Môžem pracovať ak som vedená na úrade práce?
Dobry den chcem sa opytat ci mozem robit ked som na urade prace vedena a ci mam narok na socialku mam jedno dieta a rodicovsky pobera partner ja nemam ziadny prijema a na socialke nas beru ako rodinu a hovoria ze nemam narok na socialku
tu su nejake aktuality ohladom toho kolko max. mozes mat prijem na dohodu pri evidencii ako UoZ- v súčasnosti 136,38 eur
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktua... 🙂
ale ja mam 29 rokou a muz pobera rodicovsky a ja nemam ziadny plat takze ani socialku a na socialke tvrdia ze nas beru ako rodinu mame jedno dieta a nechcu mi dat socialku
no ved som ti uz pisala, pokial si evidovana na UP skus sa popytat tvojej sprostredkovatelky na nejake aktivne projekty-napr. Aktivačna činnost, resp. si mozes najst nejaku brigadu na dohodu, nahlasit to dopredu na UP ale nesmies prekrocit prijem tych 136,38€
lescautova, a muž by si nenašiel skôr prácu vo svojom odbore? ako keby si robila, tak sa nedivím, že je na rodičovskej muž, ale ked si aj ty bez práce a zrejme bez perspektívy práce, ked riešiš sociálku, tak mi to je divné 😅 aj brigádu by si asi našiel skôr muž
@lescautova
Tato tema je sice o inom, ale mozno to niekomu pomoze...
Ja si privyrabam vyplnanim dotaznikov za odmenu. Je to jednoduche, casovo nenarocne a nieje potrebna ziadna dohoda ani ine "papierovacky". Navyse prijem do 500€ rocne je oslobodeny od dane.
Staci sa zaregistrovat a potom uz len sledovat mail.
http://www.onlinepanel.sk/default/index/index/r...
http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=513380
@dudus16
Ahoj... Je to velmi jednoduche.. 😉
Zaregistrujes sa v agenture, vyplnis uvodny dotaznik /svoj profil/, aby si mala vacsiu sancu, ze ta vyberu na nejaky vyskum a potom uz len cakas.
Vzdy, ked bude vyskum, na ktory sa typovo hodis, tak ti pride mail. Vypises dotaznik, ziskas zan body a tie si potom zamenis bud za peniazky alebo za tovar, co ponuka agentura.
Ja aktualne spolupracujem s tymito agenturami a som velmi spokojna.
http://www.narodnypanel.sk/default/index/index/...
http://www.vyskumy.sk/registracia.html?invi=49577
http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=513380

A si vedená na UP ako UoZ? Ak ano, robit mozes na dohodu,ale je to ohraničené max.prijmom, tusim 60€ a musim to nahlasit sprostredkovatelke. Co sa tyka socialky, tak je to tak ze ste posudzovani spolocne ak zijete spolu v jednej domacnosti. Skus sa spytat sprostredkovatelky na úp na nejake podporne projekty, ak mas do 25rokov, mozes vyskusat absolventsku prax- tam je pausalne 185€, resp. AČ. 😒