Stará verzus nová nemocnica v Košiciach

dewny
13. apr 2017

Ahojte 🙂
Chem sa opýtať, mamičky váš názor na košické nemocnice. Kam ísť rodiť? Stará nemocnica alebo nová nemocnica 😉

karmela
13. apr 2017

@dewny ahojky umna vyhráva Šaca nemocnica bola som v novej 10 dni na rizikovom a nikdy viac ale ty môžeš byt úplne spokojná záleží asi od toho aký prístup bude..niektoré baby chvália 😉 Novú nemocnicu iné boli spokojne aj v starej držím palčeky

ivankapetka
13. apr 2017

Ja som pred 3 mesiacmi rodila v Saci. Doktor bol super (ziaden smejko,ale to,na co tam bol,odviedol super 😄 a ked som mala po navrate domov problemy,kontroloval ma absolutne precizne a ihned a kazdy tyzden). Sestricky na JIS aj na porodnom oddeleni jednym slovom uzasne,ochotne,mile a neviem este kolko superlativov by som pridala (a to som bola v "starej" casti,nie v tej novej) - a kazda jedna! (A nebola som protekcna) Sestricky na novorodeneckom super,o babatka postarane jedna basen,jediny problem,ze maximalne podporuju dojcenie a napr.mamicke vedla sa narodil vyse 4kg valibuk a prikrmovali um ihned,kym moj krpcek mal 3220g a nedokrmovali mliekom a sli sme na 2800g (z nemocnice 2850g). Chapem preco,bojovali za nas obe, ale ja som mala cisarsky a prikladala som o dusu,a mlieko sa mi (podla mna zazrakom) pustilo uz/az na 5.den,cize by som bola za prikrmovanie. A tiez treba povedat,ze pomahali s info,ako dojcit. Ale kto rodi normalne a ma mlieko ihned,tak ziaden problem. Ja by som sla iba do Sace. Zo 100% by som jej dala 110% 😉

pininka
13. apr 2017

Ja idem nedelu do nove, planovany cisarsky rez, aj pred 6 rokmi som tam rodila a som rada,lebo maly skoncil na jis a kebyze som inde v nemocke aj tak by ho preniesli do novej a ja by som s nim nemohla byt. Takze preistotu idem opat tam, mam aj svojho doktora a bola som spokojna, aj ked to treba tak brat ze je to nemocnica a nic nieje idealne v ziadnej. Na tych par dni sa to da vydrzat.

dewny
autor
13. apr 2017

@ivankapetka 🙂 to ma teší že ste to zvládli obaja 🙂 a už bude iba dobré 😉 aj mňa čaká cisársky pretože je tam aj niečo čo žiaľ nemá byť ale budeme bojovať a zvládneme to 😉 ďakujem za príjemné povzbudenie a prajem veeeeela zdravíčka 🙂

dewny
autor
13. apr 2017

@pininka držím palčeky aby všetko bolo v poriadku a aj mňa čaká cisár ☹ predtým som rodila spontánne a teraz mam aj myom tak musí cisára. Trošku mi je.... tak no.... Ale verím že to zvládneme a bude to v poriadku 😉 prajem veeela zdravíčka bábätku a aj tebe 🙂 potom píš ako ste to zvládli 😉 👍

pininka
13. apr 2017

@dewny dakujem pekne, ja by som dobrovolne cisarsky nechcela,ale tiez zial boli take okolnosti a tentoraz ma dokonca caka sterilizacia,s cim stale niesom uplne stotoznena, ale je to to lepsie riesenie. Aj ja ti drzim velmi palce,aby vsetko hladko prebehlo.

zuzanastoff
13. apr 2017

Ja som prve rodila v Saci ,druhe pred 4 mesiacmi v novej a ovela viac som bola spokojna v novej.

googlinqa
13. apr 2017

Nová je lepsia

googlinqa
13. apr 2017

Pretože tam máš neonatologiu keby nieco a zároveň ti vedia podať aj transfúziu krvi keby niečo

ivankapetka
14. apr 2017

@dewny Dakujeme velmi ❤️ Dojcenie je u mna maly zazrak-prvu dceru som mala pred takmer 20rokmi,tiez cisarsky a vtedy sa babatka nedavali a v nemocnici sa po cisarskom ostavalo 12 dni,takze som (dnes to uz viem) ziadne mlieko nemala a "kojila" som do jej 3tyzdnov a potom um,lebo strasne chudla. A je z nej uzasna,zdrava,bez akychkolvek problemov kocka. Tuto malicku som mala pri sebe po 24hod na kojenia a po dalsich 24 nastalo a hoci musim od zaciatku aj prikrmovat,vacsinu jej potravy robi moje mlieko. Prosto zazrak.

@pininka Ja som cisarsky chcela-kvoli tomu,ze aj prvy som tak mala,tiez kvoli zraku (nemozem tlacit vobec) a navyse som sa rozhodla pre sterilizaciu. Ale ja budem mat tento rok 40,takze pre mna to bolo racionalne rozhodnutie a najma moje. Pre Teba to musi byt hrozne tazke,ale povedz si (to mi aj doktori povedali),ze Tvoje deti Ta potrebuju a treba znizit akekolvek riziko Tvojich zdravotnych problemov na minimum. Lebo mamu nik nenahradi.

pininka
14. apr 2017

@ivankapetka dakujem ti velmi pekne za tvoje pismenka. Mne vysli zle vysledky z hematologie kopec dedicnych faktorov na porazku, takze antikoncepciu urcite nebudem moct brat. Preto som sa nakoniec rozhodla pre sterilizaciu,aj ked to bolo tazke, samozrejme ze muz nechcel ani pocut o vasektomii,pritom je to lahsi zakrok a lacnejsi,to su chlapi. Inak ja som prveho tiez kojila len 6 tyzdnov aj to s problemami,som zvedava teraz co bude.

ivankapetka
14. apr 2017

@pininka Nemas za co 😘 Ja som mala presne to iste,moje telo neznieslo antikoncepciu. A kedze viem,ze uz deti dalsie nechcem,tak sterilizacia bola pre mna super cesta. Ty ale nemusis platit za sterilizaciu!!! Ja som rodila 39r,druhy porod a neplatila som (to som si specialne zistovala este pred porodom). A nemyslim,ze len kvoli cisarskemu-moja teta rodila 38r,tretie dieta a tiez neplatila. To si urcite over,lebo som nasla,ze sterilizacia je takmer 400e.

ivankapetka
14. apr 2017

@pininka Teda zadarmo pri cisarskom,tak som to myslela 😄

alenky
14. apr 2017

Prvu dcerku som rodila v Novej nem.na to o rok a pol syna v Starej nemocnici. Neni o com za mna jednoznacne Stara nemocnica vo vsetkom lepsia ako Nova ci uz personal, prostredie, lozkova cast...

pininka
14. apr 2017

@ivankapetka uz mam vsetko zistene,pri cisarskom to u nas stoji 100 eur, zial zmenil sa zakon a plati sa za to. Jedine vazne zdravotne komplikacie su dovod na bezplatnu sterilizaciu, navyse mi aj rok chyba, mam "len" 34.

romanf
14. apr 2017

Nova urcite lepsia🙂







Ano




Podla mna aspon



Ano

ivankapetka
14. apr 2017

@pininka Fiha,to som nevedela 😳 Konecne teda som mala vyhodu,ze som stary clovek 😂😂😂

majqa28
12. apr 2020

Vie mi niekto poslať foto ako je na Tom stará a nová nemocnica KOŠICE čo sa týka pôrodov a izieb?nie nadštandardných.skusenosti a zoznam čo ste si tam vzali a na čo nezabudnúť a ako to tam teraz cez koronu chodí?vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre