Rodili ste plánovanou sekciou v pôrodnici v Šaci?

bubus2211
20. sep 2012

ahojte,rodili ste tu uz s planovanou sekciou?v ktorom tyzdni to robia? a ku tomu potrebujem aj nejaku vaznu diagnozu? dakujem za odpoved

usiko
20. sep 2012

potrebujes diagnozu, zoznam najdes na nete.....v ktorom tt? asi podla okolnosti.....to je indivodualne...

lilysk
21. sep 2012

Ahoj
Ano ja som rodila planovanou sekciou -prve dieta som rodila prirodzene ,ale pri 2 hom som mala od ocneho doporucenie ,ze by som uz nemala velmi tlacit ,lebo som mala zvyseny ocny tlak ,tak som isla na sekciu . Robili mi v 39 t v celkovej anesteze a poviem ti ,ze to nie je nic moc ☹(( Akoze rodit prirodzene a sekciou ☹ Takze pokial nemusis a vazne na to nie je dovod si sekciu nevybavuj . Po prirodzenom porode som bola v pohode uz po par hodinach ,ale po tej sekcii som sa spamatavala asi 5 dni a este potom asi 6 mesiacov doma -ta jazva sa mi nechcela hojit a dodnes ma boli a je to uz viac ako rok co som rodila .

zankaj
21. sep 2012

AHojte no ja som bola na poradni a moja doktorka ze budete sekciou rodit dobre? a ja na nu ze preco? a ona ze vase srdce tlak nevydrzi :( :( ale sekciu nechcem to radsej EPI. Ma niekto skusenosti?? Viete poradit? Ved niesme kus masa vieme sa same rozhodnut a ja sekciu urcite nechcem. Jedine vazne v pripade nudze. Malicky je zdravy nic mu nehrozy podla mna ta EPI bude ovela lepsia.

zuzik307
21. sep 2012

zankaj, pokial si sledovana u kardiologa a mas nejaku diagnozu tykajucu sa srdiecka, on by sa mal vyjadrit k sposobu vedenia porodu- ci zvladnes spontanny porod /kludne aj s epiduralom/, alebo odporuca skor sekciu...az na zaklade jeho vyjadrenia by sa k tomu mal vyjadrit gynekolog/porodnik...

luciavalasikova
21. sep 2012

ahoj, no ja som rodila tez sekciou, aj ked som nemusela bola to chyba nitrianskych lekárov. ked som zacala opuchat tak mi vraveli ze je vsetko v poriadku a nakoniec dva dni pred porodom som mala tlak 150/120,malá zatlacila na ladviny a dva dni ped porodom som nebola ani otvorena tak mi povedali ze mala musi von hned a tak mi urobili sekciu
Zankaj: ja som bola aj pri sekcii hore, len mi pichli EPI, a je to 100% lepsie ako keby ta mali uspat

evickapooh
21. sep 2012

k tomu nepotrebujes vaznu diagnozu len peniaze! ! ! popripade ak mas nejakeho znameho porodnika to by bola vyhoda...potom on bude uz vediet aku diagnozu musi napisat na papier aby ti mohol spravit CR

ivonka720
21. sep 2012

Ahoj ja som mala pichnutu epid. bola som pri vedomi a poviem ti že to bolo super maličku som hned videla počula bolo to super ako keby si bola uspata maš to zažitok na cely život!

lucia20
21. sep 2012

ja som rodila planovanou sekciou poslednu. cakalo sa v podstate co najdlsie sa dalo a ked uz sa nedalo, tak sa naplanovala sekcia 38+5. a planovana bola, kvoli zdravotnemu stavu malej. ohrozilo by nas to obe velmi na zivote- prirodzeny porod, takze volili toto, kedze mala by so svojim poskodenim nemala sancu prejst porodnymi cestami v ziadnom pripade. ale mala som dva prirodzene porody a jednu sekciu a dufam, ze uz ju nikdy v zivote nezazijem 😀

mamaveronika
21. sep 2012

Kamoška bola plánovane a robili jej to v 39tt....ona mala už 4 dieťa a 3 cisársky,takže preto,ale až tento bol plánovaný...potrebuješ na to diagnozu, určite ti to nespravia na dobré slovo🙂 aj ked v zahraničí to tak funguje, že sa žena môže sama rozhodnúť, no ale toto je Slovensko 😎 tu sme popredu 😉 A známa bola obe deti plánovaný cisársky a mala to potvrdené od doktora kvôli srdcu....Normálny pôrod je určite lepší...ale zase ako u koho, ja som mala prvé dieťa rodiť normálne a nakoniec sme po dlhom ťažkom pôrode skončili cisárskym za 5 minút 12...mohlo to zle dopadnúť ☹ takže som si užila aj normálny aj cisársky...ale keby neboli komplikácie a nedostala som mladu neskusenu doktorku, ktorá neodhadla veľkosť dieťaťa ku veľkosti mamičky, tak by to bolo ok... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre