Skúsenosti s pôrodnicou v Piešťanoch: Ako prebieha pôrod?
Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.
Stručné zhrnutie
- Pôrodnica v Piešťanoch má podľa viacerých príspevkov zrekonštruované priestory, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou, pričom nadštandardný pobyt a prítomnosť konkrétneho lekára sa eviduje ako platená služba.
- V diskusii sa opakovane odporúčal MUDr. Gleso ako lekár „s dobrým prístupom“, pričom ďalší často spomínaní lekári sú MUDr. Karab a MUDr. Dojčan; hodnotenia lekárov sa medzi rodičkami líšia.
- Pre pobyt v pôrodnici sa v praxi odporúča pribaliť nočné košele, popôrodné vložky, 2 jednorazové plienky pre dospelých, jednorazové podložky, Infadolan alebo Sudocrem pre dieťa, vlhčené utierky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).
Najčastejšie otázky
Q: Ako si v Piešťanoch zajednať konkrétneho lekára k pôrodu?
A: V diskusii ženy popisovali dohodu osobne alebo telefonicky u vybraného lekára a niektoré spomínali, že sa to dá vybaviť aj na poradni; oficiálne v minulosti visel pri pôrodnici oznam o poplatku za výber lekára.
Q: Koľko sa platí za výber konkrétneho lekára v Piešťanoch?
A: Viaceré príspevky uvádzali oficiálny údaj 3000 Sk (polovica podľa príspevkov ide lekárovi, polovica nemocnici), pričom niektoré ženy uviedli aj neoficiálne vyššie sumy 5000 Sk alebo 170 EUR.
Q: Čo si vziať so sebou do pôrodnice v Piešťanoch?
A: Z odporúčaných vecí v diskusii: malé balenie jednorazových plienok pre bábätko, jecorisovu pastu, Infadolan, Sudocrem, balík vlhčených utierok, detské mydielko, nočné košele, popôrodné vložky, 1–2 ks jednorazových plienok pre dospelých, jednorazové podložky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).
Q: Koľko dní zostáva matka v Piešťanoch po normálnom pôrode, ak nie sú komplikácie?
A: Podľa príspevkov sa štandardne zostáva 5 dní po pôrode, resp. minimálne 96 hodín, ak nie sú komplikácie.
Q: Je v Piešťanoch možné byť na izbe s manželom a koľko to stojí?
A: Diskutujúce uviedli, že existuje možnosť nadštandardného apartmánu, kde môže byť návšteva na izbe a muž môže spať spolu s vami v nemocnici; v diskusii sa spomínal poplatok za nadštandardnú izbu okolo 500 Sk za noc a samostatne aj údaj 500 Sk za prítomnosť manžela pri pôrode.
Q: Koľko stojí epidurál v Piešťanoch a je to bežná možnosť?
A: V diskusii sa uvádzala orientačná suma 2000 Sk za epidurál v Piešťanoch; epidurál ženy opisovali ako bežnú a účinnú možnosť zmiernenia pôrodných bolestí.
Q: Akí lekári sú v Piešťanoch najčastejšie odporúčaní?
A: Najčastejšie pozitívne hodnotenia v diskusii získal MUDr. Gleso; ďalej boli spomínaní MUDr. Karab a MUDr. Dojčan s rôznymi skúsenosťami od rodičiek.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pôrodnica v Piešťanoch má zrekonštruované časti, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou.
- MUDr. Gleso bol v diskusii opakovane označený za lekára s dobrým prístupom.
- Pre pobyt v pôrodnici sa odporúča priniesť nočné košele, popôrodné vložky, jednorazové plienky pre dospelých, vlhčené utierky a doklady.
Sporné názory
- Niektoré ženy opisujú Piešťany ako milú, rodinnú pôrodnicu s milým personálom a dobrou starostlivosťou, zatiaľ čo iné uvádzali nepríjemné skúsenosti so sestrami alebo s konkrétnymi lekármi.
- K otázke poplatkov za výber lekára sú dve verzie: oficiálne komunikovaných 3000 Sk (polovica nemocnici, polovica lekárovi) a nezávislé tvrdenia o 5000 Sk alebo 170 EUR.
Otvorené otázky
- Aká je aktuálna výška oficiálneho poplatku za výber konkrétneho lekára vyjadrená v eurách po zavedení meny?
- Aké sú presné odstupňované ceny za epidurál, prítomnosť partnera a nadštandardnú izbu v súčasnom cenníku pôrodnice?
Spomenuté značky a firmy
PN, Trnava, Kramáre, Mimibazar, Mimiaukcia, Kaufland, Piešťanské noviny, DANONE
Spomenuté produkty a metódy
Infadolan, Sudocrem, jecorisova pasta, Betadine, epidurál (epi), serkláž / zašitý krček, cisársky rez, rooming-in, odsávačka, genciánová violeť, kalciovka, 3D ultrazvuk, popôrodné nohavičky, jednorazové plienky pre dospelých, nadštandardná izba (platba za izbu)
Miesta a osoby
Piešťany, Trnava, Topolčany, Brno, Kramáre, Trajan, Hurbanova, Sale, MUDr. Gleso, MUDr. Karab, MUDr. Dojčan, Dr. Kubranský, Dr. Čupko, Polák, Varga, „Pikna“
baby ako to tu tak čítam asi nemá vôôôbec zmysel sa so @zaockujte_aj_slnko zaoberať🙂nie je rovnocenýý partner na diskusiu 😝 táto tema je o inom 😎
@liat a co to pises sem, co nenapises priamo adminovi? to ma byt recnicky vykrirk, ci co? zaujimave, ked sa tak chova zaockujteajslnko, tak ma nizku inteligencnu uroven a "nechceme ho tu", ale ked sa rovnako choval angela dojcan, tak - pan doktor, rucicky bozkavam, nic si z toho nerobte, vy za nic nemozete, vy ste super a MY VSETKY ZENY (okrem tych blbych naturalistiek samozrejme) stojime pri vas
divny meter
@lucinda7
aha, vyzadujes "rovnocenneho partnera" toto je presne jedna z crt narcizmu 😀
tak isto ako sa "pan dotktor" nebude bavit "s laikom" tak sa ty nebudes bavit so mnou 😀 aby si nezistila ze si narcistka tiez....
@zuzidr
ty vole rodila si v piestanoch pred 5 romi, a hodnotis stav teraz......asi mas problemy s myslenim, ale co ja s tym?!?
@brinn
vidis to pan mudr. "chuda postava" nam ani len nevysvetlil ze sono srdca je akysi nadstandard, on to proste bez opytania vykonal!..... teda rozumej, POZREL na krivku pod sonogramom 😀 a videl ze je tam krivka....... a za toto si zobral 5 eur........asi nas ohodnotil ze sme nejaka taka vrstva hodna dat mu do vacku so sestrou "silny hlas" takych nejakych "slabsich" 5 eur........ hnevalo ma to, lebo takyto pristup od lekarov je nepripustny, ale samozrejme som sa nedokazal vtedy branit lebo som nevedel "co ma caka"..... a toto sa lahko zneuziva, ta "zavislost" na lekarovi..... je to nechutne...... a nech mi niekto este povie LEKAR! .........fuj................cest vynimkam
inak pan mudr. "chuda postava" ANI odborne nejako neexceloval, tvrdil podla sono ze dieta bude mat hlavu po matke..........omyl, dieta sa podoba na mna 🙂...........tvrdil ze dieta bude tlste (ako inak, jeho obsesia ani ine nic nedovoli tvrdit)..........omyl..........dieta je stihle a chude na dolnej casti krivky hmotnosti........... 🙂..............proste "odbornik" aspon s 25r praxou sa pozna 😀 😀 .....dojcan ma len 14 rocnu prax tak sa asi ma comu este ucit aby dosahoval "uroven" pana doktora "chuda postava"....
ale inak vcelku som z piestaskou porodnicou spokojny.............. nic ine sa ani nedalo cakat, nic ine sa ani nedalo cakat, mohlo to byt este ovela ovela horsie........
@zaockujte_aj_slnko mne to vysetrenie nespravili popredu bez opytania - naopak, spytali sa, ci mam desat eur na zaplatenie toho sona, lebo ked nezaplatim, tak ho neurobia
@zaockujte_aj_slnko ty sa nauč poriadne čítať zuzidr.rodila aj pred 2 mesiacmi :D
a k tvojmu narcizmu,lepšie byť narcista ako chrobák truhlik🙂čo sa tvári že všade bol a všetko videl a všetko vie najlepšie .P
zaujimave čitať tuto diskusiu😀 ja napíšem svoj názor pred 5,5 rokmi som sa rozhodovala kde budem rodiť spravila som si zoznam čo chcem, čo nechcem čo mi je jedno a navštevovala nemocnice a konzultovala spôrodnikmi a s lekármi ktorí boli na novorodeneckých, pozrela som si pôrodne sály, izby, nadštandardky a systém ak by sa môjmu dieťaťu dačo stalo kam ho odvezu spolu somnou. pôrodnica pn u mna prepadla na plnej čiare, aj ked mnohi vraveli že však to máš blizko kam budeš chodiť.... moje 5 top kriterii bolo: akcemtovanie môjho stavu a nezasahovaneie do pôrodu, dieťa priložiť po pôrode, manžel pri pôrode, inkubáror a postup či sprievodná osoba môže isť novorodencom na prve vyšetrenia, pôrodnik musel akceptovať moje pocity a ja som akceptovala postupy s ktorými ma pred pôrodom informoval, čiže som vedela ako postupuje. mala som pôrodný plán kde som sa s pôrodnikom dohodla že ak by šlo o môj alebo život môjho dieťaťa kašleme na pôrodný plán ale všetko mi bude rozprávať. nadštandarku som nemala (bolo plne), vybrala som si TT a to práve pre to že som mala ustretový personál a pôrodnikov nemala som zazmluvneneho nikoho ale náhoda chcela a mala som svoju top lekárku. všetko rešpektovali bez nejakých "blbých reči" a s usmevom. epiduralku mi pichli na moje požiadanie až pred tlačenim šikovná anestezilogička aj to mi vysvetlili všetko v pritomnosti môjho manžele a o všetkom mal tiež prehlad. niekomu vyhovuje všetko niekto má má len chuť riadiť sa podla svojich pocitov. neznamená to že názor toho druheho lebo sa ozýva lebo sa mu to alebo to nepáči je divný. každý máme rôzne povahy, niekto je flegmatik niekto cholerik a ostatný medzitým, každý máme ine priority, pre niekoho je priorita usmev na tvári personálu a pre niekoho je priorita ružové kachličky v kupelni na izbe. ak budeme mať druhe dieťa uvidime ako to bude pn pôrodnici (priebežne sledujem moje typy kde by som šla rodiť aj teraz). zase si spravim zoznam priorit a podla toho sa rozhodnem, veľmi cenný je názor aj negativny aj pozivny zo všetkeho nás to posunie dopredu preto sa to volá diskusia. cielom uplne každej rodičky je to aby porodila zdravučke bábenko v poriadku aby bola ona v poriadku a hlavne aby od vstupu do pôrodnice po odchod z pôrodnice s bábenkom v náruči bola v uplnej pohode a aby bola v pohode je potrebne sa pýtať, ozývať a diskutovať aj v pôrodnici aj na novorodeneckom🙂
@reanda
zaiste to tak bolo?....... este popremyslajte...... nemohlo to asi tak byt, ale cloveku sa vsetko dozadu zda inak, len ked si to zakotvni na nejaku "akciu" co nasledovala potom, tak to tak asi zaiste nebolo....
@zaockujte_aj_slnko ty vole mal by si si ešte raz prečitať zuzidr kedy rodila to ti trochu nevyšlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a inak ked klikneš na fotku tak aj tam vidiš vek deti
@zaockujte_aj_slnko ano, cloveku sa casto zda dozadu nieco inak, tak este popremyslajte
fu a ta tvoja odvaha o probleme s myslenim čo už si ty za človeka????? ale inak bavim sa
@zaockujte_aj_slnko ...no pan "chuda postava" ma celkovo zvlastny pristup k pacientkam...tak isto ked mi pred dvoma rokmi zistil mimomaternicove tehotenstvo tak jedine co povedal bolo "gravidita extra uteria...vyoperovat..." to bolo vsetko co som sa dozvedela o mojich zdravotnych problemoch a jedine vysvetlenie k tomu, ze ma idu operovat...to bolo tiez story...
@zaockujte_aj_slnko ty môj najmúdrejší najprv čítaj potom komentuj, rodila som v pN pred piatimi rokmi a teraz aj pred dvomi mesiacmi...ach chudátko ☹
@zuzidr
nevidim zeby som spravil nejaku chybu, a ak ano, je to mozne, lebo som v praci a fakt sa musim bavit s vacsimi kretenmi, ako su pani doktori alebo spolok "zien proti muzovi"
a fakt tvoj profil citat nebudem, nezalezi mi na tom....
@zuzidr nejako sa ta to dotklo pani "doktorka".... ano, ja som vsade...
@liat
momentalne sa na tebe smejem ja viac, a ani nemozes vediet preco 😀
@zaockujte_aj_slnko tak moj zlaty, najprv napises ze sa nemám starat,lebo som rodila pred piatimi rokmi, ked ti odpisem ze som rodila pred dvoma mesiacmi tak nie si si vedomí omylu...a neviem odkial si zobral že "doktorka",ja si môžem dat nick aj slniečko na hnoji,a kto ma pozná tak tu prezivku chápe...
