Sú už pôrodné sály v Čadci prerobené?

hanam
8. jún 2009

Ahojte nerodila niektora v Cadci? Neviete ci uz su saly prerobene?

oalaa
8. jún 2009

hanam: podla poslednych info este nieje prerobena, kamaraka tam rodila pred 2mes.

hanam
autor
8. jún 2009

skoda myslela som ze uz bude. Neviete niektora kedy finisuju s tou prerabkou?

danka5
9. jún 2009

hanam: nepísala si pred nejakým časom, že sa tam chystáš ísť pozrieť? Už si bola, alebo sa len chystáš? Zapamätala som si to a čakám, čo napíšeš.

Niekde som čítala, že sa majú práce ukončiť do konca júna, takže by si už mala už rodiť v novom. Potom nás informuj. /dík/

meganka
9. jún 2009

Porodne saly este dorobene nie su, pravdepodobne sa to nestihne ani do konca juna ako som uz predtym pisala....ale ani na tych provizornych to nie je az take zle skutocne, vsetci sa snazia 🙂))

oalaa
9. jún 2009

myslim, ze na sale ani tak nezalezi ako na samotnej izbe, ktore su nadherne. Ved na sale je to o tom, vytlacit a ist na izbu 🙂 niesi tam cele dni. 🙂

zuzic1
10. jún 2009

tie provizorne sály naozaj niesú zlé, myslím, že keď tam prídeš nebudeš sa moc zameriavať na prostredie 😀 , ja som tam rodila 30.3. a ani poriadne neviem ako to tam vypadalo 😅

magdal1
11. jún 2009

a v akej polohe sa rodi v Cadci? Po leziacky s vyviazanymi nohami? Dakujem

meganka
11. jún 2009

magdal1, reagujem na tvoju otazku, v akej polohe by si si priala rodit? Ano v cadci sa zvacsa rodi klasicky s nohami vyviazanymi hore, niekedy si ich zena drzi pod stehnami a rodi tak, ale aj pri tejto polohe sa zvacsa viazu, nakolko pod tvojim zadkom je sterilne prostredie, teda ruska a nastroje....ine alternativy ako porod na stolicke v cadci nie su dostupne. Alebo aku inu polohu mas este na mysli? K dispozicii je akurat polohovatelne porodne kreslo, ktore aspon ciastocne moze splnit Tvoje poziadavky....

katkav.
11. jún 2009

ahojte, porodna sala este nie je hotova, rodila som tam pred 2 tyzdnami, ale pravdupovediac aj ta docasna sala nie je zla...

magdal1
12. jún 2009

meganka - rodila som v Dolnom Kubine po sediacky s nohami volne zapretymi, urcite by som nechcela rodit v lahu s vyviazanymi nohami *skusenost pri 1. porode), preto ma zaujima,ci je tam polohovatelne kreslo, ze sa da rodit v sede, vdaka za odpovede

macka221
13. jún 2009

Ahojte ja síce niesom rodička 😀 ale viem že sály sa budú oficílne odovzdávať na konci júna niekedy 27-29teho neviem presne deň.takže maminy máte sa načo tešiť.moja sesternica akurát predvčerom porodila krásneho valibuka tak sme sa tam boli pozrieť a tie izby no to je niečo super.aj ten pobyt tam rýchlejšie prejde ako to bolo kedysi.
takže sály stihnú do konca júna odovzdať.pekný deň 🙂

hanam
autor
13. jún 2009

Baby neviete co si treba zobrat do Cadce do porodnice a tam daju? Pre maminy aj pre babo.

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oalaa
13. jún 2009

hanam: myslim ze tvoj gynekolog by ti mal dat papierik kde mas napisane vsetky veci, ktore je potrebne vziat so sebou do porodnice pre teba aj pre babo

hanam
autor
13. jún 2009

oalaa ale ja mam gynekologa v inim meste preto sa pytam 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanam
autor
14. jún 2009

dakujem lienocka 😉

katterinka
14. jún 2009

Ja som sa vratila z porodnice vcera - nerodila som, len som mala zle CTG zaznamy, tak si ma tam nechali na pozorovanie. Lezala som na B-cku, ale boli tam pomiesane maminy po porode aj pred. Ja konkretne som lezala s dvomi tesne po porode, uplne cerstvymi mamickami. Co sa tyka veci do porodnice - kazda jedna z nich mala len nevyhnutnych 40 plienok a rybaciu mast pre babo. To od nich aj pytali, inac nic. Pre seba jednu koselu, hyg.potreby, papuce, zupan. Ozaj a toaletny papier, lebo ten tam teda fakt nedavali! Poporodne vlozky dostavali ako aj podlozky pod seba.
Porodne saly sa prerabaju non-stop, vrtanie, hluk bol na dennom poriadku. No vela sa o tom rozpravalo, oficialny termin bol do konca juna, ale ako som tak pochopila aj z reakcii sestriciek tak sa to zrejme nestihne.....hm, tiez si ale myslim, ze porodna sala nie je az tak dolezita, skor tie izby. Mne CTG tocili dole na jednej z porodnych sal a zdala sa mi normalna - cista, svetla, nic depresivne. Naozaj je asi jedno ci mas porodnu salu na ruzovo ci na zeleno - urcite to prispeje k lepsiemu pocitu, ale to asi len na chvilu, nez sa zacne "rodeo".....
Vsetky maminky si chvalili pristup lekarov pri porode, nepocula som tam jedinu kritiku Taktiez ako sestricky - mile, ochotne. Tolko moje predporodne skusenosti s porodnicou v Cadci.

julylily
14. jún 2009

Ahoj , Katka, takze vrelo doporucujes Cadciansku nemocnicu.....Ja som zo Ziliny a v auguste mam termin porodu. Rada by som tam rodila, len nevime, ci ma moj gynekolog, dr Paucin neodosle do Ziliny, ked ma tam ambulanciu a ja som zo Ziliny. Nevies, ci tam sluzieva? Dakujem.... Lily

katterinka
14. jún 2009

julylily: osobne mam tiez Zilinu pre porod blizsie, som z KNM. Doktor Ta urcite do ZA rodit neposle, sam by sa Ta mal spytat na to ako porodnicu si si vybrala. To je len a len Tvoja volba. Len ked budes od 36.tyzdna chodit na tyzdenne zaznamy tak budes mat lepsie nahlasit si ZA a potom ist rodit do Cadce. Vela by si precestovala a bolo by to pre Teba aj unavne. Normalne by sa CTG malo robit tam kde ides rodit, ale ak budes chodit do ZA a potom pojdes do Cadce, tak Ti nikto nic povedat nemoze. Osobne som mala pocit ze v cadcianskej porodnici bola vacsina zien zo ZA.
Dr.Paucin uz v Cadci pokial viem nerodi, ale rodi Dr.Paucinova, to je tusim jeho sestra. Taka mladucka lekarka, ale vraj sikovna.
Ja som tiez este nerodila, takze tazko povedat ci odporucam Cadcu. Nemam to s cim porovnat. No do ZA by som asi nesla, nepocula som o tom nic dobre a o Cadci samu chvalu. Ked som tam teraz bola tak som z toho mala len pozitivne pocity a okrem stravy fakt nebolo co vytknut. Z kazdym lekarom s ktorym som sa stretla ( a ze sa tam striedaju ) sa dalo rozpravat a ich pristup bol privetivy a obetavy. Takze asi tak 🙂

zuzic1
15. jún 2009

tak ja som rodila v marci v cadci a pýtali odomňa len tie plienky pre bábo, ani masť ani vlhčené obrúsky nie, a vložku som nedostala žiadnu, musela som mať svoje...

meganka
15. jún 2009

Ahojte mile mamicky ale aj buduce mamicky, takze porodna sala urcite nebude do konca juna v prevadzke, zrejme sa to nestihne,vyskytlo sa viacero necakanych situacii, asi ako na kazdej takejto rekonstrukcii, podla mna je to asi horsie ako staviat nieco nove, takto nieco prerabat, zvlast ked sa tam roky nic nerobilo.... 🙂 a presne ako pisete do porodnice netreba nosit ziadne velke vybavy, aj tak to tam nie je moc kde dat skutocne staci to co pisu ostatne mamicky, a nezabudnut na toaletny papier, ten je dolezity uz na porodnej sale kde vam daju uz znamu klyzmu(klystir) ak si teda nedonesiete nahradu yal, ktory vam moze aj gynekolog predpisat, ale je myslim aj na volnopredaj.
Dr, Paucin sluzi aj v CAdci, 2krat do mesiaca.... Gynekolog zväčša pôrodnicu len odporúča, v žiadnom pripade nenariadi kam ma zena ist rodit 🙂

renusa
15. jún 2009

Ahojte 🙂

ja som dnes bola na zázname v Čadci a bola som zvedavá na tie pôrodné sály.....sestrička mi povedala, že to asi nestihnú v termíne do konca júna, ale ak to aj odovzdajú dovtedy, tak bude trvať ešte min. dva týždne, kým sa to dá všetko doporiadku 😕 takže ja určite nestíham 😝 ale to nevadí, jasné, že izby sú dôležitejšie 😉

A je tu niektorá, ktorá rodila v Čadci cisárskym?? je lepšie v celkovej narkóze alebo v spinále?

julylily
17. jún 2009

renusa....Moj terajsi gynekolog Paucin v ZA mi povedal, ze jednoznacne je lepsia spinalova narkoza.... je menej zatazujuca pre male i teba...... Vysvetloval mi to, ze pri celkovej narkoze prechadzaju latky do krvi dietata..... a budes pri vedomi a mozes vidiet maleho hned po porode.... 😉

hanam
autor
19. jún 2009

Ahojte, neviete ako je to s chodenim na monitor v Cadci. Potrebujem nejaky papierik od svojho gynekologa alebo tam len kazdy tyzden pridem na monitor?

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre