Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
1. jún 2009

jamaat...super že to máš za sebou...som to čitala jedným dychom...

veru niektorý dr. su nemožny....no sa máme na čo tešit ak dostaneme mladasa 😝..len aby sme sa vrátili domov aj z batôškami..cele a zdrave 😉 😵

ja si predstavujem moj porod asi takto....pridem...spravia klystír a šup tlačit... 😀 😀

na záhu je vraj dobra fatra....a to nie je pravda....mna pálila pri prvom...a vlásky kde nič tu nič 😝 😀

leniccka
1. jún 2009

hojte babulky...
no pekne ste sa tu rozpisali... priebezne vas citam, aby som vedele co v tom nasom skanzene "nove" a ako to tam chodi
uspesne hlasim ze mam nachystane veci do porodky 😉 uz ich len napraskam do tasky, ked to na mna pride...

jamaat... teda klobuk dole ako si to zvladla, vsetko preboli ked sa na teba drobcek zacne usmievat 😉 😀

zajtra idem na CTG a na kontrolu k Macejkovi, tak som zvedava co mi povie, a hlavne kedy uz konecne porodim, lebo ma neskutocne boli uz cele telo 😖 uz nech to mam za sebou

leniccka
1. jún 2009

jaaaaj a na zahu si ja davam TUMS 😉 a vysoko pod hlavu ked lezim

iwusca
1. jún 2009

baby uz neviem ktora ste to zhanali tie farebne samolepky na steny. Teraz hladam nejake veci pre malu a natrafila som aj na tie nalepky

http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

mia78
1. jún 2009

sia no diki ale ja by som na teba nepovedala ze mas tolko ........ a mam sa ma pitala ze ci prve cakas vtedy v obchode a ja ze tretie skoro odpadla ze cooo 😀 😀

inak aj pri Mirkovi ma palila zaha to my pomahala ta fatra ale taka s bielou nalepkou len mi ju nema dnes ist kto kupit tak preto.......inak mali bol vlasaty riadne.

jamaat nezavidim ale aj hej ze mas potom mne stacilo 12 hhodin a nie 24 😒 no uvidime ako to bude

petulig
1. jún 2009

jacka tak v stredu ta vyzeram. tak ja sa asi v klude odveziem domov a potom v klude pridem naspat 🙂ja tam nevydrzim na tych uzasnych stolickach.

jaamat toto som ani citat radsej nemala. Si si vytrpela. Ale hlavne ze mala je zdrava. Mi to pripada, akoze doktor z chcel rychlo skoncit sluzbu a nechcel si to komplikovat nejakym porodom. Sak este vydrzis dve hodinky kym sa sluzby vymenia. Uzasne toto.

sia222
1. jún 2009

no babky my ked sa tam naozaj náhodou stretneme tak nás čo najrýchlejšie odrodia nech padáme robiť kraviny na šestonedelie radšej 😀

miuš pozdrav maminu že je zlatá 😀 😀

konečne som objavila masaže kde aj tehule pomasíruju dnes som tam volala len sa musím objednať už sa teším

ozaj babky viem že je to asi od veci otázka ale neviete či ked pojdem rodiť si musím odlakovať nehty??viem že to kedysi tak bolo že sa to nesmelo ☹

lulu26
1. jún 2009

Ahojte,

jamat, tak to ti nezavidim, normalne ma az brucho bolelo pri citani, ale hlavne, ze to mas za sebou.

Iwusca to ja som hladala tie nalepky a tiez som ich potom nasla na tej stranke, diky 🙂
Pocujte babky, viete mi niekoho odporucit na kuchynske linky? Zase nie sumu za 200 000 SK, u nas je jeden fajn stolar, ktory robil aj moje mamke, ale nechcem ho tahat do BB, ale ak sa to stale oplati, tak ho zavolam.

sia, uz ked sme pri tych nechtikoch, mozem mat gelove? budem si davat nove na svadbu a rada by som si ich aj nechala, take mensie..

jamaat
1. jún 2009

sia - bola tam so mnou jedna, ktorá rodila 3 dni. Stále jej vyvolávali a stále jej to prešlo a neotvárala sa. Ani 2 dni po napichnutí plodovky s ňou nič iné nerobili, len čakali a občas dali oxytocín. Na 3. deň jej konečne spravili cisársky.
Emča mala 55cm a 3530g. U nás doma doktorka nebola, šli sme my k nej na ambulanciu.

leniccka - práveže som žiadna hrdinka nebola. Aspoň ja som si tak vôbec nepripadala 🙂

A keď som čítala pôrody iných žien, tak som si povedala, že to moje nakoniec ani také hrozné nebolo. 🙂

jacka
2. jún 2009

dobre ránko 🙂

sia...lulu 😀 😀 😀 ...na sále budete mat uplne ine starosti..ale hned z rána som sa dobre pobavila 😉 ...ved nie ste v škole...jedna romka bola vymalovana ako....a nikto nič jej...tak prečo nie nechty 😉 🙂 ...a ešte jej povedalai..ked odchádzala že sa má riadne starat o dieta... 😝

petuling...vankuš pod zadok..a ideeeeeš 😀 😀

jacka
2. jún 2009

ozaj ..Vodecký ide ku Gromovy...ja neviem ako to tam bude fungovat...hádam sa zajtra popýtam sestričky..či čo a ako 😕 ... 😀

sia222
2. jún 2009

bréé rano. jacka ja sa to nepýtam koli tomu že chcem tam byť hviezda 😀 len som proste typ ženy čo si stále lakuje nehty aj na nohách a okrem toho bude leto tak to už uplne a viem že v TN za to ženy dodrbkávali že to nesmelo byť. a tiež je pravda že vela žien dnes používa gelové ... bohvie či to može byť.ja len chcem práveže predsť tomu aby ma dodrbkali za takú vecičku. viem že to bolo koli hygiene nechápem to síce či koli tomu že sa z laku može odlupnuť a dostane sa to kde nemá..neviem .ani naušnice a retiazky sme nemohli mať. preto sa pýtam či sa na tom niečo zmenilo. a sestričky tam za to riadne po ženách hukali

ak je to normálka že tam tak ženy chodia tak pohoda pre mna je to normálne každy den sa malovať robím to tak už vela rokov a je to sučasť mna. ja na tom nevidím nič zlé ak sa žena o seba stará. ale jasné že ak ma to chytí v noci nepojdem si robiť macke up 😀 😀

jamat a trpela si moc čo sa týka bolestí? aj moja kamoška rodila 2dni a tiež aj voda preč..ale nemala bolesti našťastie .mainká bola vcelku aj kus ženy neola malinká tak to muselo aj boleť. brrr

jacka
2. jún 2009

sia..lenže tam vymalovana ženka vyzerala ako kurvička...to bolo niečo strašne.....tak na tu osobu nikdy nezabudnem ako vyzerala...

ale či možeš mat nalakovane...to fakt neviem..ale ak chceš popýtam sa 😉 😉 a popíšem 🙂

a náučnice som mala v pohode..len retazku a prstene som radšej nechala domka 😝 ...nikdy nevieš

ked som ja rodila tak tam tiež jedna 3 dni rodila...robili jej všetko možne..a stále nič...napokon vytlačila zo seba 4kg.chlapca...no si vytrpela... 😒

sia222
2. jún 2009

ako máš pravdu že je rozdiel sa namalovať a namalovať a je to asi relatívne.každý má rad niečo iné. a zas napr zgechliť si usta a zašpiniť im tam povlečenie alebo čo sa mi tiež nepáči alebo tam nosiť nátačky alebo čo.ale zas ked by som videla upravenu ženu v porodnici na tom nevidím nič zlé. každý to može ponímať inak.niekto si na to potrpí a niekto sa nad tým ani nezamýšla.

aine04
2. jún 2009

dobre ranko žabky 😉
o nalakovanych nechtoch cez porod neviem nic, ja som nalakovane nemala, lebo som pocula ze na to šomru. nejako to suvisi s tym ze keby vam museli rychlo dat narkozu tak aj podla toho ci nemodraju nechty nieco zistuju. a to pod lakom dobre nevidno. ale prsten, nausnice a retiazku som musela dat na cakacke dole, takze to sa tam veru neoplati brat.

jamaat, ja som si presne kvoli tomuto dr. zazmluvnila. nechcela som aby sa pri mne vystriedalo niekolko sluzieb, pricom tretia uz nevie co robila prva. ja som sa s dr. molitorisom na ten oxytocinovy test dohodla na den kedy mal sluzbu na sale a venoval sa mi ozaj cely den. vedela som ze to naisto odrodime. rano mi dali oxytocin, ten mi vyvolal kontrakcie a mne nastastie zabral a kontrakcie pokracovali aj ked obcas slabli. skontroloval ma asi 10 krat za ten den, ze ako to postupuje a ci budem moct aj tu epi. a pri poslednej kontrole mi povedal, za hodinku za vami pridem a ideme tlacit. inak pre mna boli tie kontroly jedno z najbolestivejsich veci okolo porodu, lebo vzdy to trochu poposuval a rozbabral. na vedlajsom boxe zacal babenke porod takmer zaroven s mojim a on kazal sestricke k nej zavolat druheho dr., ze on tu ma zmluvu. ale stihol nakoniec aj ju.

no a v juli nastupuju na oddelenie dve nove doktroky. hadajte ako to viem? 🙂 jedna z nich je moja sestra a druha je jej kamoska 😉 zajtra maju poslednu statnicu - z chirurgie tak drzte prosim vas palceky 🙂

madeline
2. jún 2009

ahojte, ja sa vam sem trosku votriem, ale pytali ste sa na nalakovane nechty, no treba si to zistit, ale skor nie ako ano, pretoze ak by ste museli ist na akutneho cisara, tak by to bol s nalakovanymi nechtami (aj gelovymi) problem, lebo to vam davaju stipec na prst a nieco meraju 😉

jacka
2. jún 2009

však jasne...nech sa upraví žena ked má taku potrebu...aby vyzerala aj ona k svetu...a v nátačkách..ja som bola rada že som si stihla umyt vlasy a dat sa dokopy aby som bola k svetu 😀

si pamätáš ako si po porode sedela???na boku??...mám pocit že ten september niekdy ani nepríde a chcem aby bolo už na svete a niekedy pravy opak..asi mi tá materská škodí 😀 😀

madeline
2. jún 2009

no a ako aine napisala, aj vidia, ked ma pacientka problemy s dychanim - ma modre nechty

jacka
2. jún 2009

aine ja by som si dr. nezazmluvila...radšej dám penižky maličkému....a ak by sa náhodou niečo podobne stalo ako s jamaat...tak to je smola..ale zas ja som mala jedeho a bola som s ním spkojna ako ma odrodila zašil.....a bez penazi 😉 😉

aine04
2. jún 2009

jacka ved samozrejme, to je na rozhodnuti kazdej maminky 😉 🙂 ja som bola z porodu velmi vystrasena, ale ty uz vies do coho ides...

petulig
2. jún 2009

cawte🙂 co sa ja tu nedozviem. nalakovane nechty no ci si na tom spomeniem pred porodom. Ale ja vacsinou priesvitnym mam nalakovane to by nemuselo vadit. A ozaj ked uz sa o tomto bavime sosovky pri porode mozu ci nie? Neviem si ale predstavit rodit v okulaaroch alebo bez taka slepa sak ani nebudem vediet co sa deje kolo mna. 🙄

jamaat
2. jún 2009

sia, kontrakcie neboli nejak strašne bolestivé, len ten záver bolel ako šľak.

Čo sa týka zazmluvnenia, rodili so mnou aj ženy, ktoré mali doktora dohodnutého. Ale vlastne tam celý čas boli so smenou, čo mala práve službu a ich doktor dobehol až vtedy, keď už bolo treba tlačiť. Jeden dokonca ledva dobehol, tak si dávajú načas. Takže nie vždy to má význam, najmä ak pôrod začne spontánne.

evita221
2. jún 2009

Ahojte dievčatá,dakujem za privítanie,nemám veľa času,lebo robotujem,ale čítam,že idete na sladkú vodu.Skúste ju vypiť so slamkou.Ja som so slamkou necítila tú nepríjemnú chuť.Tak zatiaľ pá 😅

jacka
2. jún 2009

aine...ved práve...teraz viem do čoho idem...a nie je mi to všetko jedno 😉

evita...ved ta sladká voda sa dá zvládnut...čo neznášam je branie krvi 😝

evita221
2. jún 2009

Je mi ľúto Jacka,pri krvi nepomôžem,tomu sa asi žiadna z nás nevyhne,iba zaťať zuby a pozerať mimo ☹

aine04
2. jún 2009

babule ked vas tak citam, normalne by som brala dalsie tehotenstvo 🙂 a nemyslite si prosim ze som na hlavu... teda ten porod nic moc, aj zle mi byvalo statocne v tom prvom trimestri, ale v celku na to strasne rada spominam, bolo to take nezne obdobie... mat babatko v brusku...
uz mi sibe, este nie som ani po sestonedeli 😀

jacka
2. jún 2009

aine..no asi ti..... 😀 😀 ....jedna písala žeby bola schopna byt tehu aj 5 rokov 😕 😕 ...tiež jej už asi hrabe 😀 😀

ja sa naopak teším kde porodím a budeme domka všetci ........ 😉 😉.......už aby bol september 😀 😉

evita...ved už sa mi viac hlava nedá ani vykrutit 😀 😀

petulig
2. jún 2009

ze pat rokov 😖 tie prve tri mesiace by som teda nechcela znovu ani za nic tak rychlo. Uvidime ake budu posledne tri 🙂
Krpata mi dnes cely den pokoja neda, asi preto ze su stresy v robote. Asi si mam lahnut 😀 idem sa hadam sefa spytat ze co on nato. 😀
pooooool stvrteeeej ryychlo, ideme cvicit dnes

leniccka
2. jún 2009

caute babulky, tak som dnes absolvovala CTG aj kontrolu u dokiho a teda nevyzera to ze by som isla rodit tak ako si to ja predstavujem... aj ked ono sa to moze rychlo zmenit zo dna na den 😉

petulig - sosovky sa pri porode neodporucaju, lebo ze ked tlacis tak daco to ma s tlakom v ociach a neviem co este... takze ja tiez idem na slepo alebo s okuliarmi, co teda neviem ako dopadne 😅 ale sosovky beriem so sebou a zalozim ked uz budem na izbe, aby som mala prehlad 😉

a nalakovane nechty sa teda fakt neodporucaju, ale ja si myslim ze priesvitny lak by nemal vadit 🙂

zuzula20
2. jún 2009

Cavte baby,
tak ja sice som na MD ale este mi nehrabe 😠 To som povedala ja ze by som mohla byt tehu kludne aj 5 rokov. No proste pre mna to bolo jedno najuzasnejsie obdobie. Mala som sice na zaciatku nejake problemy aj nevolnosti, ale kludne by som si to hned zopakovala. Pre mna tehotenstvo nebola zataz, ale obrovska radost.
Takze aine uplne ta chapem ze by si brala druhe tehu.
To ty si pisala, ze tvoja sestra pride robit na gyn-por oddelenie? Tak ju pozdravujem, ze ked sa vratim z MD, tak sa uvidime, ja tam pracujem ako por. asist.
Ze jej drzim palce a prajem pevne nervy v tom nasom kolektive 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre