo vyšetrenie, hned vyvolávača(o 8h), o 11h som bola na 3 prsty, tak som sa zbalila a šla na 3.poschodie..

do 12h príprava a čakanie, bolesti som mala slabé ako pri MS, o 13,30 prišiel manžel, o 14h vyšetrenie, bola som vraj na 6 prstov podla dr. Nižňanskej, podla iného dokiho(neviem meno)len na 4 prsty(a pichli mi vodu, a oxík), či chcem niečo od bolesti...nechcela som, ved mi nič nebolo...ale po oxíku to začalo..o 15h prišli najväčšie bolesti, tak som zapýtala epi..prišli asi po pol hodine, pozreli a vraj je neskoro, že už rodíme...a tak o 15,43 bol už Erik na svete...tlačenie bolo max. vyčerpávajúce, ku koncu som už nevládala, tak mi ešte sestrička tlačila na brucho...nástrih bol, a tuším na 2x ma nastrihávala(2x zväčšovala nástrih), potom to šitie nič príjemné, ale dalo sa to zvládnuť..ale bola som viacej ubolená a vyčerpaná, ako po prvom pôrode...
a odrodila ma dr. Maľová 🙂

a potom ked sme boli už na šestonedelí, tak tam nemám nejaké výhrady, celková spokojnosť, boli sme dosť oblúbení a erička tam poznali asi všetky sestričky 😎

kukenzi
autor
17. júl 2009

inn, ahoooj, vitaj doma aj s erickom.

no velmi prijemne spomienky na porod nemas, teda ta cakacia doba musela byt otrasna... takze ti pomohol moj oblubenec dr. havalda? 😵 mne dali oxitocin o 13h a 13.40h bola mala na svete. ze ti 2x zvacsovala nastrih, niet sa comu divit a skladam klobuk dole, ako si dokazala prirodzene porodit takehoto valibuka 🙂 este raz prajem vela zdravicka a tesim sa s vami, ze vysetrenia srdiecka dopadli dobre 😵 😉 🙂

tehula
17. júl 2009

ahoj inneska, este raz moc gratulujem, uz som cakala, kedy sa ozves, lebo dlho si nepisala. No, neviem, co dodat k priebehu tvojho porodu.....ja len, ze toto boli hlavne dovody na zazmluvnenie si dokiho, lebo taketo nacvicovanie musi byt strasne. Ja som bola cely cas v tom, ze si si MUDr. Oravca zazmluvnila, ked si k nemu chodila do poradne....Zvladla si to ale vyborne. No a pobyt v nemocke si mala teda riadne dlhy, ale je hlavne, ze Erickovi to srdiecko poriadne vysetrili a mozes kludne spavat (teda, ked ta necha vyspat) 🙂 🙂
POzrela som aj fotky, maly valibuk je nadherny.....a cislo 0355 ste mali jak my s Heidinkou 😀

kukenzi
autor
17. júl 2009

jeee, teraz som si vsimla foto ericka, ked o nich pise tehula, je nadherny a riadne veliky, to my vyzerame takto teraz, ked mame mesiac 😀 my sme mali 025... si stale spomeniem ako sme s tehulou na seba cakali a chystali sa spolu do porodnice a aj nam to vyslo, takze si tehulka rodila 10 po nas... sme sa aj skoro stretli na izbe, keby som neodisla na nadstandard 🙂

tehula
17. júl 2009

kuki, tie cisla vraj nesli po sebe ako poradie rodiciek. Mala som na izbe babu, co porodila na obed a ja vecer a ona mala uplne vyssie cislo ako ja

kukenzi
autor
17. júl 2009

tehulka, moze byt, asi sa im nestihali vracat

mneme
17. júl 2009

inneska, vitaj doma aj medzi nami. gratulujem k riadnemu cvalikovi, je krasny 😀 . ozaj vam obom zo srdca zelam vela zdravicka a spokojnosti - zasluzite si to 🙂 a fakt si hrdinka, nielen, ze si bez epi porodila obrika, ale aj ta trpezlivost pri cakani na porod 😔

ale som dost namrzena z toho, ze ked nemas zazmluvneneho konkretneho lekara, tak sa vela ludi tvari, ze prenasanie patkiloveho babatka nie je ich problem 😒 presne ako pise tehula - to bol dovod, pre ktory som sa bez vahania rozhodla dokiho si zazmluvnit a prave preto po tyzdnovom prenasani to bola u mna bleskovka - v utorok nastup do nemocky, v stredu o 8:00 prva vyvolavacka a 11:45 uz krpata akutnym cisarom na svete 😅 muzovi som volala o 8:30, ze doki to odhaduje na porod do 48h a o dvanastej mi nechcel verit, ze uz ma dceru 🙂 . trubirozko si najprv myslel, ze to bol taky bleskovky a bezproblemovy porod 😀

katka1981
17. júl 2009

Ahojte, koliky poklracuju, dve noci dozadu mala kolikovala len od 4.do 8. rano, naivne som dufala ze naposledy, vcera sme boli skoro cely den v sade J.K, diviak tam nebol 😀 . A teraz vam napisem taku pikosku, ze az. Asi moj najhorsi zazitok v zivote. Z prechadzky sme isli do Polusu, muz musel ist do banky, s malou vzdy cakam v aute, do ziadnych verejnych priestorov s nou nechodim, ved vcera mala len 6 tyzdnov. Ako sme ho tak cakali v aute, nechal nastartovane a klimu, lebo bolo horuco, mala zacala plakat tak som ju zacala kojit. Mame vsetky skla okrem celneho cierne, cize mna nikto vzadu nevidi. Mala bola nepokojna, nestacilo 10 minut kojenia, tak som jej dala aj z druheho, hoci hrozilo ze bude strasne grckat ale ten plac bol hrozny. Potom sa utisila, dala som ju odgrgnut, cakala som strasne grcky ale len tak decentne grgla, na nu netypicky a sucho. V tom pozeram ze sa niekto obsmieta okolo auta a telefonuje. Nakukal do auta, hovorim si asi muzov znamy, vidi auto, tak mu vola, ved bezna situacia, lenze uz mi to nakukanie bolo divne, nastastie sme mali super noc, bola som vyspata, tak som bola v strehu. V tom pristupil k dveram vodica a do telefonu hovori, ze skusim ci su otvorene dvere, baby, ja som skoro chytila infarkt, keby som bola sama, ale s miminkom na pleci.... otvoril dvere, ja som sa naklonila nad predne sedadlo a zakricala som nech vypadne, tak zatvoril dvere a zmizol. Ja cela vyklepana som polozila malu a zamkla sa. Zamkla by som sa skor, ale centralne sa to da len na strane vodica a je problem zo zadu tam dociahnut, nieto este ked odgrgavate babo. Cela som sa klepala a lutovala ze som nemala zo sebou moju plynovku, asi ju zacnem nosit, lenze ajtak pri malej nic nemozem riskovat. Ked prisiel muz, hned som mu povedala, ze mala bude mat hroznu koliku, ze budem mat vystresovane mlieko, a je tak... Ped dvomi dnami ked nemala v noci koliku, zistila som ze vsetko oblecko 62 je jej kratke, ona sa v kuse krci do klbka kvili kolikam, a ja ju vidim stale malicku a pritom jej je uz vsetko male, ked je pokrcena z nej vsetko visi, tak som nakupovala 68, a dnes som ju vazila, ma len 4,5kg najedena a nebola ani hola, a ma asi 59 cm a netusim ci to nie je malo...dr. ju len vazi. Baby ked ma koliky stale sa skrabe a nechty sa jej nedaju ostrihat lebo ma rucicky v pasticke a ani dvaja to nezvladame, vcera som jej ich horkotazko ostrihala, lebo mi vadi ze na vsetkych fotkach ma rukavicky a pritom ma nadherne rucicky. Ja som ostala v soku ake ma uz velke ruky a to ju vidim kazdy den, je zazrak vidiet ju ked nema rucky v past a pokrcene nozicky, ja sa len divim aka je velka. Ale rukavicky ma spat, lebo ajtak sa cela doskriabala. Noc sme mali taku, ze som ju mala na rukach ale plakala a kopala ma do brucha, skriabala ma a pastickovala do prs, ja som plakala, ze urcite som musela spravit nieco zle, preto tak trpi. Znamy nam povedal, ze jeho malemu na koliky poradila jedna stara pani, ze ked ho okupi, nech vodu vyleju az na druhy den a maly odvtedy spinkal cele noci. Tak sme malu okupali, voda je tam stale, a koliky tiez. Uz som si v noci povedala, ze keby som umrela, bolo by mi lepsie, lebo som uz bola v koncoch. Dnes ma malu na bruchu muz a hovori ze to sa neda ani zaspat, lebo malinka tak bojuje, musela som jej pozehlit novu garderobu, a teraz zaspala po kojeni a smeje sa zo sna. Snad sa to zlepsi. Dnes som len na sucharoch a varenych zemiakoch, zeleninu ani ovocie nejem vobec, koncim aj s tatrankami a pecivom, ajtak si myslim ze to asi nepomoze. Babulky drzte sa, netusim kedy budem mat cas vas opat citat.

katka1981
17. júl 2009

inneska, gratulujem k babatku a k zdravemu srdiecku a ako pise mneme, si velka hrdinka a zas ako pise mneme a tehula, je to otrasne ked nema zena zazmluvnenho lekara ako si ju posuvaju len aby ju nemuseli odrodit vo svojej smene. Podla mna je dolezite si zazmluvnit lekara ale uplne chapem, ze tie peniaze je tiez problem zarobit.

inneska
17. júl 2009

kuki...z toho čakania som bola nervozna, ale bola som na izbe s koníkovkou júlovkou a dalšie 2 sme mali na šestonedelí, tak sme sa nenudili 🙂 a mali sme aj net, tak sme aspoň čítali koníka, ked už sa nám cez fon nie práve najlepšie písalo..
a zrejme havalda trochu priložil ruku k dielu 😉

mneme...takého velikého erika som ani ja nečala a ked im utz ikazoval 4,4kg, tak som počítala max.4,7kg, cez 5kg určito nie..ale tak nie každý má na zazmluvnenie, to ked si nezazmluvním,tak ma majú na háku?? sme okolo 400€ vrazili do benzínu, platila si epi, nazvyš toho moc nebolo...dosť ma mrzel tento ich prístup, a zvláš preto, že tam mali priamo viditelne napísané, že prvé dieťa zomrelo, tak som myslela, že nebudú nič riskovať...a to cez víkend mali úplne prázdnu pôrodnicu, a v postate aj cez týždeň...aj postelí na šestonedelí bolo kopec volných...tak v tom problém nebol 😒

tehulka...no som rada, že to máme za sebou a sme šťastne zdravý doma 🙂 tak rovnaké číselka? snád budú šťastné pre naše dietky 😉

tehula
17. júl 2009

inneska, ja som to tak nemyslela. ved ste sa riadne nacestovali do BA, aj tvoj muz asi celu dovolenku na to obetoval, ked clovek stravil pol dna v cakarni. Len som myslela, ze si si oravca zazmluvnila, lebo si k nemu chodila. Inak kde si mala muzika, kym si bola v nemocke? Mate v BA aspon nejakych znamych? Ci hotel ste platili?
Je to inak fakt hrozne ako sa veci riesia, ked nie je zmluva. Ved mne napr epi nechceli uz dat, keby oravec im nenakazal, uz by ma nechali bez nej.
Hlavne, ze si to tak ukazkovo zvladla, aj ten dlhy pobyt v nemocke. Daj sa co najskor dokopy, ten nastrih auuuu, musi to sitie boliet ☹
A hlavne, nech ste zdravi, aspon, ze na novorodeneckom ericka riadne vysetrili.
A ano, 035 je stastna 🙂 drzte sa

mneme
17. júl 2009

inneska, bohuzial aj tvoja skusenost z cakania v nemocke potvrdzuje, ze medzi lekarmi je este stale vela sice odbornikov, ale inak ludsky necitlivych - o to je to smutnejsie, pokial sa venuju porodnictvu 😔 suhlasim s tebou, ze je hrozne, ak nechaju pacientku len tak, ale sama vidis, ze je to realita. myslim ale, ze sa najde aj dost bab, ktore nezazmluvnovali a boli s pristupom lekarov spokojne - vzdy to zavisi iba od konkretneho cloveka 😉

kati, hlavne sa snaz dat podla moznosti do pohody, malicka citi tvoju nervozitu. a stale mysli na to, ze tie koliky sa volaju trojmesacne, lebo po 3 mesiacoch by mali prejst - tak to uz mate polovicu za sebou 😉 myslim inak, ze martine ten sab simplex zabral, ale mozno si to len nahovaram. snazim sa byt vzdy od stvrtej, kedy ju bolieva brusko, vonku s kocikom - to ju upokoji a zdriemne si. ak by sa ti chcelo, tak niekedy buduci tyzden by som sa v sade janka krala k tebe pridala - aspon by si mi ukazala toho diviaka 😀

inneska
17. júl 2009

tehulka...manžel bol doma a čakal, kým sa ozvem...ked mi zabrala vyvolávačka, som mu cinkla, že môže vyraziť, do 2 hodín bol v pôrodnici(ešte musel ísť do obchodu na vodu mi kúpiť, som ho vyhnala 😀 )a po pôrode šiel domov..a prišiel až po nás po 6 dňoch, nechcela som aby chodil hore dole, aj tak sa vela previezlo..a čas je to najmenej, čo sme mohli obetovať(aj ked si na mňa uplatňoval Pčka, mal okolo toho problemy, skrz ich skvelú účtarku, tak som aj ja otravovala s razítkami od doktora, a ešte si aj on musel nejaké naháňať, bo mu všetko nechcela uznať)
inak keby som bola vedela, že ako ma tam budú naťahovať, tak si ho zazmluvním a bol by pokoj, ale ... už sme doma, tak to neriešim..nástrih ešte trochu cítim, ale inak fajn, len mám problém s tým, že sa mi to tam stále z toho tepla zaparuje a potom to svrbí a štípe...stále sa sprchujem, chodím naholo, bez vložky, nohavičiek, a aj tak sa mi to stále robí 😠

mneme...fakt som tie čakacie dni bola hlboko sklamaná z toho prístupu, som vtedy normálne zapochybovala, či som spravila dobre, že som tam šla..ale nakoniec to dobre dopadlo, erik je tu, je zdravý, to je hlavné 🙂

katka1981
17. júl 2009

mneme, jasne rada. Neviem ci som nervozna, skor citim hroznu beznadej a dnes je mala cely den na muzovi lebo u mna nie je pokojna, place. Idem si urobit vecernu toaletu a lahnut si, caka ma nocna.

katka1981
18. júl 2009

Baby prosim Vas o radu.

My sme uz v koncoch, ja uz neviem ci su to koliky alebo nieco ine. Mozu trvat koliky cely den aj celu noci? Ja citam ze kolika prichadza vzdy v urcitu hodinu. U nas bol vcerajsi den taky ze mala musela byt cely den na muzovi, inak plakala. Vadilo mi to najma preto ze bolo teplo a ked je nacapena v tom teple tvarickou na mne alebo muzovi tak ma potnicky. Takyto bol cely den. Potom vecer to iste ale o vela silnejsi rev, potom ma napadlo ze je asi hladna a najedla sa a bola pokojnejsia. Lenze tu je problem. Najprv dr. povedala ze mam kojit podla dopytu babatka. Potom zacala mat problemy s grckanim tak dr. zakazala kojit castejsie ako kazde dve hodiny tak som sa toho drzala. Potom sme zistili ze malu dlho kojim, zacala som kojit 15 minut ale stale grckala, presli sme na 10 a grckanie sa minimalizovalo. Lenze posledne dni strasne reve. Ako zistim ze neplace od koliky ale place od hladu alebo z ineho dovodu? Ja som uz nestastna lebo jej vobec nerozumiem.

tehula
18. júl 2009

ahojte.
Inneska> teda, mali ste to ozaj tazke, ale fakt Ericko ti teraz musi robit radost a na to zle sa zabudne rychlo. Ja uz dokonca ozaj seriozne zacinam rozmyslat, kedy zarobit na dalsie dieta 😀

Katka> to ma mrzi, ake to mas so Sofinkou tazke. Ja nechcem radit, lebo ja si robim po svojom. Mne pediatricka kazala malu budit na nocne kojenie, ze max 3-4h moze byt bez jedla, no raz som to urobila a nikdy viac. Mne totiz mala zas dlho zaspava. Ona tiez chce byt stale pri nas....cize napr vecer si pekne chrapka pri nas pri telke, no len co ju dame do postielky, uz zacina sa preberat a hucat. A toto je schopna robit aj do druhej v noci, co ja uz tiez nevydrzim, ked som od siestej, siedmej rana hore a cez den nespavam. No a ked mi takto konecne zaspi, tak zobudit ju v noci znamena, ze zas sa prebere a zas bude kolotoc uspavania a ja sa uz ozaj vobec nevyspim a potom mi je zle cely den. Preto aj rady pediatricky beriem tak s rezervou.....sestra dokina sa pytala v CR pediatrov, ci budit, ti zas povedali, ze netreba. No a takto mi mala v noci dokaze prespat tych 6hodin a ja sa tiez vyspim.

Co sa tyka dlzky kojenia a prikladania. Kati, Heidi sa casto prave na vecer akosi ukludnuje dlhym papanim. Ja ju mam kludne prilozenu aj 45min. Najma, ked vidim, ze papa a nehra sa s ceckom. A prikladam ju aj kludne kazdu pol hodinu. A stalo sa mi aj, ze potom trosku vygrcne, lebo jasne, ze musi byt prezrata, ale zas nie je to nic take masove....ozaj, ked som hore a ona chce, tak nie je problem. V noci zas musi ona vydrzat a poslusne spat, aby som si oddychla.

Ja by som sa asi na tie rady vykaslala a este vyskusala nechat ju dlhsie papat, kym sa nepusti sama cecku.
A s tym lezanim na vas...to poznam, niekedy to robi aj moja mala, a spotene sme jak prasce, ale ukludni ju to. Ved zas nenechate ju revat ako tura, nie?

Skuste ju najma tak nejak uspat a potom dat od seba, napr do postielky a lehatka, nech si zvyka aj sama trosku byt. Prajem vela sil, uvidis, zlepsi sa to. S kolikami ako takymi poradit neviem, lebo my sme este nemali ASI...raz ju mozno brucho bolelo, co som zozrala brokolicu, ale odvtedy nic

katka1981
18. júl 2009

Tehulka ahoj, my ju nenechavame plakat lebo sa bojim aby nedostala pruh. Presne ako tvoja mala, na nas spi, dame ju do postielky a place, lenze ona sa kruti od koliky, na nas je schulena, tak jej je dobre, preto v postielke pocas koliky nechce byt. Ked koliku nema, co uz davno nebolo, tak bola v pohode v postielke. V noci by som ju budila na kojenie vtedy, keby som chcela spachat samovrazdu. Zatial odolavam. Ale ona sa sama ajtak do 4 hodin ohlasi, rekord bol asi 4,5 hodiny. Ja by som ju nebudila, ved aj ja musim spat, co zial nemam kedy, iba jedna noc bola dobra a to som bola taka oddychnuta, sama spala v postielke vtedy asi 4 hodiny. Vies preco ju nechcem kojit dlhsie ako 10-15 minut? Lebo potom hadze take sable a reve lebo ju zas bolia tie grgy a grcky. Vcera som dala na nu, lebo plakala ze je hladna, dala som jej papat dlhsie 12 minut alebo 16 a poviem ti grcala od kojenia po kojenie, cize zas len na rukach, zagrcane 3 bodynka, cele parkety, moja podprda aj nohavicky, komoda, nie vsetko naraz ale bolo to po jedinom kojeni taka spust, preto ju nechcem kojit dlhsie. My mame asi len jedinu moznost aby vzdy bola na jedno z nas, lebo ajtak sa mrvi ale ma sa o koho zapriet a lahsie si ulavi, ajked neprdne, aspon sa jej polepsi. A co sa tyka stravy, zeleninu, ovocie som davno vylucila, vcera som jedla celozrnne suchare a varene zemiaky, myslis ze to pomohlo? Ja som schudla, trasiem sa od hladu, som uplakana, lebo jej neviem pomoct, a koliky veselo pokracuju. Kupili sme jej baby calm, su to oleje z anizu, feniklu a maty. super vec, to by malo pomoct, naopak sa jej pohorsilo, takze uz jej to nedavam.

dadka212
18. júl 2009

Katka je mi lúto ako sa trápite, skús tie probiotiká čo som hovorila, Daniele to velmi pomohlo...sú to Infants Dophilus sú vohdné od narodenia, aj kamoške som ich osporučila a jej synčekovi tiež pomohli 🙂 ja keď mala Daniela koliky, tak som jej občas pichla večer rektálnu rúrku, nech sa tak netrápi, tak sa na mňa potom usmievala, hrozne sa jej ulavilo, hlavne od prdíkov, ale ako sme začali dávať probio tak odvtedy rúrku nepotrebuje, kaká a prdí ako najatá 😅

katka1981
18. júl 2009

Dadka uz sme vyskusali kadeco, ok, minula sa biogaia skusim kupit to co pises. Rektalna rurka ju este viac rozreve aj teplomer,nikdy jej to nepmohlo a plienky mava vzdy plne az az, az na chrbte je zakakana a prebalujem kazde 2-4 hodiny.

katrin79
18. júl 2009

ahoj Kati, no ty to mas asi z nas co tu piseme najtazsie, to moja Laura aj ked vyvadza je oproti tvojej Sofinke ako medik, dnes v noci mi spinkala 7 hodin, ja ju v noci nebudim na krmenie, je to podla mna blbost, ked je hladna sa zobudi, cez den mi tiez spinka, akurat v kociari vymysla, vcera sme boli v Sade J.Krala ze ideme na prechadzku po 15 min. kocikovania sa zobudila a revala, tak sme sa prechadzali tak, ze chvilu bola na rukach u mna chvilu u muza a vtedy spala, akonahle sme ju dali do kociara za sekundu bola hore a revala, takze u nas je prechadzka na rukach 😉
vcera sme boli na poradni v 5 tyzdni mame 4 kg a 56 cm

luciarichard
18. júl 2009

ahojte.... ja som bola s porodnicou na Antolskej spokojna ...teda az na ten natresk co tam bol vecer ked sa mi narodila Sofinka tak sa narodilo v preibehu 4 hodin 7 deti ....!!!
Vo stvrtok rano som si myslela ze mi odtiekla plodova voda tak sme sli do nemocnice ale kedze som ju nestihla zachytit nevedeli zistit ci to naozaj plodova voda bola ... nakoniec nebola nechali si ma na porodnici cely den a noc o 11.00 v piatok ma prepustili prisla som domov ze sa konecne vyspim lebo tam sa spat nedalo, ale o 13.00 mi naozj odtiekla plodovka ... takze znova do nemocnice. Mala som zazmluvneneho Dr. Sysaka, bola som maximalne spokojna. Do nemocnice sme dorazili 14.30, dostala som tabletku na urychlenie otvarania, potom klistyr a potom som uz len rozdychavala kontrakcie, potom mi napichli infuzku oxíku, kontrakcie som mala strasne kezde dve minuty. Potom mi prisli konecne prisli pichnut EPI, ufff skvela ulava aspon na hodinu. Ked prestala EPI ucinkovat musela som tie najvacsie kontrakcie predychat aby sa nezastavila porodna cinnost. O 20:20 som zacala tlacit malu a dostala som dalsiu davku EPI aby som necitila sitie ktore som ani vobec necitila cize EPI mozem len odporucit skvela vec 😉 . Mala sa narodila 20:35 no ziadna sranda to nebola, Sofinka mala 4 Kg a 53 cm a kedze nie som moc vysoka nebolo to jednoduche ale zvladli sme to 🙂 a mam krasnu zdravu dcerku. Neviem si vynachvalit zazmluvneneho lekara ktory sa kvoli mne vratil z Nitry a tiez skvele sestricky ktore na porodnici boli. Sestonedelei az take skvele nebolo ale to len kvoli tomu ze nas tam bolo velmi vela ... tolko moja skusenost s antolskou, ked raz budem mat druhe dieta urcite by som chcela rodit na Antolskej so zazmluvnenym lekarom a s EPI. 😉

dadka212
18. júl 2009

Inneska ešte raz ti gratulujem Erik je krásny chlapček 😵
ja som mala prvý pôrod tak, prenášala som a už aj mala hrozné bolesti a nikto nič nerobil, oni tam väčšinou čakajú kým sa to rozbehne samo 😝 ale našťastie všetko dobre dopadlo a už máte zdravého, krásneho chlapčeka doma 🙂

Lucia aj tebe blahoželám a pozrela som aj fotečky Sofinka je krásna vlasaňa 😵

Katka skús to a uvidíš, možno to zaberie, probiotiká sú dobré aj na obranyschopnosť a celkovo dávajú doporiadku bruško 🙂 ešte mi naša pediatrička (ona je aj homeopatka) dala k tomu aj homeopatiká Magnesia Phosphorica 5ch to si mám dávať ja aby to bolo v mliečku...ono by možno aj pomohla nejaká návšteva u homeopata, sú rôzne lieky na koliky skús pozrieť aj toto ak vieš anglicky, tam si môžeš nájsť nejaký ten liek, podľa toho ako Sofinka reaguje na koliky...
a to sa ti ani nečudujem, že máš "nervózne"mlieko, mne keby sa stalo to čo tebe s tým autom asi by som sa tam posrala 😀 😝 našťastie do dopadlo dobre

kukenzi
autor
18. júl 2009

ahojte,

katusik, booze, to mas strasne. skus vydrzat, urcite to prestane.

my sme mali vcera poradnu a mame 5250g a 57cm 😵 ale mame stale zltacku, tak teraz 48h budem prevarat mm, takze cely den odsavanie, prevaranie, chladenie... juuuj, si neviem predstavit, ze by som nekojila a musela toto absolvovat stale kazdy den. ak to nezaberie, tak cierne uhlie a este mame davat flavobion, dnes som bola aj na antolskej, kvoli tomu flavobionu, lebo v letaku pisali, ze nie pre deti mladsie ako 5r, volala som samozrejme svojej dokine, ale ta uz sla na dovolenku, tak som sla radsej na antolsku a aj mi malu aspon zmerali, teda bilirubin. som si myslela, ze aj s malou tam mozem prist pocas 6tyzdnov 😅 , lenze ona uz novorodenec nie je a plati to len pre gyndu, teda sestonedelie 😅 , no nic, ale sestricka a doktorka boli zlate a ja mam teraz dusu na pokoji. snad to prevaranie mlieka pomoze, lebo ma uz porazi z ikterusu 🙄

kukenzi
autor
18. júl 2009

ekinomka, krasne dakujem za pravdu, kde je nasa natalia 😵 si zlata, ze si sa trepala az ku nam domov 😉

kukenzi
autor
18. júl 2009

luciarichard, aj ja som si chvalila EPI, no pri druhom mi ju uz nestihli pichnut 😀

kukenzi
autor
18. júl 2009

a moj doki zazmluvneny sa stihol kvoli mne vratit z piestan. prisiel o 13h, pripichol mi vodu, supol oxitocin a o 13.40h bola mala na svete 😵 nejakych 35minut silnych bolesti /myslela som, ze to su moje posledne minuty zivota 😀 , no netusila som, ze to bude trvat len tolko/.. zaujimave, ze uz si ani nahodou neviem spomenut na tu bolest... pritom na ine bolesti ako zubar si spomeniem velmi rychlo 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre