Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

kukenzi
autor
8. jan 2010

inac ta zaba v puse vyzera strasne, co si hodila link mneme ☹

bibi1711
8. jan 2010

presne kuki, strasne ☹

kaska
8. jan 2010

dokelu no neviem co to moze byt, ja mu vsetko stale vyvaram, dudle aj pohariky z ktorych papal, kazdy den, strasne ma to stve, ale on teraz aj hocico chyta a dava do pusy a mozno aj preto sa mu tam nieco dostalo. Mneme vyzera to trocha tak len je toho menej a ma to len na perach nie v puse. ☹ asi zbehneme zajtra na pohotovost rano, nech sa mu to podchyti co najskor.

mneme
8. jan 2010

kaska, myslim, ze ak je to soor, daju ti na to gencian - taku fialovu vodicku a budes mu to natierat. vyzera to sice desivo, ale je to dost bezne

tehula
8. jan 2010

kaska, kamoskinej malej sa to dalo pomaly hned po porode, hadam, ked mala mesiac. Cize nic do pusy okrem prsa nedavala a aj tak to mala. Neboj, bude to dobre 😉

tehula
8. jan 2010

baby, prave sme rozbalili darcek pre malu od muzovho zamestnavatela, sa tu rehoceme jak kone 😀 😀 😀 😀 . Tak mala dostala take jednak hracky na rozvoj motoriky a este taky hudobny klavir akos mixaznym pultom, kde su zvieratka a kazde, ked sa stlaci, tak to vydava zvuky, plus hudba z tych klaves. Boze, huka to tu ako sirena, uplne najvacsi house, co si viete predstavit a mala to operuje jak najvacsi DJ 😀 😀 😀 😀 najhorsie, ze sme este nedosli na to, kedy ako ktory zvuk vypnut. Asi len vybrat baterky v najhorsom 😀 😀 😀

katka1981
9. jan 2010

Ahojte, poradte mi prosim ako mam krmit svoju dceru, ked pri prikmoch skace, vykopava hohy, meta ruckami, jednou rukou je v miske a druhou si vraza lyzicku do ust (ajked lyzicku drzim ja), potom je vsetko spinave, dnes som do nej dala 3 lyzicky a bola zarypana od hlavy az po paty, samozrejme plny nostek a ja mam este prikrm na ponozke. Potom som to vzdala a krmil ju muz tak, ze jej drzal ruky dostal do nej 2 lyziky a ona sa mu zakusla do ruky, do slachy akoby tym zajedala prikrm, inokedy po kazdom suste zuzle podbradnik alebo cokolvek co sa jej podari chytit.... mna tesi jej temperament, ale ozaj by som ju rada nakrmila nejakym normalnejsim sposobom. Co plati na vase deti?

katka1981
9. jan 2010

Da sa pozriet Mama to vie najlepsie na webe? Lebo to tam neviem najst a chcem si kuknut Tehulu s Heidinkou.

baluu
9. jan 2010

Ahojte. Vsetkym prajem nech nase ratolesti pekne papaju, kakaju a spia a nech ich netrapia moc zubky a choroby. Ak toto bude v pohode, budeme aj my spokojne.

Ja som vcera zachytila kusok Mama to vie najlepsie a videla som malinku herecku 🙂 . Tehula krasna slecna to je, uplne kludna. Teba som poriadne nevidela lebo som popri tom prebalovala maleho.

My tiez pouzivame biogaiu od 2 mesiaca aj ked na letaku je ze od 3 m. Nam to odporucila gastroenterologicka, ale nemam pocit ze by z toho maly ukazkovo kakal. Ja mam z nich furt nervy lebo bud z nich nekvapka alebo kvapka vela a ta neskutocna cena za 5 ml viac ako 10 €.

My mame toho vela noveho. Ja som tiez ochorela, hroznu nadchu som mala a maly si zmyslel ze bude v noci spat len na mojich rukach, tak si to viete asi predstavit ake to bolo hrozne 😢 . Uz s nami spava len posteli, ale neviem ci to spanie nema suvis s tym ze sme boli na sviatky u rodicov a pre nho to boli velke zmeny. Namiesto 2 ludi zrazu prichadzal do kantaktu s 13 ludmi.

Mne drobec papa pekne aj ovocie aj zeleninku, len z kralika ho zapieklo tak teraz radsej nedavam. Som mu toho dala asi vela. Dokonca jedol aj zo sklicka dost hnusne zemiaky s cuketou. To uz dobre nevonalo a nie to este chutilo. Ked uz sme doma tak varim, len mimo domu mu davala sklicka. Tak dufam ze sa to nepokazi s tym papanim. Horsie je ze ja furt riesim to jeho grckanie. Niekedy to je hrozne. Mnene tvoja este grcka? Este som sa ta chcela spytat kolkokrat za den kojis. Neviem ci je prepapany ked vela grcka, ale nemam pocit ze mu davam vela prsnik.

baluu
9. jan 2010

Katka neviem ci mala pozera telku, ale ja by som v takom pripade pustila bebe TV a skusila tak nakrmit. Viem ze to nie je najlepsi sposob a hlavne aby si na to dieta nezvyklo, ale nic lepsie ma nenapada. Mne zo zaciatku tak horlivo papal kasu, ze posuval moju ruku s lyzickou do svojich ust, ale samozrejme sa netrafil a to sa nezda aku ma to dieta silu. Potom mu muz drzal rucky a ja som krmila. Ale ked si sama doma tak to ti nepomoze. Ale uz to maly nerobi tak som nemusela vymyslat ziadne finty. Ale ako tu citam ktovie dokedy 😅 .

mneme
9. jan 2010

kati, nic ine ako trpezlivost - martina robila to iste. je to ovela lepsie, odkedy sedi vo vysokej stolicke s pultikom a ma podbradnik s rukavmi. osobne by som to neskusala s telkou ani ju inak nerozptylovala - dietatko by sa malo uz od zaciatku naucit, ze ked sa je, tak sa je. maximalne sa jej tak prihovarat a spievat jej, neskor rozpravat rozpravky.
baluu, zelam skore uzdravenie, super, ze ti misko pekne papa. kojim asi tak 8x denne, ale martina vzdy papa tak 5 min. jedine po kupani sa naje z oboch stran. z takmer vobec negrcka (mozno tak raz tyzdenne, ked ju necham hned po jedle lozit). ale uplne na zaciatku prikrmov mi zvykla po dojceni trosku grckat - asi si jej zaludok potreboval zvyknut na tuhu stravu. teraz uz jej na kojenie ani velmi nedavam podbradnik 🙂
baby, ta moja potvora chce stale len stat alebo lozit. ani hracky ju velmi nebavia, stale musi byt v pohybe, ale este nie je taka sikovna, aby si neobuchala hlavicku. je to o drzku. najnovsie sa naucila v ohradke preruckovat po obvode 😖

katka1981
9. jan 2010

Mneme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 na tu poslednu vetu.
K tej vysokej stolicke, to ma presne dnes napadlo. Bude to asi najlepsie riesenie. Rukavikovy podbradnik mame, ale asi sa v nom upecie. Mneme, inak sa vam podarila KRAAAAASNA sikulka.

Baluu, nech sa vam dari.

POradte mi ja chcem vidiet tiez Tehuluuuuuuu

baluu
10. jan 2010

Katka vo videoarchive na nete relacia Mama to vie najlepsie nie je. Nechapem preco. Tiez by som si rada pozrela nejake diely. Ale viem ze toie reprizy davali tak rozne aj skoro rano, ale v programe nic nie je, dalsi diel az 20.1

Mneme to mas riadnu sikulku. nas Misinko sa ani pretacat velmi nechce, iba ked je holy sa mu chce samemu. To mate super ze uz negrcka mala. No maly grcka aj 3-5 x po kazdom jedle. Aj teraz rano za 30 minut uz grcal 4x po kojeni.

Viem ze ta telka pri jedeni nie je bohvieco, tak Katka ked skusis stolicku napis ako to ucinkuje.

katka1981
10. jan 2010

baluu, dnes som mala take nervy ze som povedala muzovi aby ju nakrmil, nechcela som si zlost vybijat na nej, ved to co stvara je uplne normalne, asi na mna lezu k...y a nechcem aby mala tym trpela. Stolicku kupime tento tyzden, lebo nemali bielu aku sme chceli. Mozno to nepomoze, pomoze len moja trpezlivost a ta mi chyba, cize musim na sebe pracovat, lebo mala si to zasluzi. Dnes ma ohromne potesila, krasne sa vykakala. Je to zo zubkov to jej bobkovanie, lebo gulickovala aj po slivkach a vcera som jej dala mrkvu, petrzlen a ryzu a stolica nadherne ukazkova. A pritom to malo zapekat.

mneme
10. jan 2010

kati, dakujem 🙂
baluu, fakt ma mrzi, ze misko stale grcka. aj mu to robi problemy? je placlivy? grcka vela? uvidis, uz sa to musi coskoro upravit a na reflux si ani nespomenies 😉

baluu
10. jan 2010

mneme kiezby si mala pravdu a to grckanie uz nebudeme dlho riesit. Miskovi to cez den nevadi, place len ked je unaveny a inak ako na prsniku vecer nezaspi to sa samozrejme prepapa a potom neviem ci sa budi tak casto koli tomu ze sa mu vracia mlieko alebo ma chce mat furt pri sebe. Dnes v noci zas spal na mojich rukach dufam ze tato noc bude lepsia.

Katka aj ja sa na seba niekedy hnevam ze nemam dost trpezlivosti pri malom. Ale je sranda ako nas dokaze potesit ked sa dieta dobre vykaka 🙂 , to by ma predtym nikdy nenapadlo.

katka1981
10. jan 2010

Mneme, dnes mala sedela tatinkovi na kolenach na sedacke a zrazu pozerame a ona si veselo skace, skace, muz mi hovori pozri ved ona stoji, ja som stale nechapala, potom sme zobrali kameru, muz ju dal aj na zem, parkety sa jej sice smykali, ale prvykrat stala na vlastnych. Riadne ju to vsak muselo vycerpat, lebo tak plakala od hladu ako nikdy a to hodinu predtym papala. A mne pomaly dochadza, ze coskoro sa asi postavi aj v postielke sama. Sama sa vie posadit pokial nelezi uplne na rovine, ale ze sa sama postavi som necakala, lebo ked som to nedavno skusala, okamzite padla do kolien, no dnes som padla do kolien z nej ja. Co sa tyka refluxu, tak stane sa ze mame cisty den, ale neznacim si to, mozno 2 dni to tyzdna negrcka, inak ano. Ale ja to uz vobec neriesim, lebo je mi jedno ci ju prezleciem, lebo je od prikrmu, grcky, alebo od sliniek. Dnes ked sa po veceri hrala, tak si zagrckala nozicku, tak sme vymenili pyzamkove nohavicky. Ale pokial nas pan reflux neobmedzuje v chodeni von a mala neplace, tak nie je o com. Jedno vsak viem, ak by sme nahodou mali druhe dieta, nebudem ho odgrgavat. Som si 100 percentne ista, keby som po kojeni Sophinku nedavala odgrgnut a neliali do nej Babycalm v domneni ako jej pomozeme od koliky, tak by mala tak netrpela a aj by sa u nas viacej spalo. Najhorsie boli prve 2 mesiace, ale pravda je taka, ze nas asi zachranilo aj to UM, lebo este do nedavna vyvratila aj vodu, kedze nebola zahustena. Je to neuveritelne ako ten cas rychlo leti, nedavno sme plakali s nasimi krpcami ako placu z refluxu, ako ich trapi kolika, a dnes nechapeme z toho, co uz vsetko dokazu.

katka1981
10. jan 2010

Baluu, drzim palce, aby reflux cim skor prestal.

kaska
11. jan 2010

ahojte,

zasa som chora, tentoraz mam anginu. To je uz 3x tuto zimu. 😠 😠
Takze bol to ten soor alebo zaba. doktorka mi povedala, ze to ma z mojho podpazusia, skoro som odpadla
😕 ze to mame vsetky zeny, dala nam na to sprej candibene a uz to nemame. sprejovala som si podpazusie aj bradavky a malemu som vytierala s tym pusinku.
my tiez obcas grckame, minule v posteli hodil taku sablu na tatina, maly bol na nom a bolo to asi 2 hod popapani. Ten reflux nam povedali, ze moze trvat az do roka, ale tiez sa kvoli tomu nestresujem. Tiez spi so mnou v posteli, aj ked minulu noc vydrzal sam v postielke skoro do piatej rana, ale asi to bolo tym, ze ja som velmi nespala a ked zamrncal, som ho pohladila a podala cumel.

luciarichard
11. jan 2010

Ahojte maminy viem že niktora ste spominali ze mate ergonimicky nosic Liliputi rozmyslam nad nim tak sa chcem spytat ci ste s nim spokojne ?
Inak u nas je toho vela noveho mame dva zuby 🙂 . Sofinka posledny tyzden strasne spala v noci sa zobudila a bola aj 3-4 hodiny hore ... bola som uz na konci svojich sil ☹ Príkrmy su stale velky problem nespapa viac ako 5 lyziciek, flasu odmieta, poharik tiez... najlepsie je moje mliecko v originálnom baleni 🙂

katka1981
11. jan 2010

Lucka, je super ze mas mliecko a ze jej chuti, to je najlepsi prikrm na svete!!!!!!! Gratulujem k zubkom.

katrin79
11. jan 2010

lucia: ja mam liliputi nosic a som max. spokojna, teraz ho vyuzivam uz menej, lebo von chodime v kociku, ale ked este nebola taka kosa, tak laura v nom bola castejsie ako v kociari a velmi sa jej tam pacilo...teraz ho vyuzivam viac-menej na uspavanie, ked uz som v koncoch a mala nechce zaspat...urcite budes spokojna

katrin79
11. jan 2010

my sme dnes boli po dvoch mesiacoch na poradni, mala vazi 7350 g co som teda rada, lebo posledne ked sme boli, nemala ani 6 kg, no a kedze prikrmy jej velmi chutia, tak sa to odzrkadlilo aj na vahe

no a to zapalene usko od nausky sa nam pomaly lieci, ale mozem zabudnut, ze dierka este bude pouzitelna, budeme musiet ist na nastrelenie este raz ☹ takze teraz budeme nejaky ten cas chodit s jednou nausnicou 😎

luciarichard
12. jan 2010

Kati ved ja som rada ze mam mliecko, len mala by uz mala papat aj prikrmy ... som zvedava kedy bude lyzicka nas kamarat 🙂

Karin prosim ta v liliputi nosici sa da babatko nosit aj obratene tvarickou od maminy ?

dadka212
12. jan 2010

Luci moja nechce absolútne nič jesť, maximálne zje za deň 1-2 lyžičky príkrmu inak nič...nerob si z toho nič, najhlavnejšie je dojčenie 😉

toto bol v "našej" júnovkovej téme ak ste niektorá nečítali, čo odporúča WHO...
1. dojcenie - velmi zdoraznovali "dlhodobe dojcenie", t.j. do 2 rokov a viac, ma to milion pozitiv, WHO (svetova zdrav.org.) vydala prirucku pre EU, kde je rozpisany dopad dhodobeho dojcenia na jeho psychicke a fyzicke zdravie. tuto prirucku by mali mat vsetky nase Dr a davat to mamickam

2. prikrmy
- do 1.roka staci prikrmovat v pomere 75:25 (dojcenie:prikrmom). preto sa volaju PRI-krmy, pretoze len su len PRI dojceni, t.j. dojcenie je hlavne.
- stale najprv nadojcit, az potom dat prikrm, nevynechavat dojcenie
- ak dietatu nechuti, nechce papat, absolutne to nevadi, dpjcenie stale plne pokryva jeho potreby, prikrmy sa do 1.roka len skusaju
- za ziadnu cemu nebojovat s dietatom, co sa tyka jedla, respektovat jeho preferencie a nechut
-pitie - najlepsie voda, ale len skusat po troske, ucit dieta, opat dojcenie pokryva potreby pitia, zidany stres, ak nepije

3. zle spanie, caste budenie, spanie s dietatom v posteli a pod
- tu neexistuje univerzalna rada, ale v podstate obe poradkyne sa zhodli v tom, ze dat dietatu, co potrebuje a nedrzat sa za kazdu cenu vsetkych nasich predstav, co by ako malo byt, teda ak chce v noci mamu, a budi sa casto, tak mu ju dat. potreby dietata sa menia ako rastie a nase obavy, ze ak v niecom popustim, neskor sa mi to vrati su casto neopodstatnene
- celkovo vo vychove a starostlivosti si udrzat pohodu a klud, dieta vie co potrebuje a boj s nim casto aj tak nevyhrame, tak naco bojovat

A VSETKO JE PRECHODNY STAV!

4. vyziva dietata - to je zname: ziadny cukor, sol, lepsie mrazena ako "cerstva" zelenina, biopotraviny, celozrnne a pod

ja osobne súhlasím so všetkým až na to kojenie do 2 rokov, mňa to obmädzuje 😝

dadka212
12. jan 2010

Luci a v liliputi sa nedá nosiť tváričkou od maminy...

luciarichard
12. jan 2010

Juj Dadka ani nevies ako si ma ukludnila, ze ani tvoja nechce moc papat. lebo vsetky maminy v mojom okoli mi hovoria ako ich deti pomaly na prvy krat zjedli cely prikrym a ja mesiac bojujem s 5 lyzicami ☹ ...
Tiez suhlasim s tym co si napisala len to kojenie do dvoch rokov ufff ... mne to pride ze potom je matka uz len otrokom svojho dietata 😒 . Ja totiz externe studujem a uz by som potrebovala aby Sofinka nebola len na mne pricucnuta 🙂

Dadi asi budeme musiet najskor ten nocic vyskusat vydela som ze niekde ho poziciavaju tak nech zbytocne nevyhadujem peniaze a potom mi v tom mala nebude ... Lebo z klokone sme zvyknuty nosit sa tvarou od maminy a pozorovat okolie ...

dadka212
12. jan 2010

Luci ja som si to prežila už u Matúška to nepapanie, preto to už neberiem až tak tragicky, ale pri ňom som stresovala, ono je to všetko len prechodné, keĎ začnú piť umelé mlieko tak potom sa rozjedia 😉

kukenzi
autor
12. jan 2010

ahojte,

dadka, tak aj ja v podstate suhlasim s tymi tvrdeniami, akurat na to dojcenie, ja chem kojit rok a dost, mna to tiez obmedzovalo a vobec mi nebolo prijemne, ked maly chodil a mal by byt nacucnuty na mne. akurat o tych celozrnych potravinach som citala, ze to nie je az taka pravda, ze dieta potrebuje jest aj biele pecivo, pretoze moc vlaknin im vraj tiez skodi, to bolo pisane v zdravi, ale nie som si ista, ci sa to tykalo aj deti do 1 roka.

mneme
12. jan 2010

lucia, z tych prikrmov si nic nerob, ved je este malicka, vsetko je pre nu nove, musi sa naucit na lyzicku a nove chute. skus sa pohrat s konzistenciou jedla, alebo prist na to, co jej chuti. ak jej nesmakuje zelenina, mozes skusit ovocie. uvidis, ze sa rozbehne, potom mozno zase bude mat dni, kedy bude chciet len tvoje mliecko, inokedy sa pojde za prikrmami umlatit. moja zacala s prikrmami velmi pekne, cela stastna otvarala pusu a uz na stvrty den zjedla plnu davku. ale po case ju to prestalo bavit a mali sme asi tyzden, kedy som jej pchala lyzicku do zatvorenych ust a dostala do nej asi tak polovicnu porciu 😖 potom som na nu vymyslela taku fintu, ze sme si sadli vsetci traja k stolu a my s muzom sme normalne jedli a ja som ju popritom krmila. zabralo to, teraz ma zase obdobie, ze pekne papa. ale ak nahodou vymysla, nestresujem sa, ved ju mozem nakrmit sama 🙂

baby, preco vas kojenie obmedzuje? ja si to od zaciatku prikrmov prave uzivam. chapem, ze ak su komplikacie (laktacne krizy, zapaly, ragady, mykozy a pod.) tak to je neprijemne, ale ked vsetko klape, tak dojcit velke dieta po roku je uplne ine ako malicke babatko, nie? to uz je skor take mojkanie ako krmenie, to uz sa da aj na cely den odist z domu. lucia, ja pracujem a dojcim, vobec nemam pocit, ze by som bola otrokom alebo o nieco prichadzala 😉 az na to, ze obcas sa mi ziada cerveneho vinka a nocneho spanku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre