Skúsenosti s pôrodnicou v Piešťanoch: Ako prebieha pôrod?
Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.
Stručné zhrnutie
- Pôrodnica v Piešťanoch má podľa viacerých príspevkov zrekonštruované priestory, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou, pričom nadštandardný pobyt a prítomnosť konkrétneho lekára sa eviduje ako platená služba.
- V diskusii sa opakovane odporúčal MUDr. Gleso ako lekár „s dobrým prístupom“, pričom ďalší často spomínaní lekári sú MUDr. Karab a MUDr. Dojčan; hodnotenia lekárov sa medzi rodičkami líšia.
- Pre pobyt v pôrodnici sa v praxi odporúča pribaliť nočné košele, popôrodné vložky, 2 jednorazové plienky pre dospelých, jednorazové podložky, Infadolan alebo Sudocrem pre dieťa, vlhčené utierky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).
Najčastejšie otázky
Q: Ako si v Piešťanoch zajednať konkrétneho lekára k pôrodu?
A: V diskusii ženy popisovali dohodu osobne alebo telefonicky u vybraného lekára a niektoré spomínali, že sa to dá vybaviť aj na poradni; oficiálne v minulosti visel pri pôrodnici oznam o poplatku za výber lekára.
Q: Koľko sa platí za výber konkrétneho lekára v Piešťanoch?
A: Viaceré príspevky uvádzali oficiálny údaj 3000 Sk (polovica podľa príspevkov ide lekárovi, polovica nemocnici), pričom niektoré ženy uviedli aj neoficiálne vyššie sumy 5000 Sk alebo 170 EUR.
Q: Čo si vziať so sebou do pôrodnice v Piešťanoch?
A: Z odporúčaných vecí v diskusii: malé balenie jednorazových plienok pre bábätko, jecorisovu pastu, Infadolan, Sudocrem, balík vlhčených utierok, detské mydielko, nočné košele, popôrodné vložky, 1–2 ks jednorazových plienok pre dospelých, jednorazové podložky, prezuvky do sprchy a doklady (OP, sobášny list, kartička poistenca, materská knižka).
Q: Koľko dní zostáva matka v Piešťanoch po normálnom pôrode, ak nie sú komplikácie?
A: Podľa príspevkov sa štandardne zostáva 5 dní po pôrode, resp. minimálne 96 hodín, ak nie sú komplikácie.
Q: Je v Piešťanoch možné byť na izbe s manželom a koľko to stojí?
A: Diskutujúce uviedli, že existuje možnosť nadštandardného apartmánu, kde môže byť návšteva na izbe a muž môže spať spolu s vami v nemocnici; v diskusii sa spomínal poplatok za nadštandardnú izbu okolo 500 Sk za noc a samostatne aj údaj 500 Sk za prítomnosť manžela pri pôrode.
Q: Koľko stojí epidurál v Piešťanoch a je to bežná možnosť?
A: V diskusii sa uvádzala orientačná suma 2000 Sk za epidurál v Piešťanoch; epidurál ženy opisovali ako bežnú a účinnú možnosť zmiernenia pôrodných bolestí.
Q: Akí lekári sú v Piešťanoch najčastejšie odporúčaní?
A: Najčastejšie pozitívne hodnotenia v diskusii získal MUDr. Gleso; ďalej boli spomínaní MUDr. Karab a MUDr. Dojčan s rôznymi skúsenosťami od rodičiek.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pôrodnica v Piešťanoch má zrekonštruované časti, nové pôrodnícke kreslo a možnosť nadštandardnej izby s WC a sprchou.
- MUDr. Gleso bol v diskusii opakovane označený za lekára s dobrým prístupom.
- Pre pobyt v pôrodnici sa odporúča priniesť nočné košele, popôrodné vložky, jednorazové plienky pre dospelých, vlhčené utierky a doklady.
Sporné názory
- Niektoré ženy opisujú Piešťany ako milú, rodinnú pôrodnicu s milým personálom a dobrou starostlivosťou, zatiaľ čo iné uvádzali nepríjemné skúsenosti so sestrami alebo s konkrétnymi lekármi.
- K otázke poplatkov za výber lekára sú dve verzie: oficiálne komunikovaných 3000 Sk (polovica nemocnici, polovica lekárovi) a nezávislé tvrdenia o 5000 Sk alebo 170 EUR.
Otvorené otázky
- Aká je aktuálna výška oficiálneho poplatku za výber konkrétneho lekára vyjadrená v eurách po zavedení meny?
- Aké sú presné odstupňované ceny za epidurál, prítomnosť partnera a nadštandardnú izbu v súčasnom cenníku pôrodnice?
Spomenuté značky a firmy
PN, Trnava, Kramáre, Mimibazar, Mimiaukcia, Kaufland, Piešťanské noviny, DANONE
Spomenuté produkty a metódy
Infadolan, Sudocrem, jecorisova pasta, Betadine, epidurál (epi), serkláž / zašitý krček, cisársky rez, rooming-in, odsávačka, genciánová violeť, kalciovka, 3D ultrazvuk, popôrodné nohavičky, jednorazové plienky pre dospelých, nadštandardná izba (platba za izbu)
Miesta a osoby
Piešťany, Trnava, Topolčany, Brno, Kramáre, Trajan, Hurbanova, Sale, MUDr. Gleso, MUDr. Karab, MUDr. Dojčan, Dr. Kubranský, Dr. Čupko, Polák, Varga, „Pikna“
Ejuska79
Ahoj, ďalší deň máš za sebou, a poli ti to odsýpa a ani sa nenazdáš ako a budeš volať Glesovi 🙂 . Inak chalani poslúchajú ako sa in chce 😀 , starší chodí do školky. Dneska sme boli opekať aj so susedou. Máme rovnako staré deti aj starší chalani sú madzi sebou dva mesiace a aj krpcou máme od seba len mesiac a pol. Maťa dnes bolelo bruško tak sme mali poplachy. Ale snaď už to bude O.K.
trimy,
Aj mojmu bolo v brušku fajn, vôbec sa mu nechcelo von. Nám ani prechadzanie, ani červené víno a ani horúca voda nepomohla 😀 . Dr Gleso mu musel pomôcť a vyštvať ho nasilu... 🙂 Ale zase pôrod trval len hodinu a pol.
no asi by sme si to mali s Ejuskou spriemerovať 🙂 jeden kce von, druhy ani za nič :D
Natali uz vsade chodim pešo, tak uvidime, kedy si náš Matej vybere svoj den D. ;)
Nini, jako prudko mi tie postupy pripominaju moje dni v sučasnosti 🙂
baby mam este jednu otazocku...aj si nejako privyrate na materskej alebo neni cas na to 🙂
katren, my sme na to nepozerali,akurát som nechcela dávať Adama kôli vianociam, pritom sa mi to meno veľmi páči.
Mne sa to nepacilo, lebo ja to tak mam....Meniny v novembri a narodeniny v januari a potom cely rok nic 😠 A urcite nie meniny a narodeniny v jeden den. 😖
ahojte
chcem sa opýtat ako to je teraz s porodnicou v Pieštanoch prvého som tam rodila pred 4 rokmi a bola som maxi spokojná či su tam nejaké novinky alebo ako to tam teraz chodí velmi pekne dakujem 😉
ahojte kocky,
vcera som na moju smolu chylila nejaky crevny virus... nieco sa muselo sirit vzduchom, ved som len vnutri zavreta...v noci som sa zobudila, bolo mi zle od zaludka, tak som si najskor myslela, ze mi nieco nesadlo...ale vracala som cely bozi den plus ma prehanalo.... teraz ma to vsetko dole boli, jak som stale lietala na wc, nastastie idem zajtra k dokimu, aspon mi pozrie,ci ten steh drzi... inak dnes uz o.k., len som taka jak mechom uderena.. dufam, ze na malinkej to nezanecha stopy, toho sa velmi bojim..vo 4.mesiaci som tiez mala hnusnu hnisavu anginu, dva tyzdne som brala atb, tak mam strach.... toto tehu ma zabije...mne predtym vobec nic nebyvalo.
Ja ma termin zaciatkom augusta a chceme dat Ninku-12.7., tiez pri sebe, ale nevadi mi to...snad nebude ani jej... tak este pekny zvysok dna zelam vsetkym, uz nejako nevladzem...
Ahoj Ejuska, ja som teraz v 4 mesiaci a pred dvomi tyzdnami som sa rano o siestej zobudila a hned som utekala na wecko vyvracať sa a potom cely den stale . Este aj vodu som vyvratila, doobeda sa k tomu este aj hnačka pripojila, mala som horučku 37,5. a cely den som preležala v posteli.na druhy den bolo zasa vsetko v poriadku. Ked som to hovorila gyndoška, len skonštatovala, že ona sa k tomu vyjadrovať nebude, že to si ja musim stražiť, čo zjem a tak......
Ahojte,
neboj ejuska sama budeš prekvapená kolko toho zvládneš kôli tomu drobcovi, inak budem s tvojou malou naraz oslavovať, ona meniny ja narodky 🙂
annase
myslím že na pôrodnici sú neni nijaké novinky.Akurát keď som na začiatku apríla odtial odchádzala mali ísť meniť nové postele a skrinky. Takže by to tam malo biť pohodlnejšie, inak ja som bola spokojná.
Ahojte,
chcem sa spytat tych co rodili v PN porodnici, nemali potom vase deticky problem s ockami?
Dakujem.
Jani ešte sa k tomu nevyjadrím so svojej skúsenosti, ale neter čo má 10meiacov, do 6tich mesiacov s nou segra behala po lekároch bo mala stále zalepené očká, a tieklo jej z očiek...rodila v PN, ale neviem či zrovna toto má súvis.
ahoj janka, ohladne tych ociek - nasa tamarka mala problemy. zacali jej slzit, museli sme ist k ocnej a prepichovala jej kanaliky. no nic prijemne to teda nebolo, duplom pre mna, ked som ju musela spolu so sestrickou drzat, aby sa nepohla. no nejako to teda nepomohlo, potom jej to slzilo znovu, no povedala som si, ze uz nikam nepojdem. aaaaaaaaaaaaa preslo to same...
prepacte, ze sa vam sem zamiesam, ale ak ma dietatko po takej dlhej dobe problemy s ockami, ze co ja viem o pol roka, o tri mesiace od porodu, asi tazko to bude mat suvis s porodnicou..to urcite nie..
ale neberiem nikomu, ze sa moze stat, ze ma babo problemy hned po tyzdni, alebo tak..to ano, moze mat suvis, no urcite nemaju problemy vsetky deti, ktore sa tam narodili, dovolim si tvrdit, ze vacsina deti nijaky problem nema..a ak vas to trochu upokoji, nie je to problem piestanskej porodnice, mavaju to aj z inych porodnic babatka.. 😉
aj moj syn sa narodil v PN a nemali sme s ockami vobec nic.. 😉
ahojte po dlhej odmlke aj ja sa pridám, aj my sme mali zapálené očko a to hneď od narodenia, ešte v nemocke mi na doma dávali mastičku a doma mi moja lekárka dala aj neaku antibiotikovú. Moc som ju nepoužívala, ja som jej do očka moje mliečko dávala a prešlo to. Inak čau nini
Ahojte, ja v PN rodila dva krát prví syn mal zapálené očko to bolo v roku 2004, a teraz v marci som rodila druhý krát a všetko bolo o.k. žiadny zápal ani nič.
Inak serus granado 😀 ,konečne ťa tu vidím...
Ahojte,
ja len zistujem fakty, lebo sa mi to nejako nezda... zatial vacsina, co rodila v PN, tak museli navstivit ocnu. Nie je to divne?
Museli sme aj my ocnej, lebo Kristinke to vobec neprechadzalo a kym bola uplne malinka, tak jej to nechceli preplachovat. Teraz sme to uz museli absolvovat, nezelam ten pohlad nikomu ☹ ona plakala na stole, ja vedla stola. Dostali sme kvapky a masticku a o tyzden uvidime. Len sa modlim, aby sme nemuseli znovu...
granado - tusim by som vyskusala aj to mliecko, uz som o tom pocula. Ako casto si jej to do ocka davala? Pri kazdom kojeni? A ako dlho?
davala som jej to vždy keď mi to napadlo. Nakvapkaj aj dovnútra a potom si daj na vatový tampon a ešte poutieraj aby sa nelepilo.
to iste možeš spraviť aj do nosa pri nadche. a ako dlho, no dovtedy kym to nezaberie, ale určite ak by som videla že to je dlho a neustupuje to ani trochu by som zašla k lekarke, ono prepichovanie sl.kanalikov aj tak nechcu robiť malym babätkam takže iba preliečovať treba.držim palec nech si pomožete. nini serus 😀
ahojte,
martinkka22
nie je ta tvoja gyndoska troska divna? ja som to mala presne ako ty, normalna crevna viroza...teraz na tretí den už v pohode, len ma pobolieva zaludok, ked nieco zjem... ale doktor povedal, ze to babu nemohlo uskodit, snad ma pravdu..cez velku noc to mala cela moja rodina, nikto tu tyzden nebol, aby som nic nechytila....
nini78
to je super, ked budeme oslavovat meniny, spomeniem si na teba 🙂
Aj sestrin maly mal po narodeni problems jedným očkom, mal ho zapalene a slzilo mu, teraz sa mu to vyskytuje ked je chory...ci to ma nejaky suvis s nemocnicou sa asi neda potvrdit...
Ahoj granado ako? Výlet dobrý?
ejuska79, vidíš do teraz som nikoho nepoznala s kým by som naraz oslavovala 😀
Môj malý mal to očko zapálené len po narodený asi mesiac mu to slzilo a potom bolklud. Viac sa to neopakovalo. Našťastie. Neviem nemyslím si že by to malo niečo spoločné s nemocnicou.
ahojte..
kočky čo mate už detičky ake mate kočíky?? ja stale kukam na nete, ale neviem ci je lepsie kupit len samostatny kocik a potom sportiak alebo hned kombinaciu...paci sa mi jeden novy model od JANE, mate niektora kocik tejto znacky? diky...
Ahoj, ja som teraz kočík neriešila, mám stále deltim po prvom synovi, dvojkombinácia s prehadzovacou rúčkou. Ja som s ním bola velmi spokojná. Pomerne velký a pre mimčo pohodlný. Staršieho som v nom vozila do troch rokov. 😝
ahojte, tak už aj my to máme za sebou.. nakoniec sme išli cisárskym, doktor ani vyvolávačky neskúšal..
My mame Coletto Matteo 4 a tiez sme veeeeeeeeemi spokojni 😉
Hlavne to otacanie velmi vyuzivame 😵

trimy, tak sa pekne aj nadalej prechadzaj. pojde to, uvidis... 😀
ale tak v brusku mu je faaaaaajn.
tiez som skoro vsetko poobjednavala z netu... to bolo moje jedine spojenie s ostatnym svetom. 🙂