Skúsenosti s Dr. Marekom Drábom?

adulik16
17. mar 2008

Prosim Vas, mate niektora skusenosti s Dr. Drabom, ambulanciu ma v Ivanke pri Dunaji a rodi v Ruzinove. Som v 9 tt a chcem zmenit doktora, k nemu by som chcela chodit cele tehotenstvo a aj rodit, len neviem, ako ma vybavenu ambulanciu, ci sa vsetko absolvuje u neho alebo posiela do Ruzinova.

izy1661
11. jún 2020

@frantiseklotrinsky nešla som tam nakoniec, našla som si lepšiu gyn 🙂 A bol mi odporucany jedným kňazom, ale to asi chápeme prečo.
Takže neviem odporučiť/neodporucit

zzuzanah
25. jún 2020

Tak cudnejsieho lekara som este nestretla... Cisty psychopat... Vybrala som si ho preto, lebo predosly doktor riesil moj problem s cyklom jednoducho - nasadil HAK. po vysadeni sa problem vratil. Kedze drab hak nepredpisuje, isla som k nemu. Otvorim dvere ambulancie, a uz na mna, ze co sa tvarim urazene... 🤣🤣. Hovorim mu o svojich problemoch, on na to, ze on za to nemoze, a ze nema arabelin prsten. A nech sa netvarim, akoby mi on nieco spravil... Strasny psychous 😁😁. Furt mal narazky na to, na to sa tvarim... Cela navsteva bola mierne povedane divna... Dokopy mi nic nepovedal, ma moje otazky, preco sa mi problem deje, co to moze byt, co sa s tym da robit... Nic okrem narazok na moju osobu nepovedal, nic som sa nedozvedela, okrem toho, ze sa mam unormalnit 💐🎉.
Stavim sa, ze ho este uvidime v tv joj kriminoviny.
Fakt cudny clovek.... Ja som sa tam viac neukazala, cakam kym vyprsi 6 mediacov na zmenu lekara. Amen

frantiseklotrinsky
11. aug 2020

@zzuzanah že? Mam podobne skusenosti. Neodporučam nikomu! Je to fakt divny týpek. Cela jeho ambulancia, aj so sestrou! Potrebuju pirule na hlavu. Pytam sa na vazne veci a on mi odpoveda ako v 3 cenovej. Alebo odpovede ako zo školky. Aj diplom by som mu zobrala. Evidentne potrebuje pomoc. Taku nechuť ako ma on som uz davno nevidela. Neviem naco to robi nech si da pauzu debílek.
Inac vam poradim, ak nie ste spokojne, treba aj na VUC napisat, kazdeho lejara povoluje do kraja VUC. Maju to vzdy oznacene ba dverách ze kde patria, aj Dráb s ID čislom
Treba naňho staznost napisat, ja sa chystam tiez.
Je jediny gynekolog na 20 000 tis Stupavu a robi si čo chce. Poplatky vybera za vsetko. Nema konkurenciu, tak si dovoluje somar

vanda858
11. máj 2021

Prosím vás, máte niektorá skúsenosť s IVF a prístupom pána doktora Drába? Veľa žien tu píše, že nepredpisuje antikoncepciu, tak ma zaujíma, či ste si tým už niektorá prešli a boli pacientkou v jeho ambulancii. ako k tomu pristupuje...? ďakujem

frantiseklotrinsky
24. máj 2021

@vanda858 ja by som bola nerada keby som poradila zle, ale nepacia sa mu taketo praktiky. Ani amniocenteza ani nic, co prezradi dopredu nieco. Ze vraj sa mame uspokojit s tym, co Pan Boh nadelil. Cize, som sa doslova bála, ci povie vsetko popri vysetrení. Niektore veci som riesila mimo neho. A uz tam nechodim. Je to asi Pobozny clovek, co je fajn, ale nerozumela som jeho arogantnemu spravaniu. Za 3€ robil cirkus!!! A taky cl. asi zabudol, ze Zdravie a sluzit ľuďom ako pobozny lekar neide cez peniaze!!!
Dokonca tvrdil veci kt som nikdy nepovedala alebo opak. Proste som si uvedomila, ze lahko unho mozem skoncit zle. A ta jeho zdrav. sestra v Stupave, ti je dalsia adeptka pre psych. na dizertačku.

veronice
24. máj 2021

No tak ja hodim trochu pozitivizmu do tejto diskusie 😁 chodim k nemu uz 3 roky (odkedy sla moja gyn do dochodku). Spokojna som velmi, nikdy som s nim ani so sestrou (v BA) problem nemala, vzdy trpezlivo odpovedal na vsetky moje "prvorodicske" otazky a nakoniec ma aj odrodil (akutna sekcia) a som ozaj rada ze tam bol prave on. Chodi k nemu aj moja mama, svagrina, 4 kamosky a ziadna s nim problem nema ako sme sa rozpravali. Ze si uplatnuje vyhradu vo svedomi vo veciach hak a podobne z neho zleho lekara podla mna nerobi, stale je to odbornik na svoju profesiu a vdaka nemu zije aj niekolko deti ktore ini lekari davno "odpisali"... Pogooglite... Takze za mna spokojnost 😉 ano, nie je ten typ co s vami preberie co ste mali na obed alebo zavtipkuje a podobne ale tak k lekarovi sa nechodim socializovat a pokecat ale riesit co treba a to mi staci....

permanentka
25. máj 2021

@veronice super napísané, presne tak

vanda858
25. máj 2021

@frantiseklotrinsky Ďakujem veľmi pekne za info 🙏

vanda858
25. máj 2021

@veronice Rozumiem a som rada, že máte pozitívnu skúsenosť rovnako aj vaše známe. Aj mne bol odporúčaný ako veľmi skúsený gynekológ. Avšak otázka znela na konkrétnu záležitosť, s ktorou by mohol mať problém. Co však z neho zlého lekára určite nerobí. Zaujímala ma skúsenosť z tejto oblasti, na ktorú som sa pýtala, aby som zbytočne neklopala na nesprávne dvere 🙂

veronice
25. máj 2021

@vanda858 chapem aj ja 🙂 skor som reagovala na tie komentare typu ze je to psychopat a podobne 🤦‍♀️ zachranil pri porode dcerke zivot takze ma zamrzelo citat taketo veci na jeho adresu. No a teda este k teme - s IVF u neho asi nepochodite, to by som veru isla hladat niekde inde. MUDr. Totka skuste pozriet - s nim mam tiez len dobre skusenosti, pracuje na nejakej klinike v petrzalke, velmi zlaty 🙂

marina137
4. sep 2021

Ja tiež musím napísať, že mám výbornú skúsenosť. Skoro 2 roky sme sa trápili s otehotnením a p. Doktor mi veľmi pomohol a teraz som v 22tt, vždy bol slušný, trpezlivý, milý, všetko podrobne vysvetlil. Je to lekár, ktorý neposunie hneď na umelé ( on teda asi vôbec) ale snaží sa nájsť príčinu, prečo to nejde. Má spoluprácu s lekármi zo zahraničia. Sestričky úžasne, už som sa tam cítila ako doma 😅 . Rozmýšľam, ze si ho zazmluvnim ku pôrodu.

vanda858
5. sep 2021

@marina137 Super, gratulujem a držím palce 🙂 a ako konkrétne pomohol/hľadal príčinu? Aké špeciálne vyšetrenia si absolvovala? Celkom ma to zaujíma aké sú teda ešte možnosti, ktoré som možno nevyčerpala 🙂 ďakujem

frantiseklotrinsky
30. okt 2021

@veronice To ze zachrani zivot, to je jeho robota. Aj tak je divný a mal by si dat pauzu, bo je to nanho vela a robi si co chce aj s tou jeho tucnou malou kravou sestrou zo Stupavy. Ja v tej ordinacii mam len zle skusenosti. A ked niekomu zachranil zivot, tak to bude len povinnost ci štastie!!! Inac sorry ale tento chlapik nema co hladat v ordinacii!!!

veronice
30. okt 2021

@frantiseklotrinsky to ze je divny a psycho je vas osobny nazor. Ja mam iny nazor aj skusenosti. Chodim do jeho ordinacie v BA a nemozem si stazovat. Ked vam lekar nevyhovuje, nic vas u neho nedrzi, mozete si najst ineho s ktorym budete viac spokojna 😉

tinusesenkaa
26. jan 2022

Ja mam velmi zlu skusenost s panom doktorom. Som uz u neho zopar rokov (priblizne 6-7) Kedze som hypertonicka (dedicny vysoky krvny tlak), tak prve tehotenstvo sme spolu presli tak-tak, videl ze mam z toho tehotenstva a tlaku obavy, potliapkal ma po ramene a poznamenal ze bude to fajn, nasledovali pravidelne kotroly u vseobecneho lekara, 24hodinovy Holter + formalne kontroly u internistky-kedze v tehotenstve mi nic ine ako dopegyt nevedeli/nemohli naordinovat... Dietatko sa narodilo pekne den pred planovanym terminom (sekciou pre dovod zvysujuceho sa tlaku a nepostupujuci porod) inak dietatko zdrave a velmi zive :D. Po 3 rokoch sa nam s manzelom podarilo druhe tehotenstvo...Tu uz pan doktor zacal mat velmi zlu naladu...(neviem ci je to COVIDom, novou sestrickou, nejakymi osobnymi problemami...netusim, zmeny si vsak vsimli viaceri v jeho okoli ambulancie).
Pan doktor zacal osocovat cely rad lekarov, vratane mna ako klientky... udajne sa na tlak neliecim a neviem co robim, jeho nezaujimaju moje hodnoty tlaku kt. si nameriam sama a su v norme, jeho nezaujima ze jeho sestricka mi namerala tlak v norme, moj vseobecny lekar nevie co robi, internista nie je kvalifikovany lekar, holter mu nestaci, uzivam privela Dopegytu a ze sa mam hlasit na rizikove tehotentvo do Ruzinova, a citujem ho: "uz som rodil vela takych ako ste vy, v 25tt porodite 700g decko!". A nech ani nepozeram ine porodnice ako Antolsku, tam sa o takychto predcasne narodenych novorodencov vedia postarat...

Ked mi toto vsetko nasypal na hlavu, som sa mu rozplakala v ordinacii, este na mna zvysil hlas, nech sa nanho pozeram ked sa somnou rozprava, lebo ma pocit ze ho nepocuvam...
Po tomto zazitku som uz viac do jeho ordinacii zo strachu viac nestupila, moj tlak zacal raketovo stupat hore, uz len pri spominke na pana doktora. Kartu mi prevzala ina gynekologicka ambulancia, ku kt. som prestupila... Cuduj sa svete, tlak mi klesol, nova doktorka mi predpisala navyse magnezium, ubrala z Dopegytu, pravidelne ma pocuva, pozrie si moje zapisky tlaku, babatko krasne rastie a prospieva, dokonca mi zacala odporucat prirodzeny porod, pri taktomto napredovani tehotenstva...a uspesne som prekrocila 27tt. 🙂

vanda858
26. jan 2022

@tinusesenkaa Smutné 😔 chvalabohu, že si pristúpila a si spokojná. Držím palce aj naďalej 🍀

frantiseklotrinsky
1. feb 2022

@tinusesenkaa Sice ja som ku nemu zacala chodit len od r. 2019, ale co som u neho zažila, bol len cirkus. Katastrofalne spravanie Dr. Drába a o sestre nehovoriac. Citila som sa ako v ordinacii na psychiatrii. A keby som napisala, co mi viviedol pri oboch tehot., tak by som silno pochybovala o jeho schopnostiach. Po 1,5r. som od neho odisla!!! A kebyze by som ho vyfasovala ku porodu, tak ho odmietnem a poslem do riti. Mimochodom sa v Stupave nieco pomenilo, myslim mam novu sestru, aj tam dosiel novy lekar do tímu. Podla mna ten Dráb ma psychicke problemy.

frantiseklotrinsky
1. feb 2022

@veronice asi si príliš jednoducha

veronice
1. feb 2022

@frantiseklotrinsky nie, nie som.

148terka148
1. feb 2022

Baby kam ste prestupili? Dajte typy? Mne naposledy spravil taky cirkus,ze az. A to som sa ho spytala preco ma necha tak dlho cakat 2mes kedze mi nechodi menstruacia

lyci
1. feb 2022

ja som ho vyfasovala k porodu v ruzinove a bol hrozny. nastastie som na to vsetko rychlo zabudla. som si po porode o nom aj hladala dake recenzie, ze co je zac a napadlo mi vtedy ci nebol taky zly kvoli tomu, ze nie sme zobrati s muzom, ked je taky velmi pobozny

madeline1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
1. feb 2022

@madeline1 pristupom. uz som to tu viackrat rozpisovala v roznych diskusiach

tinusesenkaa
17. feb 2022

@vanda858 Ďakujem veľmi pekne za podporu, už som prešla do 30tt a zatiaľ je všetko OK. Psychika robí s tehuľkami svoje, treba si nájsť lekára s ľudskejším prístupom, človeku hneď ubieha to tehotenstvo jednoduchšie. 👍🏻😊👍🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre