Skúsenosti s Mudr. Behunovou v pôrodnici Ružinov?
Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂
Stručné zhrnutie
- Porodnica Ružinov organizuje prehliadky pre budúce mamičky v stredu a piatok o 13:00 a objednať sa dá na telefóne 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné poplatky spomínané v diskusii sú: zaplatenie vlastného lekára cca 7 000 Sk, epidurál 2 500 Sk, prítomnosť otca pri pôrode 500 Sk a nadštandard 500 Sk na noc; celkové príklady nákladov okolo 12 500 Sk.
- Diskutujúce matky uvádzajú zmiešané skúsenosti so starostlivosťou v Ružinove; niektoré chvália konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), iné opisujú vážne výhrady k prístupu a neskorému reagovaniu personálu.
Najčastejšie otázky
Q: Kedy a kde sú prehliadky pôrodnice Ružinov a koho mám kontaktovať?
A: Prehliadky sa konajú v stredu a v piatok o 13:00, začínajú pri 9. poschodí, a objednať/overiť termín môžete na čísle 02/48 234 609 u p. Pasiarovej.
Q: Koľko stojí epidurál v Ružinove a treba ho platiť vopred?
A: Epidurál v diskusii uvádzali za 2 500 Sk; viaceré ženy platili epidurál vopred a v prípadoch, keď ho nepoužili, im nemocnica peniaze vrátila.
Q: Koľko sa platí za vlastného lekára, nadštandard a prítomnosť otca pri pôrode?
A: Zaplatenie vlastného lekára je spomínané približne 7 000 Sk, nadštandard 500 Sk za noc a vstup otca pri pôrode spomínali okolo 500 Sk; celková uvedená suma za pobyt a služby bola približne 12 500 Sk.
Q: Čo si mám zobrať do nemocnice a čo poskytujú bábätkám v Ružinove?
A: Rodičkám odporúčajú vziať toaletné veci, uterák, papuče/šľapky a ponožky; bábätkám dávajú plienky podľa diskusie päť kusov na deň, vlhčené obrúsky, čiapočku a rukavičky, oblečenie pre dieťa býva až v deň odchodu domov.
Q: Môže byť otec pri sekcii v Ružinove?
A: Názory sa líšia; diskutujúce ženy uviedli, že pri sekcii v plnej anestéze otec zvyčajne nie je prítomný, ale v niektorých prípadoch ho pustili krátko po narodení alebo pri sekcii v lokálnej anestéze bol prítomný — táto otázka závisí od typu anestézie a rozhodnutia tímu.
Q: Kde nájdem ambulanciu MUDr. Foltína a kedy ordinujú?
A: MUDr. Foltín má ambulanciu v nemocničnej poliklinike Ružinov, ordinoval vo štvrtky od 8:00 (spomínané číslo ambulancie približne 53) a odporúčalo sa prísť skôr ráno z dôvodu čakacej listiny.
Závery z diskusie
Zhoda
- Prehliadky porodnice sa v Ružinove pravidelne organizujú a na termín sa odporúča volať na 02/48 234 609 (p. Pasiarová).
- Bežné administratívne a finančné praktiky zahŕňajú možnosť zaplatenia vlastného lekára, platený epidurál a platený nadštandard.
- Základné vybavenie pre novorodenca (plienky, vlhčené obrúsky, čiapočka) poskytuje oddelenie a rodičky majú priniesť hlavne hygienické potreby a papuče.
Sporné názory
- Niektoré matky popisujú veľmi dobrý prístup a šikovnosť konkrétnych lekárov (Dr. Drab, Dr. Papcun, Dr. Divéky), zatiaľ čo iné hlásia zanedbanie, oneskorené vyšetrenie a ľahostajnosť personálu; obe verzie sa v diskusii uvádzajú ako možné skúsenosti.
- Prístup k otcovi pri sekcii je podľa niektorých žien obmedzený (zvlášť pri celkovej anestézii), iné ženy hlásili prípady, keď otec videl bábätko krátko po narodení alebo bol prítomný pri lokálnej anestézii.
Otvorené otázky
- Ktoré presné okolnosti a interné pravidlá rozhodujú o tom, kedy je otec pri sekcii vpustený do pôrodnej sály?
- Aké štandardy a kapacitné kritériá sa používajú pri rozhodovaní o skoršom prepustení matky skôr než po 4×24 hodinách napriek požiadavke na očkovanie?
- Ako konzistentné sú postupy starostlivosti medzi jednotlivými tímami lekárov v Ružinove pri vysokom počte pôrodov?
Spomenuté značky a firmy
Porodnica Ružinov, Antolská, MC Prešporkovo, Pronatal, Nemocničná poliklinika (Ružinov), Modrykonik, Mymamy.sk, Rodina.cz
Spomenuté produkty a metódy
epidurál, oxytocín, vyvolávanie pôrodu (vyvolávka), klystír, nadštandard (izba so sprchou a WC), platený lekár (zmluva s lekárom), BCG, kolostrum, dojčenie, mastitída, fitlopta, prehliadka porodnice, psychoprofylaxia
Miesta a osoby
Ružinov, Antolská, Pezinok, Senec, Budmerice, MUDr. Behunová, MUDr. Foltín, MUDr. Drab, MUDr. Drap, MUDr. Divéky, MUDr. Papcun, MUDr. Stenová, MUDr. Kozolková, MUDr. Španek, MUDr. Secansky, Krisko, p. Pasiarová, Danka
@lilithka26 jaj no ved uvidim, ako to bude. Ak neskor tak neskor. Dakujem pekne. No uz vidim ako budeme zatinat zuby obe ☹
@vivianaba no ide o to,ze ja na tu karticku mozem rodit iba ako urgent pripad. Je to len pre pripad pohotovosti. A preto by som nemala mat nic naplanovane pred porodom. Opytam sa v poradni. To si mala uplne idealne, ze bez nastrihu a bez sitia, super. To si praje kazda z nas 😉
@lilithka26 je mi luto, ako to dopadlo a ze nakoniec este obvinili teba,ze si vymyslas. Je to nespravodlive. Oni mozno jej kolegovia vedia aka je, ale nebudu si predsa spinit na vlastnom. Mozno ak by sa naslo viac mamiciek, co ma taku skusenost, tak by sa mozno aj nieco dialo ale takto je to asi iba o tvojom tvrdeni proti jej. Je to fakt velmi smutne. Mrzi ma to,ze si musela zazit nieco tak ponizujuce a traumatizujuce. Opatruj sa a ak sa len malinko da, nemysli na to. Ale je dobre vediet, ze sa nieco take moze stat. Vdaka za info 😉
Ahojte baby, moj gynekogol si beire dovolenku v case ked je pravdepodobne ze porodim a dal mi kontakt na Papcun P. (mladsi)... mate s nim niekto skusenosti?
Pripadne ak mate tel,kontakt na Divekyho viete mi ho poslat do IP? pocuvam o nom same dobre veci! Mozno zazmluvnime jeho...
Ale ten Papcun ma zaujima, tak ak mate skusenosti dajte mi vediet.
Ahojte, no to je otras čo som si prečítala o tej doktorke, fakt nechápem ako niekto ako je ona tam môže pracovať a urobiť toto pri pôrode 😠 😠 😠 😠 , ja som s ňou chvalabohu nemala do činenia a dúfam že ani nebudem mať, keď som chodila do poradne tak som ju tam často videla, našťastie som chodila do druhých dverí ale chodila tam ako hovno na palici sorry za výraz, keď som bola na tom velkom ultrazvuku tak sa tam prišla pozrieť ale bola slušná. Ako je to velká škoda že z toho nikto nevyvodil dôsledky a dúfam že sa jej raz stane to isté aby vedela aké to je 😠 😠 😠.
Ja som velmi rada že som mala svojho doktora. Baby držím vám palce.
Som vdacna za kazde info a radu. Nebudem uz online kazdy den ale ak bude moznost, tak si vas precitam a napisem. Opatrujte sa, tehulkam nech tyzdne do porodu ubehnu v pohode a maminkam aby babatka pekne papkali a robili vam radost. 🙂 pa pa
@bibula prepac - neviem ako sa tam dostalo tvoje meno...
@ziza55 skus
http://www.brendon.sk/Shared/SendMessage
http://www.zoznam.sk/hladaj?co=telzoznam&id=100......
@emily327 nadstandard je super,fakt ocenujem hlavne wc-ko a sprchu na izbe-na nezaplatenie tie prve dni po porode,ked tak silno krvacas.akurat mi bolo trochu luto,ze tam nosia stravu na izbu-na standarde,kde sa je spolu som si tak aspon mohla pokecat s hocijakou mamickou,takto len s tou,co bola so mnou na izbe a ta teda toho vela nenahovorila 🙄
Čaute maminy, ja som sa rozhodla pre Ružinov u p.doktora Drábeka máte s ním skúsenosti? A aké?
ahojte, aj mna by zaujimal konkretne p. Drabek v ruzinove. je to moj gynekolog a rozmyslam, ci mam pri nom aj rodit. Trosku mam obavy, ze na mna posobi dost mlado, ci ma dostatok skusenosti, preto zbieram vsetky info - idealne zazite. vdaka
ahojte...
kocky co ste sa pytali na dr. Papcuna ml. tak ja k nemu chodim a budem u neho aj rodit a to uz zrejme tuto stredu...
tak potom napisem aj prakticke infosky z porodu... 😉
zatial ale z ambulancie musim povedat ze je sice mladucky moze mat tak okolo 35 rokov ale je velmi starostlivy mne zistili nejake problemy tak ma stale kontroloval aj kazdy druhy den a robil vselijake vysetrenia takze som spokojna...
ono tam v ruzinove je vela mladych doktorov ale pocut na nich len same chvaly takze ziadny strach... 😉
ja som nemala zazmluvneneho nikoho mna mala taka mlada fešna blondina mena sa zacinalo na m nepametam si ho presne a ešte tam bola jedna ked som lezala na 10poschodi bola tam izbova lekarka tiez mladcia tmavovlasa rodila som spolu 22h. od odtecenia plodovej vody kontrakcie boli silne ale stale kazdych 10min. a ne na ne sa skracovat a otvarala som sa dost pomali nakoniec mi aj dali vyvolavacku ktoru koli malej stopli ale potom ju pustili znovu no som povedala ze dalsi jednoznacne s epi ale sestricky aj lekarky boli uplne uzasne fakt keby tam neboli neviem ako by som to zvladla jedna bola bola stale primne a utesovala ma kiez by som si pametala mena 🙂 velka vdaka im 🙂 sitie troska bolelo ale uz 3h.po porode som sedela akoby ma ani nesili a behala akoby nic este aj lekarka sa cudovala ze akoby som ani nerodila 😀 az na druhy den ma brutalne bolela zlata zila inak sitie vobec 🙂
stymi mladymi doktormi je to pravda je ich tam vela ale maju uzasny a mili pristup 🙂
@me5 ... jasne to je vzdy vec pohladu niekto je citlivejsi na to niekto na hento a potom tie referencie da kazdy podla seba...
moj doki tiez nemohol prist k porodu lebo v case mojho terminu ma dovcu tak mi trvalo kym som nasla niekoho kto je v mojom termine k dispozicii tak som preliezla vela temiciek na nete ale na dr.papcuna ml. som nenasla ziadnu negativnu kritiku tak som sa rozhodla a vlastne ani na tych dalsich doktorov co som mala vytipovanych... 😉
a aj keby si nasla nieco negativne pokym je 90% referencii pozitivnych tak je to vzdy este super... neboj ozaj si myslim ze ti mladi doktori tam su super a velmi sikovni... tak drzim palce!
ahojte baby, prosim Vas neviete ci Dr. Kozolkova este rodi v Ruzinove a ak sa da aj nejaky kontakt? Ja mam jedno cislo co mi dali v Ruzinovskej nemocnici ale celu vecnost sa mi tam neda dovolat. Taktiez posledne referencie na Dr. Kozolkovu co som nasla su asi rok stare.
Dakujem pekne vopred.
baby a neviete ako je to stymi ambulanciami v ruzinove...co treba chodit mesiac pred porodom?ona je jedna alebo je ich viac?ides do ktorej chces?alebo je to nejak podla abecedy?
@leile ... dakujem snad to vsetko dobre dopadne... potom napisem 😉
fiha inak 4 postele to je na jednu izbu dost teda ak pocitame aj s tym ze tam donesu kazdej mamine babatko... fuha to tam musi byt dost plne 😕 inak myslim ze teraz tam toho maju dost porody sa nejako rozbehli takze asi bude plno no som zvedava kde skoncim...
@ziza55 ... tie ambulancie su tam dve c. 53 a 54 pred kazdou je rozpis ordinacnych hodin a doktori sa tam kazdy den striedaju... ak chces aby ti niektory konkretny doktor prisiel aj k porodu je dobre si priamo zavolat do ambulancie ze kedy ordinuje a objednat sa uz k nemu a k nemu budes potom chodit az do porodu... ak ti to je jedno tak si tam len zavolas a oni ta k niekomu objednaju...
@vanesska a to nie je tak, ze tam ides vo stvrtok bud do dveri c. 53 alebo 54 bez objednania ? Ked som cakala Tamarku, tak to tak bolo....teraz sa tam teda musim objednat aj ak si nechcem konkretneho lekara zazmluvnit k porodu ?

@lilithka26 súhlasím s tebou na 100%. Bohužiaľ mám s ňou čerstvú osobnú skúsenosť (zo včera) a už ju v živote nechcem vidieť a to mám ešte pred pôrodom, tak dúfam že ju už ani neuvidím. Nechápem ako taká odporná osoba môže robiť lekárku. 😠 chúďa ona ma stále veľa roboty - vôbec to nezvláda, škoda že tú výpoveď nedala.