Sono obličiek v Bratislave

och
3. dec 2012

Ahojte, potrebujem poradiť, rodila som v Ružinove a malá má miernu diletáciu obličky a potrebujeme ísť na USG obličiek v 6 týždni. V Ružinove to už nerobia a nikde nás nechcú zobrať (Antolská, Kramáre), pretože sme u nich nerodili 😲 neviem zohnať ani súkromnú ambulanciu. Ďakujem za každú radu

mummy01
3. dec 2012

@och ved nech vam detska napise ziadanku na sono a poradi kam mate ist a vziat vas musia.

janinah
3. dec 2012

@och tiež sme to mali a máme dodnes...mala by si ísť za detským urologom a on vás bude sledovať a posielať na potrebné vyš.podľa potreby, a sono na súkr. urolog. amb. by mali mať

och
autor
3. dec 2012

@mummy01 žiadanku mám od pediatra, dokonca je to napísané aj v prepúšťacej správe z Ružinova, aj napriek tomu nás nechcú vziať, pretože som tam nerodila, toto je choré, už to riešim tretí týždeň a začína mi byť do plaču 😔

@janinah ani súkromné vraj také malé detičky nerobia 😲 😠 ja neviem už, to mám vážne sadnúť do auta a ísť niekam do Trenčína či Košíc? ma ide rozpučiť od jedu

janinah
3. dec 2012

@och a podľa miesta pôrodu máš kd epatriť?tam ťa musia zobrať,skús sa vyhrážať sťažnosťou alebo napíš mail primárovi či šéfovi konkretneho pracoviska,mal by sa ťa ujať,nik nestojí o negat.reklamu zo strany pacienta..nás zobral súkromník hned po pôrode bez problemov /nie v BA/ a sledujenás už 7 rokov ,je pravda,že vo veľkej väčšine sa to samo upraví ako dieťa rastie,ale čo ked nie-to treba sledovať

och
autor
3. dec 2012

@janinah veďpráveže patrím do Ružinova a tam to nerobia, ostatní nás nezoberú, mám pocit, že je to vojna nemocníc, čo mňa vôbec nezaujíma, pri prvej dcére sme to mali tiež ale to ešte robili v Ružinove a zmizlo jej to, ale riskovať to nebudem 😖 no nič dnes sa už aj tak nikam nedovolám veď je pondelok 😠

janinah
3. dec 2012

@och rieš to písomne-mailom,nech máš dôkaz,že ťa odmietajú...

mummy01
3. dec 2012

@och ak mas ziadanku tak sa nenechaj odbit...na Kramaroch je nefrolog a viem ze tam chodia aj maminy z petrzalky,ja by som tam zavolala a ziadala vysetrenie na zaklade ziadanky od pediatra.Ja som teda vela doktorov pochodila ale na kramaroch nas vzdy zobrali...

raffaella
3. dec 2012

@och my sme to mali tiez. Ja som rodila v Banskej Stiavnici, normalne som zavolala na Kramare, ze potrebujeme sono obliciek - objednali sme sa a isli. Nechapem kde je problem, proste normalne zavolaj, povedz ze ta poslali na Kramare a trvaj na tom, aby vas vysetrili. Je predsa slobodna volba lekarov, mozes ist tam kde na to maju vybavenie. Alebo nech zavola muz, mozno ku nemu budu ochotnejsi - ale rozhodne na tom trvaj. Drzim palce, daj vediet ako ste dopadli.

jasminet
3. dec 2012

na antolskej som si nevsimla ze by robili problem s trvalym bydliskom, pripadne rodenim. my tam tiez chodime na sono obliciek s dcerou. dostaneme ziadanku od nefrologicky a ideme... len je tam obcas taka ofuknuta sestricka, neprijemna. proste treba prist v ordinacnej dobe na sono obliciek (zistit si, aby si neprisla v case ked robia klbiky), dat jej papiere a vybavene ...

och
autor
3. dec 2012

ďakujem krásne za rady, konečne som našla urológa v BA čo mi to urobí už túto stredu (síce za príplatok 9,96eur ako objednanie na presný čas) ale kašlem na to, hlavne že to bude, kokos je to normálne aby som sa doprosovala niečoho na čo mám nárok?

@jasminet na Antolskú som volala, vraj si mám počkať na primárku a volať ráno, ale veľkú nádej mi nedávala
@raffaella na Kramáre som sa nedovola ani po 2 týždňoch, tak ja neviem či mám len zlú "ruku" alebo sa mi podarí vždy trafiť čas že tam nie sú

ach jaj ale už to bude OK, tak sa teším 😀
ďakujem ešte raz všetkým za rady

mám ale 100 chutí napísať na úrad nad zdravotnou starostlivosťou ale nemám to písomne takže slovo proti slovu 😝

mummy01
3. dec 2012

@och ale si pisala ze na Kramaroch vas odmietli..ale teda citam ze si sa len nedovolala 😒 Su tam kazdy den od 8.00 do 14.00,niekedy trva kym sa dovolas ale ja som sa dovolala vzdy a to som volavala uz na rozne ambulancie tam....a ked sa nedalo dovolat tak si tam mala poslat tatina osobne nech vas objedna 😉

oliverka
3. dec 2012

Rodila som na Antolskej, na sono obličiek som sa normálne telefonicky objednala na Kramáre. No problem. Trvalo síce niekoľko dní, kým mi tam zdvihli telefón, ale termín dali bez problémov. Platilo číslo na nefrológiu uvedené na stránke Detskej fakultnej nemocnice.
Ďalšou možnosťou je ísť na urológiu do DFN bez objednania, s tak malým bábom môžete. My sme boli s 3-týždňovým, urobili sono a hneď dr. Molčan vytelefonoval termín s nefrologičkou Dr. Černianskou. Všetci boli príjemní a profesionálni, nikto nás neodmietol.

och
autor
3. dec 2012

@mummy01
@oliverka
na Kramáre som sa dovolala na číslo od pediatra, tam mi povedali inú klapku s poznámkou, že to musím volať primárke, bo oni neberú pacientov narodených inde, že to mi ona musí dať výnimku a na tú druhú klapku som sa nedovolala vôbec 😝 ale už to je vyriešené, uvidím v stredu či to dokážu spraviť a ak nie pôjdem osobne a uvidím čo sa stane 😉

veronique_1
17. jún 2013

@jasminet Mohla by si mi, prosim, poslat to tel. cislo na Antolsku na sono obliciek, my sa tiez potrebujeme objednat.

veronique_1
17. jún 2013

@jasminet A ako sa vola ten MUDr.?

bubatinko
17. jún 2013

@veronique_1 MUDr. Ivo Topolsky nefrolog je na antolskej .... robí len utorky, ale sestra objedna hocikedy... 0268673065 je cislo do ambulancie, chodim k nemu so synom a fakt je velky odbornik, ovela lepsie ako na kramaroch, odtial sme odisli, nebola som spokojna.... a hlavne necakas hodiny kym prides na rad... takze odporucam

veronique_1
17. jún 2013

@bubatinko Velmi pekne dakujem za radu.

bubatinko
17. jún 2013

@veronique_1 neviem ako stare mas dietatko, ale sestricka ta pouci co si mas donies a tak na vysetrenie.... standardne sa nosi moč 12 hodinovy, skumavka sterilny moc a skumavka normalny moc... plus na lacno kôli odberu krvi ... ale to zalezi od veku dietata, je to na poschodi napisane 2. detska ambulancia v poliklinickej casti na sono si chod radsej zaobstarat miesto/teda napr manzel nech si ide sadnut aby ste necakali pridlho/ sono sa robi na prízemí

jasminet
17. jún 2013

@veronique_1 my chodime na detsku nefrologiu k dr. klacanskej, ta ma ordianciu hned vedla toho sona, cislo na sono je tusim 68672511 ( nie som si ista, zavolaj radsej cez spojovatelku a pytaj si sono klbikov v poliklinike)

veronique_1
17. jún 2013

@bubatinko To sono nie je v tej 2. detskej ambulancii? Najprv mame ist do tej ambulancie a potom na sono? Treba sa objednat do obidvoch? Ci staci do tej ambulancie a odtial nas automaticky poslu na to sono?

veronique_1
17. jún 2013

@bubatinko Co je sterilny moc, ako sa lisi od toho bezneho?

bubatinko
17. jún 2013

@veronique_1 my ked ideme tak nam povie ze treba sono tak manzel ide dole na sono cakat... do poradia ako prides tak ides.... nikdy nas neobjednavali ...dr nas poslal dole na sono a bolo.....

sterilny moc je zachyteny stredny prud mocu a bezny je normalne od zaciatku cikania :D