Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

svetlankat
8. feb 2010

Ahoj rybka, skus si pozriet stranu 49, katka to tam o epiduralke velmi pekne napisala, staci ti precitat katkyne prispevky, ja som to presne tak isto absolvovala ako ona, je dobre mat to poucenie, ked budes mat pocit, ze tie bolesti nezvladas, mozes poziadat, aby ti ju pichli, ale bez poucenia, smola, nepichnu. Tak skus si to pozriet ak by si niecomu nerozumela, poradim.

nell201
8. feb 2010

Ahojte baby.Aj ja mam ist v stredu za dr. Rosakovou,ale este presne neviem kedy.Zajtra vecer jej mam volat o ktorej mam prist.Tak sa tam mozno nakoniec stretneme.

svetlankat
8. feb 2010

Ahoj Nell, tak to už sme tri, aspoň nám bude veselo, ideš aj na monitor?

katka888
8. feb 2010

ahoj rybka, v skratke: na epi musis mat poucenie, na kt sa neobjednavas, ani nepotrebujes , aby ta poslal lekar, len prides na odd KAIM - v novej nemocnici, cast poliklinika, 4 posch c d 421, tam ta anest pouci, vypise s tebou dotaznik, ten musis mat pri pororde pri sebe, bez toho ti nepichnu. ak pichnu, platis pri odchode, to uz mas napisane aj v tych papieroch / tusim 85 eur /, ak nepichnu, tak ta to k nicomu nezavazuje - to poucenie. tieto info su vyvesene aj na dverach, kde sa robi monitor, som si vcera vsimla.
nell, svetlanka, tak hadam budeme mat podobne terminy, nech nam nebude smutno pri lezani v porodnici 🙂
baby, beriete drahych k porodu? ja som mojho poucila, ze tam pojde makat - utierat mi pot z tvare 🙂 a nie kukat film ako v kine.... hadam neodpadne 😝

svetlankat
8. feb 2010

Ahoj Katka, ten môj zo začiatku nechcel, ale teraz keď sem tam so mnou zájde do nemocky a vidí tých mužov pri pôrodoch, tak zmenil názor. Nie som si celkom istá, či bude priamo pri pôrode, pri tej druhej dobe, ale pri prvej, pri predýchavaní asi bude. Ja ho do ničoho nenútim, nechávam to na ňom, aby mi nemohol nič vyčítať. Ak nebude manžel, tak bude moja sestra, tá chce byť aj pri pôrode. Má bohaté skúsenosti, má troch chlapcov.

katka888
8. feb 2010

sestra bude asi praktickejsia ako manzel 🙂
a nad izbami si uvazovala? je to sice tak, ze az pri porode povies, ci chces ist na nadstandard, ja este stale rozmyslam.

nell201
8. feb 2010

Nie na monitor neidem, bola som minuly tyzden v piatok.Idem iba za dr.

katka888
8. feb 2010

drzime palceky nell, a kedy to vlastne mas termin?

svetlankat
8. feb 2010

Ja na nadštandardom neuvažujem, nechcem byť sama na izbe, ešte by som šla na tú platenú trojku. Nad tou uvažujem. Ja nemám rada samotu a trom je predsa len veselšie,ale to je len môj názor. Každému vyhovuje niečo iné. A ty si na tom ako? Preferuješ byť sama? A ako PEDA, uvažuješ, že si ju dáš?

nell201
8. feb 2010

Podla sona mam termin 25.2.Niekedy mam vsak pocit,ze to bude skor.Ani neviem co by bolo lepsie,ci pordit skor,alebo potiahnut do terminu 😀 .Je celkom mozne,ze sa stretneme aj po porode nie kde na izbe 🙂 .Ja by som chcela nadstandardku ,ale tu trojkovu.Tiez nechcem byt sama na izbe.

katka888
8. feb 2010

ja zvazujem tiez tu trojku... mozno dvojku, jednotka je drahsia, zase tie peniazky vieme pouzit aj inac a sesterka spominala, ze je lepsie byt s niekym, malu ti postrazia, ked niekde odbehnes a pod... takze asi ta trojka, maximalne dvojka / len ci bude volna /. len neviem, aky je rozdiel medzi klasickymi izbami a nadstandardom.

epi zatial nechcem, ale mam poucenie, ak by som umierala bolestou a nahodou kricala: " pichnite mi, pichnite mi... ! " 🙂 mne aj ked daju injekciu u zubara, tak vsetko ma boli, takze neviem, ci mi to pomoze a na druhej strane, citala som aj clanok teraz v najnovsom cisle mama a ja, kde je toho o epi dost, aj pozitiva aj negativa.

svetlankat
8. feb 2010

Nell, tak to máme šancu byť spolu. Ja už som na tom tak, že by som rodila aj hneď. Malá mi už dosť blíži, mám vkuse bolesti a to nevravím o tom prudkom pichaní pri akejkoľvek zmene polohy, až sa bojím pohnúť. Ale malinká sa ešte nechystá. Musím to zatiaľ nechať na ňu.

svetlankat
8. feb 2010

Katka, a majú aj dvojky? Ja som vedela len o trojkách a rozdiel medzi obyčajnou trojkou a nadštandardom je len v tom, že ženy z nadš. majú vlastnú sprchu na chodbe, len oni tri majú kľúče, kdežto na obyčajnej majú spoločný tiež na chodbe,ale myslím že pre dve izby. Ale nie som si tým celkom istá. Tou dvojkou si ma prekvapila, takźe môžem mať milné info.

katka888
8. feb 2010

u nas sa mala vobec nechysta, tak neviem, ci to nebude az po 21vom.... my jej uz vysvetllujeme, ze ma aj kociarik, aj postielku, aj pekne oblecenie a vannicku a aj tak ostava v "teple domova" a my by sme ju uz chceli vonku 🙂
ale posledne dni citim menej pohybov, vraj preto, ze mi tvrdne brucho, doktorka si ma sice vcera v nem nenechala, ale mam jej volat ako sa mam a tak, tak hadam nebude nutne to urychlit.

katka888
8. feb 2010

sesterka tam 2x rodila, naposledy pred 9 mes a ona mi spominala - 3ka: 100 sk, 2ka 300 sk a jednotka 100 sk, ale asi si to overim / aj tie ceny nie su aktualne / zda sa mi, ze niekto tu dal link na poplatky, skusim ho najst

nell201
8. feb 2010

Katka,pocula som,ze dvojky nie su.Iba jednotky za 700sk,alebo 300sk a potom trojky za 100sk. Za 700sk je pekna robena skor ako hotelova izba a tie ostatne su ako klasicka nemocnicna izba,ale mas k dispozicii mikrovlnku,rychlovarnu konvicu,vlastnu sprchu a mas istotu,ze ti nedaju na izbu spoluobcianku.Aj ked romky davaju spolu a nemiesaju ich s nami,nemozes nikdy vediet 😨

svetlankat
8. feb 2010

Katka, mne brucho vôbec netvrdne,pohyby cítim až až, malá sa sústavne vrtí, ale som rada, musím sa priznať, že keď spinká hneď som nervózna, že ju necítim.

svetlankat
8. feb 2010

Aj ja mám také info ako Nell, v tom cenníku tá trojka ani nieje,

nell201
8. feb 2010

Ja budem rodit treti krat,takze som uz od decembra otvorena na 2,5cm,ale v mojom pripade jeto normalne.No zaroven sa utesujem,ze to mozno prave preto nepotiahnem az do terminu 😉

svetlankat
8. feb 2010

A počula som, niekto tú písal, že v trojkách na jednej izbe je vlastný záchod a na druhej vlastná sprcha a záleží na tom ktorú vyfasuješ. Ale vravím, to som len tu čítala. Tiež baby písali, že občianky dávajú zvlášť a že majú aj vlastný záchod.

katka888
8. feb 2010

baby mate pravdu, ja som popleta, zle som to pochopila 🙂 na str 8 tam baby tie izby popisali, takze uvidime, co bude volne.... 😝

aj ja stresujem, ked mala neskace... najradsej by som bola, aby skakala v kuse, tie 2 tyzdne vydrzim 🙂 zvycajne ju to chyti o jedenastej v noci a ma taku spartakiadovsku hodinku, kope ako o zivot.... ale tento vikend to nebolo, esteze som bola objednana k lekarke, lebo som uz stresovala. dala ma na monitor pohybov, vsetko je oki, len tym, ze mi asi zacina obcas to brucho tvrdnut, tak to necitim tak velmi.

/ robila mi USg a vravi, ze : mate kontrakcie teraz, a ja, ze nic necitim.... keby to tak bolo aj pri porode 🙂 /

svetlankat
8. feb 2010

Tak to ti prajem, žiadne bolesti.A prajem to všetkým, rýchle a bezbolestné.

katka888
8. feb 2010

ale vydrzime, preto rodia zeny a nie muzi 😉

svetlankat
8. feb 2010

asi tak, má pravdu. Práve doniesol manžel odsávačku na hlieniky tak sa vytešujem.

nell201
8. feb 2010

a aku ti doniesol?Tu na vysavac? Vraj je velmi dobra.

svetlankat
8. feb 2010

Ano tú na vysávač, odporúčala nám ju pediatrička, vraj na iné máme zabudnúť. Že vraj v pôrodnici musíme nahlasovať pediatra, tak ja som si už vybavila. Dala mi už aj základné rady, čo kúpiť do základnej výbavy.

katka888
8. feb 2010

vidis, ja este pediatra nemam, a to viem, ze uz ho mam vybrat. podla coho si vyberala?

nell201
8. feb 2010

Aj ja som bola koli tomu u nasej detskej lekarky na jazere.Ona mi ju odporucila.Pri dievcatach som mala ustnu odsavacku a dievky ju neznasali.Odsavanie bolo hotove mucenie.Chudak deti,ale co sa dalo robit? ked mi lekarka povedala o tej na vysavac tak som takmer odpadla.Ta predstava je sice hrozna,ale pocula som od mamiciek len samu chvalu a ta odsavacka je prisposobena tak aby sa dietatku neublizilo.

svetlankat
8. feb 2010

Vieś čo, podľa bydliska, aby sme nemuseli do poradní chodiť ďaleko a potom podľa odporúčaní od kámošiek. Ale sestra chodí do novej a aj moja kolegyňa chodí k tej istej a sú nad mieru spokojné. Ty keď si z terasy, tak by som si asi dala do novej. Skús sa popýtať známych, kámośiek a tak.

svetlankat
8. feb 2010

Nell aj ja som z jazera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre