Rodili sme na Antolskej

kukenzi
9. júl 2009

ahojte,

ktore ste uz porodili, sup sem 😉 nech sa zbytocne nevykecavame v teme, ktora na to nie je urcena.. 😉, pretoze nove babenky potom stracaju prehlad a potrebne info sa tam stracaju

dadka212
10. dec 2009

Kaska no to si šikulka, ja sa s tým moc neponáhlam, lebo Matúško je kazisvet najväčší, on by to do vianoc celé zdemoloval 😀

...moja malá krpaňa už začína dosť vymýšlať, plazí sa o dušu už ju nemôžem nechať len tak na zemi lebo ju hladám po celom byte 😀 aj sa mi už pekne sadá sama z lahu 🙂
papanie som zakríkla teraz to do nej tlačím popri žužlaní nejakej hračky lebo inak do nej moc nedostanem tak ju musím takto šáliť...

katka1981
10. dec 2009

Ahojte, my sme dnes boli u lekarky, mala uz 3 dni kasle, ale nevedeli sme ci simuluje, lebo ona kasle uz asi 3 mesiace ale ako ked recnik si chce vziat slovo ale kedze sme v nedelu boli na oslave a nebudem popisovat detaily, tak sme radsej sli. Vsetko ok, ale CRP mala 9, norma je do 8, cize ma zacinajucu virusovu infekciu. Nic jej absolutne nie je, ale ten suchy kasel sa nam nezdal, a odkedy som volala lekarke aby nam dala termin aby sme neochoreli od ostatnych deti, to bolo zhruba o 9. rano, mala ani raz nezakaslala, ono tazko to rozpoznat ked ona casto kasle a kych z refluxu. Robila jej aj vytery, vysledky budu v utorok, modlime sa aby bola ok a nemusela brat ATB. Predpisala jej kvapky z alpskych byliniek tusim stoptusin, nemam to tu nie som si ista, potom kvapky fenistil a potom vitaminy pre deticky, ze bud tu virozu prekona alebo to vypukne. Nema soplik, je vesela, umrnkata menej ako inokedy ani teplotu nic. A doktorka mi dala za pravdu so sestrickou, ze oslava je pre vacsie deti, ze hypace v chripkovom obdobi tiez nie su vhodne, lebo ja som sa toho uz napocuvala tolko, ze uz som si myslela ze ja som vadna, lebo cela rodina ma ma za debila. Povedala s usmevom, ze vymente rodinu. Dufam, ze malinkej tie vitaminky podporia imunitu a ze bude ok. A uz nikdy nedam na reci inych ale dam na svoj instinkt, ajtak kto chce si o mne bude mysliet stale to iste. Ved ani geniov nik nechape 😀

Mneme prosim ta aky ma byt pomer zelenina - priloha? Kolko gramov ovocia ma babo denne spapat?

Drzte sa babulky.

kaska
10. dec 2009

Kati to mi je luto, ze je nmala Sophinka chorucka, drzim palce aby ste nemuseli brat tie antibiotika.

Babule kedy sa vam drobci zacali pretacat? Ja viem, ze je to velmi individualne, v utorok sa prvy krat pretocil ale iba na lavy bok, som sa tesila, ale odvtedy zasa nic, je lenivy, len by spal alebo sa nosil na rukach..

mneme
10. dec 2009

katka, ovocie zatial neriesim, ale cela porcia je myslim jednotna pri zelenine i ovoci 150-200 g, maso 20 g. podla mna to je ale velmi orientacne - kazde dieta je predsa ine a cosi ine mu smakuje.

kaska, pretacat sa zacala par dni pre dovrsenim 4. mesiaca, tiez najprv na jednu stranu. neboj, ono sa to rozbehne 😉

tehula
10. dec 2009

kaska, mne sa zacala tak poriadne pretacat asi az koncom 4mes, Dnes sa mi krutila na posteli jak motovidlo z brucha na chrbat, z chrbta na brucho a normalne sa takto posuvala 😀
Plazit sa este neplazi, iba ak s mojou pomocou, ze sa moze zapriet o mna a odrazat. Skor na nohach furt je

katka1981
10. dec 2009

Mneme, aha. Ja mam dost obavy lebo pije menej mlieka co je logicke, ale mam pocit ze menej cika a neviem do nej dostat ani vodu, ani caj, dnes krmenie bolo hororove, boze, snad len dnes, mozno zjeda vela na obed, lebo som jej nalozila 200gramov, kedze vcera som to nevazila a mala som pocit ze by si dala viac, a zjedla mozno 160. Ale ako jej mam dat pit? 😠

Kaska prosim ta pretacanim sa netrap, baby su sikovnejsie a vezmi si ze mne sa mala pretoci asi 4x denne mozno viac, doteraz najma do lavej strany a teraz ked som ju uspavala, pretocila sa napravo a bola cela happy ked bola na brusku ze mohla hryzt plienku. Pozerala som tu tabulku s psychomotorickym vyvojom, uz by sa mala vediet pretacat veselo ale sme asi len na zaciatku a to sa pretocila prvykrat asi 5 dnova a potom nic, s nozkami by sa mala hrat 7 mesacna a ona si ich uz davno cmula, tiez sediet bez drzania s oporou vpredu by mala ako 8 mesacna a ona aj bez opory sedi uz davno, jasne ze ju istim a snazim sa to minimalizovat ale ona lezat nechce, ked lezi na chrbte, dozadu skace ako zaba, plazi sa, ritku dvyha do vysin, je rozkosna, vyzera ze zacne po styroch za chvilu a v pretacani je pozadu. Ja ta chapem ze ta to trapi, aj mne je to luto, ajked sa tvarim ze to nevadi, ale co si pomozem? Ked citam, co pisu baby, mam pocit ze sme hodne pozadu 😢 Tvoj maly je tu aspon najmladsi 😉 Krsniatko nevedel chodit vobec po styroch, zacal s tym az ked uz chodil normalne. Prosim ta necitaj tu co baby pisu 😀 , Mnemina mala, to je cisty zazrak, podla mna sa Mneme nepriznala, ze jej mala robila prve krociky uz v maternici, Katrin posielali na rehabilitaciu aby si dokazali, ze ake su tie sestricky sikovne, ze Lauruska je sikovna len vdaka nim, a Tehulina Heidinka ta ked bude po mame, tak o mesiac uz zoderie prve topanocky na vianocnych trhoch a Emka nejak podobne 😀. Kazde babatko je ine, ajked by sme asi boli najradsej keby zrovna to nase bolo bolo asi najviac popredu. Ja mam malu dost v kresielku, lebo ked je na puzzle, chce len sediet, a ja sedim za nou. Nehovoriac o tom, ze vobec nic neporodbim, lebo ked len idem na wcko, na 90% zacne mrncat, alebo vydavat nejake zvuky. Ked je v kresielku, som kludna, ze nikam nespadne.

katka1981
10. dec 2009

Ale kresileko uz vyuzivame menej, teraz najma, ked si potrebujem nieco narychlo spravit, alebo sa najest, nakrmit malu, lebo ho uz ozaj nemusi, navyse sa uz raz odopla, a vzdy to skuma akoby zdrhla 😀

mneme
10. dec 2009

hej kati, nechcela som ta tym zbytocne stresovat 😀 tak ten cisty zazrak najnovsie uspavame tak, ze ju 20 tisic krat musim pretocit zo styroch na chrbatik a ona sa pri tom jeduje ako jezi-babatko 😝 . v kresielku ju velmi nechavat nemozem, lebo sa v nom tak vykruca, ze moze vypadnut 😠 nechapem, co riesite, kazde dieta je individualne a podla mna nejde ani tak velmi o nejake "schopnosti" ako skor o naturu - martina je skratka dost temperamentna, obcas by som povedala, ze az nervacka - takze aj preto je aktivna. ked zacne lozit, asi uz rovno otrcim backory 😎

mneme
10. dec 2009

ozaj kati - a keby si jej skusila mlieko zamiesat do prikrmu?

mneme
10. dec 2009

jaj, a ked uz si to tu tak tapetujem, tak kati - martina si nozicky len chyta, vobec si ich necmula. myslis, ze sa mam bat, ze je zaostala? 😕

bibi1711
10. dec 2009

Ach babule....tak som rada, ze doma nenervoznim sama. Ja furt muzovi doma revem, ze vase uz co vsetko vedia...a su mensie ako nasa...a ze nasa nic dokopy nevie...sama si pripadam trapna, sak viem, ze to dozenie, ale niekedy mi to pride luto... 😔 Manzel stale len, ze mame cas a ze emka je o mesiac skor, ze to mam brat v uvahu...aspon on je rozumny.

Baluu, dakujem za zelanie zdravicka pre Emku, mala ma sopliky a ako jej stekaju, tak ju to drazdi na kasel, ona uz raz mala v nosteku zaleteho stafylokoka a citala som, ze ten sa stale vracia. Inak nema ani teploty, nikde zapal...ale ten kasel je dost desivy.
Do babyfitu sme teraz chodili utorky o 14:30, ale vacsie babatka, teda od noveho roka, chodia o 12:00. Inak,oni maju plno, ak chces, posli uz prihlasku.

Katka, asi som ta potom zle pochopila, normalne som si myslela, ze si myslis, ze klamem... ☹ Moja chyba. No, malej som skusala nieco dat, ale nechce, tak skusim, ked bude celkom fit.
Dufam, ze Sophi bude v poriadku, je to neprijemne, ked su babatka chorucke, na druhej strane je to jedina cesta budovania imunity.

My sme mali narocny tyzden, stahovali sme sa, este stale nemame vsetky veci v novom byte, hoci mne uz nic nechyba a manzel stale nieco este nosi...stale len upratujem...

katka1981
10. dec 2009

Mneme, uz to tak robim s desiatami, lebo nie je moc na sladke, co ma velmi tesi. Lenze dnes mi tak hrusticku z mlieckom pol dna, ale akoze vypila dnes 3x 233 ml, a raz s tou hruskou 80 ml, lebo prve jedlo ratam dnes o 00:08, ale plienky sa mi zdaju suchsie. Moze to byt tym, ze obed je husty a to jej vstrebe tekutiny? Bojim sa aby nebola dehydrovana? Zapecena nie je, ale mozno len nebola smadna, ja neviem, ja sa bojim, lebo jej zacina viroza a ja uz sa bojim az mi je do placu, ja sa bojim strasne. Lebo ak to chytila tam, kde myslim, tak to boli 40 teploty 4 dni vkuse 😠

Mnme, mozno je to tym, ze moja mala ma mega nozky, uz pediatricka v porodnici sa divila. Ale ja fakt nechapem po kom ma taku nozku, ja mam slovensky priemer, muz asi o 2c viac ako ja a mala co ma tenisky cislo 17/18 su jej male, teraz ma 19 co je velkost na 12-18 mesiacov, ma tam velku rezervu ale mensie by jej boli asi o chvilu male, takze to bude asi tym, ze ona lahsie dociahne do ust 😀 K comu by si prirovnala zvuky alevo vykriky tvojej malej? Nasa uplne ako Tarzan ked skakal na lano 😀

kaska
10. dec 2009

baby to bude ais aj tym, ze vy mate vsetky blizencov a ja mam raka. ja sama som blizenec a som velice aktivna, raci zevraj cuvaju. Ale on je taky spomaleny po muzovi, inak je mi jasne, ze kazde dieta je ine a nase je taky tucnucky mumacik. Ale je zlaty ja ho milujem najviac na svete.

katka1981
10. dec 2009

Bibi, prosim ta ty sa nemas co stazovat, ved nato ze je Emka skorej narodena a je sikovna viac nez deti normalne narodene. Ved si pisala ako sa 15 minut udrzi ked pasie a moja mala ani dnes nechce byt tolko na brusku 😀 Joj Bibi pamatas ako som ta ukludnovala, ze Emka kasle z refluxu? Nemala si dnes stikutku, hovorim si, uz chapem Bibi, a leteli sme s muzom k dokine, ze tento kasel je iny. A ked pises co jej nasli v nosteku, az mam slzy na krajicku, v utorok budeme mat vysledky z vyterov. A tvoja Emka je uz druhe miminko co viem, co mala tuto potvoru, dufam, ze sa nepridame. Bibi netrap sa stahovanim, my sme nastahovani od 1.7.2008 a krabice su v Sophinkinej izbe a zacala som vybalovat krabice v septemrbi tento rok a uz asi 2 tyzdne som tym nepohla, lebo nevladzem jak prisla jesen. Prave som nacala salonky, v zivote som lepsie nejedla, uzasne, lepsie ako cokolvek na svete. Stolu sme zjedli uz pred tyzdnom, medovniky asi pred dvomi, este ze sme lososa este nekupovali 😀

katka1981
10. dec 2009

Ja neviem ako Mneme a ostatne, ale mam pocit ze Ja, Bibi a Kaska mame pocit ze vsetky deti su sikovne, len tie nase nie. Ake sme skromne. Ine mamicky ktorych deti sa ledva hybu si zas mozno myslia ze ake nadane su ich deti 😀

katka1981
10. dec 2009

Chybicka se vloudila. Nebudete mi verit, ja som najmenej 20x citala navod na tu prvu kasu a teraz ked som hladala, ze ako dlho moze byt zarobena, lebo ju mam v chladnicke, mala nechela veceru, som konecne zistila ze ja ju zle zarabam. Ma sa davat 45 gramov a ja jej davam 30 a este som sa divila, ze zrazu si pyta jest ako pred zacatim prikrmov, posledne tri dni. 😀 No ale to je ten lepsi pripad, neviem si predstavit co by bolo keby som jej omylom sypala dvojitu davku, chuda male.

bibi1711
10. dec 2009

Katka, tak ak je emina v niecom profik, tak je to pasenie. Teraz sme sa boli fotit a fotografka vravela,ze nevidela este dieta takto past. Vyse hodiny vydrzi v kuse. A vobec si hlavu nepolozi...ale napriklad, nasa sa posuva len dozadu. Ja len dufam, ze to pomaly dozenie... 🙂

A mneme, cmulat nozicky si deti maju az po 7,5 mesiaca🙂

mneme
10. dec 2009

no ja som samozrejme presvedcena o tom, ze moje dieta je najgenialnejsie na svete 😀

kati, tie zvuky sa nedaju velmi prirovnat k nicomu co poznam 😅 ale tarzan na lane moze byt celkom zaujimavy 😵

mneme
10. dec 2009

bibi, zartujem 😉 preco by si vsetky deti museli cmulat nozicky? ved deticky do tabuliek nanapasujeme.
inak, emke aj sofi zelam skore uzdravenie 🙂

bibi1711
10. dec 2009

mneme...viem, aj ja som zartovala🙂

a dakujem

mneme
10. dec 2009

tak vidis, ja som prudko nechapava a vy tu riesite nejake blbe komplexy 😀

katka1981
10. dec 2009

Tak uz som usmiata, malinka sa zobudila a zlopla kasu, dnes ju mala inu, dala som jej navyse 30 ml vody a 1 davku mliecka a jednu odmerku kase, stale je sice slabsia ako ma byt ale dostala som do nej viacej tekutin a uz spinka.

katka1981
10. dec 2009

Inak viete ako naucit vase dieta cmulat si nozicku?
U nas sa tvari ako vitaz svokra, ze ona jej to ukazala. Mala som sto chuti sa jej spytat, ze kam si pritom lahla 😀
Ja sa postim, zozrala som skoro cele salonky, teraz dosiel muz a ho nukam, on ze ich rozdeli a ja ze no, tak tu spocitaj moje papieriky a zistis, ze som ti este dlzna a on ze najlepsie su malinove a ja ze ake su tam... su tam 4 prichute a ja ani neviem co som jedla, tak som ich rychlo spraskala. Baby zajtra ma nad 400 mm snezit, ach jo, zas budeme mat snehu a snehu.

Kaska, dnes som mala abstak, nemala som 3 dni vianocku, muz mi ale doniesol teraz s Kauflandu, to budu ranojocky, jupiiiiii.

katka1981
10. dec 2009

Oj, tusim som pribrala, prave rebro mi tlaci do sadla 😀 A to este ani nezacali sviatky 😀

bibi1711
10. dec 2009

Ja som zavisla na milaciku...mnam. Na ranajky s rozkom. Kati, ty kde byvas, ze nad 400 m?

katka1981
10. dec 2009

V Raci na kopci vysoko, vysoko, v okoli lesa, su to vevericky, lasice, srnky, diviaky a ina zver ako ja a tak 😀

katka1981
10. dec 2009

3.novembra sme mali sneh napriklad.

bibi1711
10. dec 2009

waw, to musi byt parada🙂

kaska
10. dec 2009

jeej kati ja ti zavidim musite tam mat klud, aj ked u nas po navsteve polisov je tiez uz klud 😀 ktovie na ako dlho.
No Kati mne zasa muz kupil na ranajky mazanec, pre smenu. Ale ja sa uz normlane kazdy vecer tesim na tie ranajky, ja myslim iba na jedlo.

bibi1711
10. dec 2009

Baby, prave som zjedla spagety, tlacim chipsy, mala som figy...bleee. Budem ako prasa. Kaska, ty si mi posielala link na fotenie, vsak? Uz nemali volny termin, ale sme nasli iny atelier a bolo suoer.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre