Strava na Kramároch po pôrode

sensen12
20. júl 2016

Nenašla som nejakú vhodnú kategóriu, ale myslím si, že je to dôležité. Chcem sa spýtať tých, čo už to majú za sebou, aká je strava na Kramároch po pôrode? Niečo ako klasická strava roky 80te? Napr. kuracia pečeň a tarhoňa alebo slíže s tvarohom? Len aby sa človek pripravil a vedel si zabezpečiť stravu, ktorá mu robí dobre, nakoľko ja mám na takúto stravu veľmi zlé reakcie a býva mi z nej vždy zle, čiže závodnú jedáleň nemôžem konzumovať a hladovať po pôrode neviem, kto by chcel. Ďakujem za vhodné komentáre.

pribinak
20. júl 2016

su na vyber 3-4 druhy jedal, podla toho ci si alergicka, nejaku potravinu netolerujes, alebo si potom mozes vybrat
ja som si jeden den dala stravu priniest z domu, lebo mi nic nechutilo z toho co tam bolo, na izbe som mala kocku z Malaciek, zavolala si donaskovu sluzbu a hotovo
prinajhorsom je tam este bufet, takze ak ti nebude chutit vecera, da sa kupit nejaky jogurt a pecivo, ci oblozena zemla aj v bufete
na chodbe je chladnicka, takze ti mozu doniest z domu navarene aj na 2 dni, ci jogurty a sunky, ktore mas ty rada

akoze je to nemocnicne jedlo, varia dietne, ale nie kazdemu chuti a nie kazdemu vyhoveju

inak 5-6 dni uz len dajako vydrzis 🙂

moni244
20. júl 2016

To, co som dostavala pred 3,5 rokmi na Kramaroch sa ani jedlom neda nazvat a strasne malo, mne nosili jedlo, lebo ako vecera o piatej jeden rozok a potom az ranajky je pre zenu, ktorej sa ma tvorit mlieko strasne malo

kattarina1983
20. júl 2016

Ahoj,ja mam termin 30.7 a tiez idem na kramare.vraj tam teraz davaju nejako hojno a mozes si vybrat s jedalneho listka

marketa7584
20. júl 2016

ja jsem byla spokojena..vyber velky a porce taky..ale ja nejsem vybirava a po porode jsem byla tak vyhladla a unavena ze jsem byla rada ze mi nosi jidlo az pod nos a bylo dobre

marcelatje
20. júl 2016

@sensen12 v ktorejkoľvek nemocnici sa to dá prežiť len by som ťa chcela upozorniť že pri zabezpečovaní si vlastnej stravy mysli aj na to že napríklad po takom cisárskom je tuhá stolica úplná nočná mora 😅 (s prirodzeným pôrodom skúsenosť nemám) cca prvé dva dni sme mali len tekutú/kašovitú stravu.

sensen12
autor
20. júl 2016

@marcelatje jj,to je jasne,ja zapchami netrpim,jem smoothie a stavy,takze rychlovecky,preto som chcela vedet,ze co tam daju,lebo po mojej strave zapchou nedokaze trpiet nikto 😂

katjaa44
11. sep 2016

@moni244 úplne súhlasím s tebou porcie jak pre deti v škôlkach tiež som tam bola pred vyše 3 rokmi neviem ako to je teraz ale čo sa týka chuti tak na nemocnicu to bolo celkom ok a kto chce si dá doniesť čo mu chutí 🙂

katarinka7755
29. sep 2016

Ja som rodila teraz začiatkom augusta. Mám pocit, ze sa nič nezmenilo podľa toho co píšu ostatne. Niečo sa zjesť dá niečo nie, každopádne veľa strukovin, jablká, rajčiny, paprika, pomarance a tak...treba mať pripravený backup 😉

mimi8814
29. sep 2016

strava je hroznaaa!!!!😂 ale da sa to prezit.... aspon schudnes hned po porode trosku😂.... ranajky suchy rozok s tavenym syrom😃... obed rozliaty po celej tej tacke v akej to nosia, no ani chut na to nemas, ked na to kuknes, ale!!! ... strasne som si pochutila na krupicovej kasy! a nosili mi papat z domu😜 ale vlastne som to ani nejak tragicky nevnimala, mala som pri sebe moje mrne a vobec ma nenapadlo riesit stravu❤️😃

sensen12
autor
29. sep 2016

takze 23.8. boli vysmazane sampiony so zemiakovou kasou...

katarinka7755
30. sep 2016

@mimi8814 no inak ta krupicova kaša bola neskutocne dobrá. Čistý kulinarsky zážitok 🙂

mitsouko
30. sep 2016

ja som rodila teraz v juli cisarskym, moznost vyberu z hlavnych jedal som mala len posledne dva dni, pretoze po cisaraku mi oni naordinovali tekutu strravu ako krupicova kasa, zemiakovy privarok, tekvicovy privarok. Strava to bola jedla, nestazovala som si, chutilo mi. Len niektore soky ako napriklad na ranajky rajcina alebo pomaranc.... no treba mat pre kazdy pripad zo sebou nieco pod zub 🙂

len_leninek
1. okt 2016

Presne tak, na nastenke v izbe sice visi lajstro, coho sa treba pri kojeni vyvarovat, ale na ranajky nam rovno servirovali vianocku s medom, pecivo, sunku a paradajky, na obed cestoviny s brokolicou a pod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre