Môžem pracovať popri opatrovaní počas toho, ako je syn v škôlke?
Ahojte môžem popri opatrovani syna pracovat ked je v škôlke ? A do akej sumy , ďakujem
@anonym_autor ak poberáš opatrovateľky príspevok, mala by si mať aj rozhodnutie...čo v ňom píšu?
@anonym_autor ak poberáš opatrovateľky príspevok, mala by si mať aj rozhodnutie...čo v ňom píšu?
@anonym_a28447 este nepoberám len som si dala ziadost a pytala som sa nieco iné
@anonym_a28447 este nepoberám len som si dala ziadost a pytala som sa nieco iné
@anonym_autor ale mala si napísané dôvod prečo žiadaš opatrovateľský a podľa toho sa vieš zariadiť. A na úrade práce ti čo povedali, či toto si sa nepýtala?
záleží aký stupen ti schvália, záleží či máš v piaperoch od špecialistov napísané že doporučuju pobyt v škôlke, záleží aj kto sedí na urade
od stupna odkazania sa odvija počet hodin ktoré môžeš pracovat a je tam aj obmedzenie kolko maximalne môžeš zarobit
ak začneš pracovat strácaš nárok na 200€ k opatrovatelskému
teda ak sa nič nemenilo, lebo miestami začinam mat hokej čo ano čo nie
Predpoklafam, ze mas predlzeny rodicovsky prispevok pre nepriaznivy zdravotny stav. Vtedy pracovat mozes. Pri opatrovatelskom prispevku zalezi na to, co mas v rozhodnuti.
Najprv jasne napis, co vlastne na toho syna mas.
@anonym_autor tolko komentarov a ziaden k veci. Moja odpoved bude k veci: pracovat mozes. V integrovanom posudku tvojho dietata ani v rozhodnuti o opatrovatelskom prispevku ti nikto nikde nebude uvadzat, ci pracovat mozes. To nikoho nezaujima, ci budes alebo nebudes pracovat. Jedina podmienka je, ze tvoja mzda nesmie presiahnut sumu 712 €/mes, kazdy mesiac budes nosit na kontrolu vyplatne pasky na UPSVaR referentke, pod ktoru budes patrit.
@anonym_autor ano, môžeš. Max.710€ v čistom
záleží aký stupen ti schvália, záleží či máš v piaperoch od špecialistov napísané že doporučuju pobyt v škôlke, záleží aj kto sedí na urade
od stupna odkazania sa odvija počet hodin ktoré môžeš pracovat a je tam aj obmedzenie kolko maximalne môžeš zarobit
ak začneš pracovat strácaš nárok na 200€ k opatrovatelskému
teda ak sa nič nemenilo, lebo miestami začinam mat hokej čo ano čo nie
@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.
@anonym_autor tolko komentarov a ziaden k veci. Moja odpoved bude k veci: pracovat mozes. V integrovanom posudku tvojho dietata ani v rozhodnuti o opatrovatelskom prispevku ti nikto nikde nebude uvadzat, ci pracovat mozes. To nikoho nezaujima, ci budes alebo nebudes pracovat. Jedina podmienka je, ze tvoja mzda nesmie presiahnut sumu 712 €/mes, kazdy mesiac budes nosit na kontrolu vyplatne pasky na UPSVaR referentke, pod ktoru budes patrit.
@anonym_cc19be konečne komentar k veci
@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.
@anonym_7dc0e4 od 1.1.2027 uz opatrovatelske nebudu mat podobu ako maju teraz. Opatrovatelsky prispevok bude dostavat TZP osoba a ona sa rozhodne, ako s nim nalozi. Ci bude mat 1 osobu, ktora sa o neho bude starat a tej da cely svoj prispevok alebo 10 osob. Dalsie absurdum tejto nasej celej absurdnej vlady.
@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.
@anonym_7dc0e4 mne to bolo tento rok takto povedane na urade , že pridem o tych 200
@anonym_7dc0e4 od 1.1.2027 uz opatrovatelske nebudu mat podobu ako maju teraz. Opatrovatelsky prispevok bude dostavat TZP osoba a ona sa rozhodne, ako s nim nalozi. Ci bude mat 1 osobu, ktora sa o neho bude starat a tej da cely svoj prispevok alebo 10 osob. Dalsie absurdum tejto nasej celej absurdnej vlady.
@anonym_cc19be a to platí aj na dieta ? ako môže dieta rozhodovat kto ho bude opatrovat ?

záleží od toho, čo je uvedené v papieroch...ak je tam uvedené že sa neodporúča dieťaťu navštevovať predškolské zariadenie, tak logicky nie.....