Skúsenosti s pôrodom v novej nemocnici v Košiciach?

dankaa
9. feb 2007

Ahojte mamicky,

ktorá máte skúsenosti,alebo sa chystáte rodit v novej nemocnici v Kočiciach,tak sem patríte... 😉

vlnka
12. aug 2009

Mirka hovori sa,ze dievcatka sa vacsinou prenasaju,tak mozno este vydrzis do toho 24.8.Ja by som rada potiahla este 38tt do konca a potom uz budem spokojna...mozno sa fakt v porodnici stretneme.Kosicanka tiez som proti vyvolaniu porodu,ale rozmyslam nad epiduralkou.Mam dilemu,lebo mi vysiel z vyteru streptococ a musim prist do porodnice vcas,aby mi stihli podat antibiotika...tak neviem ci mam male zatazovat este dalsou chemiou. 😒
Monika o Dr.Rosakovej pocuvam same chvaly...tak snad budem mat stastie.Lebo je tam aj Dr.Oberlova a s tou vraj ani lekari nechcu rodit,tak neviem,co je to za zensku ☹

susisus
12. aug 2009

Kočky ja som dnes bola u pani doktorky Rošákovej, bude mi rodiť maličkú, ja idem na cisársky a povedala, že aj tak nebudeme malú súriť, počkáme kým sa ohlási a vtedy sa to urobí - proste nemám slov, skvelá je, som strašne rada, že môžem rodiť u nej 🙂

vlnka
12. aug 2009

ahoj susisus a preco mas indikovany cisarsky?

susisus
12. aug 2009

ahoj vlnka 🙂 mala som pred rokmi nejaké neurologické problémy a kôli tomu, pre istotu. Alé celkom úprimne, aj som ho chcela 😉

vlnka
13. aug 2009

Susisus mozem sa opytat na konkretne neurologicke problemy?Ja mam totiz tetanicky syndrom,tiez mi to zistili na neurologii a neviem,ci to nebude ztazovat situaciu pri porode.Mala som na to brat lieky,ale akosi som sa na to vykaslala.
A to si sama poziadala lekarku,ze chces rodit sekciou?

susisus
13. aug 2009

Vlnka no ja som mala ine, ale sla som na neurologiu a automaticky mi dali papier na sekciu. Takze skoc aj ty na neuro a uvidis, neviem sice co je tetanicky syndrom, ale ak by ti namaha mohla uskodit, tak Ti urcite papier na sekciu napisu 🙂

kosicanka1
13. aug 2009

susisus, nevies, ako ma mudr. rosakova dovolenku? este berie v auguste?

lovacka
13. aug 2009

soni ak chces tak ti dam na nu cislo a jej zavolaj 😉 aj ja jej este musim volat

susisus
13. aug 2009

Ahoj kosicanka 🙂 Spominala ze nie buduci, ale ten dalsi tyzden bude mimo, ale ze bude na slovensku, takze by mala 🙂

kosicanka1
13. aug 2009

jani, si zlata, hod mi ho prosim do IP. skusim sa s nou dohodnut. dakujem.

ludenkaa
15. aug 2009

Ahojte. Mne Dr. nenavrhol vyvolanie pôrodu, ale ja. A som rada, že som sa tak rozhodla. Aj tak som mala už 3 dni predtým bolesti a aj krvavý výtok. Mám pocit, že aj tak skôr alebo neskôr by som aj tak rodila. Malý bol veľký a pri pôrode skonštatovali, že zadná plodová voda bola zelená. Takže mu robili aj testy na infekciu. Všetko bolo OK. Tak aj preto neľutujem, že som mala vyvolaný. Plodovú vodu mi Dr. prepichol 12.30 h a porodila som 14.40h. Ja a mamžel sme boli veľmi spokolní.
Nadštandard sa nedá objednať. Rodila som v nedeľu a sa mi ušlala aj dobrá izba. Bola som spokojná. Sprchu som mala na izbe a to mi zo začiatku stačilo. Keby som rodila v pondelok už štandard bol obsadený a bolo sa naň ťažké dostať. Takže som mala šťastie. Pá, pá

jankahurtukova
22. aug 2009

Ahojte kočky, Vlnka )Slavo je môj švagor ako tinka písala, ona o mne všetko vie 😀
a okrem toho som rada, že počúvam veľa pozitívnych informácii o novej nemocnici. Verím, že to všetko dobre dopadne, hoci ešte do začiatku novembra je dosť času, ale aj tak sa na to psychicky pripravujem 😒
Chcem sa opýtať, aký máte názor na primára Mikolaja??? tak sa asi vola, že?

vlnka
23. aug 2009

Susisus ja by som chcela rodit normalne,ale neviem,ci to kvoli tetanickemu syndromu nebudem mat stazene.Je to porucha vzruchu nervov.Mne sa to prejavuje tak,ze ked som nervozna,zacne mi rychlejsie pracovat mocovy mechur a doslova kazdu minutu potrebujem na wc-ko.Potom mam strasne bolesti v podbrusku a cele podbrusko mi stvrdne,akoby som mala kamene v bruchu.Velmi neprijemny pocit.A samozrejme sa obavam,ci to nebude mat vplyv aj na maternicu,kedze je to tiez sval.A v tehotenstve sa mi to prejavuje aj krcami do noh a ruk,tak neviem...
Kosicanka si este stale 2 v 1?Dohodla si sa s Rosakovou?Alebo uz pockas na Murina?
Janka,Slavo je spoluziak zo zakladky..uz som ho sice roky nevidela a neviem ako sa ma.Viem o nom,ze sa ozenil a maju jedno dieta,mozno uz aj viac.Tvojho manzela som poznala len z videnia.Byvate na furci?A Slavo?
S primarom ti nepomozem,nemam skusenosti.Inak co sa tyka porodu,uz aspon vies co ta caka,tak sa mozes psychicky pripravit.Ja cakam prve dieta a z porodu mam dost strach.

lovacka
23. aug 2009

janka vraj berie za porod 20 tisic inac sa mi zda celkom v pohode.

jankahurtukova
23. aug 2009

Milá vlnka, tak si celkom dobre informovaná, my bývame na furči a Slavo už tiež, lebo sa oženil 2x, teraz čaká s novou pani manželkou druh dieťa. Inak možno sa ozaj poznáte z videnia. A keď sa Ťa môžem opýtať, tak kde bývaš ty? A možno sme sa už aj stretli.
Z pôrodu strach nemaj, len sa pozitívne nalaď a bude všetko super, hoci ja som mala prvý pôrod kliešťový a dosť ťažký a nepríjemný zážitok to pre mňa bol, a vtedy som si prisahala, že už nikdy viacej, ale aby môj synček, už 3 ročný skoro, by nemal ostať ako jedináčik.
lovacka: ďakujem za info, len som bola veľmi zvedavá. pekný zvyšok dňa prajem

susisus
23. aug 2009

Ahoj vlnka 🙂 No tak ja si myslim, ze pri akychkolvek neurologickych problemoch volia cisarsky, lebo zataz pri porode moze tieto problemy zhorsit... Je to na tebe, ale ja by som to nepodcenovala 😖
A inak sa ti to pekne krati - ako sa citis? 🙂

kosicanka1
23. aug 2009

ahojte,
vlnka, este sme pokope 2 v 1, vo stvrtok som bola v poradni na CPO aj monitor, tak mi povedali, ze to bude kazdu chvilu, do spravy napisali, otvorena na 1,5 cm a obcasne kontrakcie, no dodnes nic, tak uvidim, ani mi brusko moc netvrdne, v stredu dalsi monitor.
Rosakovej som nevolala, nakolko od zajtra ma dovolenku. Zajtra pride dr. murin, skusim mu zavolat a dohodnut sa, ze teda nechcem zatial vyvolavat ale spontanne.

vlnka
23. aug 2009

Janka mas IP.Inak dik za povzbudenie,ale asi kazda prvorodicka ma strach,lebo nevie co ju caka.Ale snazim sa mysliet pozitivne.
Susisus uvidime,ved ak nastanu komplikacie pri porode,vedia ho dokoncit aj cisarsky.Ale ja dufam,ze ziadne nenastanu...to je fakt,uz sa mi to krati,citim sa vseliako.Raz dobre,raz zle...uz by som to chcela mat za sebou,lebo tehotenstvo je dost psychicky a teraz uz aj fyzicky vycerpavajuce.Ale co nezvladneme pre nase miminko nie? 🙂 A ty ako?
Kosicanka do poradne chodis uz do nemocnice ku Kanabovi?Lebo aj ja som bola vo stvrtok na monitore.Ale ja som stale zatvorena,tak dufam,ze nebudem prenasat.A preco by ti mali pichat vyvolavacku?

kosicanka1
25. aug 2009

ahoj vlnka, no do poradne a na monitor som bola normalne na CPO u Kanabu, mozno sme sa minuly stvrtok stretli. Aj zajtra idem. A uz som sa nastastie dohodla s dr. Murinom, bol nakoniec velmi zlaty a ustretovy. Aj ma vysetroval, uzv a prietoky, ze babo sa moze narodit kazdu chvilu, tak poctivo cakame, kedy sa rozhodne prist medzi nas. 😀

vlnka
25. aug 2009

Kosicanka ja som tam bola na 12.00 a predomnou bola baba,ale nebola tehotna,takze sme sa asi nestretli.Neviem preco ja do poradne ku Kanabovi nechodim,ja stalekmojej obvodnej.Tiez idem zajtra.Ona ale nema ctg...a ani utz mi nerobi,kedze chodim k Beszormenimu.Teraz som uz 2 tyz.nebola,ani neviem,kolko mala vazi.Bessy ma dovolenku este cely tento tyzden...tak neviem.Inak Murina si chvalia,prave kvoli tomu,ze ma dobry pristup k mamickam...tak vam drzim palce,mozno sa v porodnici stretneme.Ale podla vsetkeho nam sa este v brusku paci,tak to asi potiahneme v pohode do buduceo tyzdna 🙂

tinaa
26. aug 2009

vlnka takze Dr. B. ma este dalsi tyzden dovolenku? To je uz 3ti tyzden, uf

vlnka
26. aug 2009

ahoj tinka.Ano Dr.B. ma dovolenku...len neviem,ci nastupuje do prace uz v piatok,alebo az 2.9.Ty budes rodit v Ke?Pozeram,ze si z Ba.

tinaa
26. aug 2009

dakujem za info, uz by som mu rada zavolala, tiez som mala info, ze ma 2 tyzdne dovolenku, tak ma teraz prekvapilo, ze este dalsi tyzden.
Ja som kosicanka, ale zijeme uz dlhsie v ba. Rodit budem urcite v ke, prva dcera sa narodila v ke, mam tam zazemie a celu rodinu, ktorej pomoc budem urcite potrebovat 🙂

Ty sa ako citis? 40tt ach jo, zavidim ti, zachvilu to budes mat za sebou.

vlnka
27. aug 2009

Tinka preco si si vybrala prave jeho?Prvu dcerku si rodila pri nom?Ja sa citim uz ako tank,rada by som to uz mala za sebou,ale trochu sa toho bojim.No snad do buduceho tyzdna vydrzime a ked sa vrati Dr.B. mozme spokojne rodit.Patri vraj medzi najlepsich.

janka1874
27. aug 2009

ahojte neviete ako v novej nemocke pristupujú k sterilizácii mám desne zmiešané informácie všade to robia ináč no fakt neviem tu v téme som žiadnu košičanku nenašla nerobili to niektorej z Vás?

tinaa
27. aug 2009

vlnka pocas môjho prveho tehotenstva mi objavili cystu na vajecniku a odporucili mi jeho. Chodila som k nemu kazdy mesiac, cele tehotenstvo. Odrodil ma a po roku ma aj operoval, kedze ta cysta mi znovu narastla. Ineho Dr. tam nepoznam, ale ja verim iba jemu, je sice velmi svojsky, kolko krat, ked som za nim isla, tak som mala husiu kozu a neuveritelny strach, ze aku bude mat zase naladu. Ale u neho si v najlepsich rukach, to je moja skusenost. Drzim ti palce, a velmi ti zavidim, ze uz o par dni budes s Diankou 🙂 Nech vam vsetko dobre dopadne 🙂

vlnka
27. aug 2009

Dakujem tinka,aj ja dufam.Inak trochu mam strach,ze to na mna pride v noci a ja neviem,ci si mu mozem dovolit zavolat.Nemam s nim spisanu zmluvu,ale ked odchadzal na dovolenku,tak mi povedal,ze ak zacnem rodit mam mu zavolat a on uvidi,kde prave bude a podla toho pride,alebo nie.Ale nebavili sme sa o nocnych hodinach.Tinka ty si s nim mala podpisanu zmluvu?
Janka s tym ti nepomozem,asi by bolo najlepsie sa opytat priamo v nemocnici.Hadam neuvazujes o takomto kroku...ved je tolko metod ako zabranit otehotneniu.To musis mat fakt velky dvovod. 😒

tinaa
27. aug 2009

ano ja som s nim mala zmluvu, ale vyvolaval mi pôrod, ked bol v sluzbe, takze som nic neplatila 🙂 Jasne, ze mu zavolaj, ved ked ste sa tak dohodli, ci je noc alebo nie. Tak este sa drzte, uf, ja sa uz teraz citim ako skrina 🙂

janka1874
28. aug 2009

no vlnka dve deti v tejto dobe mi bohate stačia plus hypo na krku a podobne a ešte k tomu už ani najmladšia nie som a zas nechcem sa do konca života napchávať nejakými tabletkami alebo podobne, ale ďakujem si zlatá 🙂

a podľa mňa mu môžeš zavolať aj v noci ak to na teba príde keď si s ním dohodnutá tá zmluva na veci už až tak veľa nezmení

janka1874
3. sep 2009

no čo v novej nemocnici sa snáď už ani nerodí? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre