Skúsenosti s Mudr. Behunovou v pôrodnici Ružinov?
Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂
Stručné zhrnutie
- Porodnica Ružinov organizuje prehliadky pre budúce mamičky v stredu a piatok o 13:00 a objednať sa dá na telefóne 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné poplatky spomínané v diskusii sú: zaplatenie vlastného lekára cca 7 000 Sk, epidurál 2 500 Sk, prítomnosť otca pri pôrode 500 Sk a nadštandard 500 Sk na noc; celkové príklady nákladov okolo 12 500 Sk.
- Diskutujúce matky uvádzajú zmiešané skúsenosti so starostlivosťou v Ružinove; niektoré chvália konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), iné opisujú vážne výhrady k prístupu a neskorému reagovaniu personálu.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy a kde sú prehliadky pôrodnice Ružinov a koho mám kontaktovať?
A: Prehliadky sa konajú v stredu a v piatok o 13:00, začínajú pri 9. poschodí, a objednať/overiť termín môžete na čísle 02/48 234 609 u p. Pasiarovej.
Q: Koľko stojí epidurál v Ružinove a treba ho platiť vopred?
A: Epidurál v diskusii uvádzali za 2 500 Sk; viaceré ženy platili epidurál vopred a v prípadoch, keď ho nepoužili, im nemocnica peniaze vrátila.
Q: Koľko sa platí za vlastného lekára, nadštandard a prítomnosť otca pri pôrode?
A: Zaplatenie vlastného lekára je spomínané približne 7 000 Sk, nadštandard 500 Sk za noc a vstup otca pri pôrode spomínali okolo 500 Sk; celková uvedená suma za pobyt a služby bola približne 12 500 Sk.
Q: Čo si mám zobrať do nemocnice a čo poskytujú bábätkám v Ružinove?
A: Rodičkám odporúčajú vziať toaletné veci, uterák, papuče/šľapky a ponožky; bábätkám dávajú plienky podľa diskusie päť kusov na deň, vlhčené obrúsky, čiapočku a rukavičky, oblečenie pre dieťa býva až v deň odchodu domov.
Q: Môže byť otec pri sekcii v Ružinove?
A: Názory sa líšia; diskutujúce ženy uviedli, že pri sekcii v plnej anestéze otec zvyčajne nie je prítomný, ale v niektorých prípadoch ho pustili krátko po narodení alebo pri sekcii v lokálnej anestéze bol prítomný — táto otázka závisí od typu anestézie a rozhodnutia tímu.
Q: Kde nájdem ambulanciu MUDr. Foltína a kedy ordinujú?
A: MUDr. Foltín má ambulanciu v nemocničnej poliklinike Ružinov, ordinoval vo štvrtky od 8:00 (spomínané číslo ambulancie približne 53) a odporúčalo sa prísť skôr ráno z dôvodu čakacej listiny.
Závery z diskusie
Zhoda
- Prehliadky porodnice sa v Ružinove pravidelne organizujú a na termín sa odporúča volať na 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné administratívne a finančné praktiky zahŕňajú možnosť zaplatenia vlastného lekára, platený epidurál a platený nadštandard.
- Základné vybavenie pre novorodenca (plienky, vlhčené obrúsky, čiapočka) poskytuje oddelenie a rodičky majú priniesť hlavne hygienické potreby a papuče.
Sporné názory
- Niektoré matky popisujú veľmi dobrý prístup a šikovnosť konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), zatiaľ čo iné hlásia zanedbanie, oneskorené vyšetrenie a ľahostajnosť personálu; obe verzie sa v diskusii uvádzajú ako možné skúsenosti.
- Prístup k otcovi pri sekcii je podľa niektorých žien obmedzený (zvlášť pri celkovej anestézii), iné ženy hlásili prípady, keď otec videl bábätko krátko po narodení alebo bol prítomný pri lokálnej anestézii.
Otvorené otázky
- Ktoré presné okolnosti a interné pravidlá rozhodujú o tom, kedy je otec pri sekcii vpustený do pôrodnej sály?
- Aké štandardy a kapacitné kritériá sa používajú pri rozhodovaní o skoršom prepustení matky skôr než po 4×24 hodinách napriek požiadavke na očkovanie?
- Ako konzistentné sú postupy starostlivosti medzi jednotlivými tímami lekárov v Ružinove pri vysokom počte pôrodov?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Ružinov, Antolská, MC Prešporkovo, Pronatal, Nemocničná poliklinika (Ružinov), Modrykonik, Mymamy.sk, Rodina.cz
Spomenuté produkty a metódy
epidurál, oxytocín, vyvolávanie pôrodu (vyvolávka), klystír, nadštandard (izba so sprchou a WC), platený lekár (zmluva s lekárom), BCG, kolostrum, dojčenie, mastitída, fitlopta, prehliadka porodnice, psychoprofylaxia
Miesta a osoby
Ružinov, Antolská, Pezinok, Senec, Budmerice, MUDr. Behunová, MUDr. Foltín, MUDr. Drab, MUDr. Drap, MUDr. Divéky, MUDr. Papcun, MUDr. Stenová, MUDr. Kozolková, MUDr. Španek, MUDr. Secansky, Krisko, p. Pasiarová, Danka
zabudla som napísať výsledky z poradne.. 🙂
tak sme narástli - k 2om mesiačikom máme 63cm a 6005g.. malinká je taká naša špagetka.. 🙂 ale na kĺbikoch nám povedali, že sme na svoj vek veliký a tak nás napriek dobrým výsledkom chcú vidieť aj o mesiac (???).. ☹ no čo už..
horšie je, že kožná má podozrenie na nešpecifikovanú atopickú dermatitídu (???), pretože sa nám znova objavili vyrážky (no v podstatne menšom množstve) a také šupinky na uškách.. ☹ takže uvidíme čo z toho bude?
adrika diky 🙂 no ešte zhodím 10 kg,tak potom to už bude so mnou na nevydržanie 😀a ešte silikony po tých 3 deťoch,tak neviem, neviem, to sa budem nosiť 😀no srandujem 😵
bublinka že ona je špagetka?????? ved to je baba ako hrom!!!!!! naša Lili má v roku 70 cm a 7500g!!!!! nosíme oblečko 68 😒...a na kožné chodíme aj my, je to super,lebo mi poradili aké mydlá a krémiky mám pre ňu používať a všetko sa zlepšilo,takže neboj 🙂zajtra ideme cez TT,ideme k svokrovcom do Jablonice,ale na kávu sa nezastavíme,nebudeme stíhať 😀 😀 😀 😀
Ahojte... biblinka mala je velmi zlatá 😉
Patka aj tá tvoja.. jaká šikula.. lili má 7500g??? 😕 tak to musi byt taky štihlunký prútik majinký 😅 také drobátko 🙂 ale zlatá je fakt,a tusim cely tatino 😀
bubllika ved niekedy nabudúce 🙂
niki ona bude asi také tintitkko ako si ty,ja som slonica,tak nevviem,ale všetky mje deti sú tintika 😵 a j celý tatino,to je pravda....zato tvoj Chris je celý ty,ale to od narodenia bolo vidno 😵
🙂.. bré ráno..
..po porade s väčšou polovičkou sme sa dohodli, že zmeníme kožnú.. 😒 mierne ma vytáča vyšetrovanie na 2 metre.. malej sa ani nechytila, ani si ju nejako bliššie nepozrela, len prehlásila, že bude pravdepodobne atopik (napísala nešpecifikovanú atopickú dermatitídu ako diagnózu), ale poučila ma na čo si mám dávať majzla pri prechode na tuhú stravu.. paráda! 😠 .. tak ma šokla, že som sa nezmohla na reakciu.. poriešime pravdepodobne Kramáre (aj skríning sluchu sme boli riešiť tam, lebo v Ružinove nemali termín..)..
..zatiaľ kúpeme v BALNEUM Hermal plus, máme Locoid Lipocream a Lipobase.. kúpanie chápem (to sme používali aj po narodení, lebo sme boli "rozmočený" prenášaním), ale to, že Locoid je hormón a má sa používať max 2 dni a potom aspoň 4 nie, tak to som si musela vycucať z prstu, no na to kedy dávať Lipobase som ešte neprišla a tak ho budem dávať tie 4 dni, keď nebudeme natierať Locoid.. nemáte niektorá s týmto skúsenosti??? máme len také malé vyrážky na okraji líčok a šupinky vo vláskoch a na uškách.. vopred díky za radu.. 😉
ahoj bublinka, ja mám super detskú kožnú,je niekedy prísna,ale veľmi dobrá,už som k nej dohodila aj kopec známych a všetci sú spokojní 🙂 .....ja bývam v Ružinove a tá lekárka je pri mojom dome,ak by si náhodou chcela viac info,tak mi napíš do IP....no ja nemám skúsenosti s tým čo používaš ty,tiež malej dala hormonálnu mastičku,ale len 5 dní som ju mohla používať....my kúpeme v Oilatum,aj mydlo také používame a natierame len kyselinou mliečnou...a na flaky nám dala takú hnedú masť z lekárne,ale moja mala exemy na brade a ručičkách...a v strave tiež dávame pozor,ale na to som si už zvykla 😒 keby niečo,tak napíš,ešte dnes sem kuknem, ale okolo 18 hod.cestujeme a u svokrovcov nemám čas chodiť na net 🙂
patka mala je kraaaaaaaaaaasna
bublinka to ma vela deti a myslim, ze hned to nie je atopicky ekzem nasa to mala a pomohol nam na to salicylovy olej do vlaskov jej to natries a po hodine vyceses a vodou umyjes vlasky 🙂 Skus nam to pomohlo po troc dnoch nic nemala a za uskami jej to tym olejom natries a nechas tak 🙂
Paťka - ak môžeš, tak mi pošli meno i kontakt svojej kožnej.. BA nie je problém.. ja si tiež myslím, že to nemusí byť hneď atopický ekzém, len by som rada chodila k doki, ktorá sa na malú aj pozrie a neurčí od dverí diagnózu.. 😒
momentálne sa nám vyrážky rozširujú - ale hlavne na tom líčku, na ktorom ležala - ako keby si ho zapotila.. ☹
je taká krásna keď sa usmeje a ona sa i napriek vyrážtičkám na mňa zakaždým usmeje 😵 - aspoň viem, že ju to nebolí, ale je mi jej ľúto.. ☹
na druhej strane si uvedomujem, že sú horšie patálie na svete, len chcem vedieť čo to je, aby som mala istotu, že jej správne liečim.. 🙂
vevušiatko - na tie lupinky to skúsim (ja si už nepamätám čo som pred 12timi rokmi používala, lebo toto mala aj Barborka)..
baby díky!
Ahjote bublinka,a ake ma mala vyrazky???
Nas maly mal tiež vyrazky, azvacsa na tej strane na ktorej lezal, asi tyzden, a skor nez sme isli k dokine mu to same preslo... 😉 neboj bude to ok 🙂
bublinka mam pocit ze dnes kazda doktorka hodi vsetko na atopicky ekzem a to podla mna najcastejsie je len citliva pokozka . A inak mala mavala tiez vselijake vyrazky a teraz ma len obcas nieco ako potnicky pod krkom a tak 🙂
ona má takú roztrúsenú "krupičku", ktorá nie je červená a na tej strane, na ktorej práve spinkala jej to očervenie.. mne to tiež pripadá ako potničky, ale keďže sme to mali pred mesiacom a týždeň to trvalo kým to prešlo úplne a aj to až potom čo sme vybehli na pohotovosť lebo bolo horúco a malá sa strašne moc škriabala na tváričke (isto ju to svrbelo).. 😖
no a teraz je to tu zase.. znova to začína dole pod líčkami a za uškami a ťahá sa to do tváričky.. navyše sa k tomu pridali i tie lupinky vo vláskoch, tak som šla v dobrej viere ku kožnej.. 😒 a tá mi skoro odo dverí odrecitovala atopický ekzém.. !!!
mám chuť sa na to vykašlať (pretože má veľmi pravdepodobne po mne pokožku a ja ju mám teda riadne citlivú), ale ide teplo a malá bude z nich nervózna - veď kto by nebol! - takže volím skúsiť názor ešte jedného "odborníka" a verím, že tentoraz to bude bez uvodzoviek.. 🙂
bublinka
taku krupičku mal aj moj Lucasko a naša pediatrička mi povedala,že to nič,že to mám len premastovat (v lekárni nam zarobili taky mastný krém )...tiež si myslím že to nebude atop.ex. 😉
Ahojte babenky, tento mesiac sa chystám rodiť v Ružinovskej nemocnici chcem sa spýtať či náhodou neviete či dievčatkám prepichujú ušká už v pôrodnici?
nie.. je pravda, že neprepichujú.. aj ja som mala podobnú túžbu, ale nedalo sa.. to len ak by si tam mala nejakú súkromnú známu, tak Ti to možno pri odchode urobia, ale inak nie.. 😉 my sme to potom ako 3oj mesačné absolvovali u detskej.. to bol teda rev!!! ☹ a nám za dverami bolo strašne moc ľúto! ale prežili sme.. 😀
sranda...ja som teda mala prepichnuté kadečo 😀 ,a zdá sa mi to lepšie než nastrelenie,to mne osobne bolo nepríjemné-taká šupa do ucha... 😀 😀 😀
adrika ja som tiez mala aj prepichovane aj anstrelovane a nastrelenie jednoznacne preferujem 😉
a aj klarka to vyborne znasala, ziadna infekcia...
a klarke si davala tiež okolo toho 4.mes?
my sme leuške dali prepichnut,myslím že 2 týždne mala...revala pri tom síce jak tur,ale zahojilo sa to rýchlo bez kompl.
adrika hej, ona pri prvej zaplakala, lebo sa zlakla a pri druhej uz ani neplakala...takze sme boli spokojni, aj magdalenke tak dame.
ahojte maminy som v 35 tyzdni a rozhodla som sa rodit v Ruzinove.Citala som tu info ale chcela by som trosku cerstvejsie. Rodila ste niektora teraz v maji alebo v juni Ruzinove?

patka ahoj! no kukla som fotky,malá Ti už chodí??? fantázia,a ešte nemá ani rok....no šikula..a krásne očká má 🙂
A ty si tam akáá kočica!