icon

Môžem pracovať popri opatrovaní počas toho, ako je syn v škôlke?

Včera o 10:37

Ahojte môžem popri opatrovani syna pracovat ked je v škôlke ? A do akej sumy , ďakujem

avatar
mogaa
Včera o 11:31

záleží od toho, čo je uvedené v papieroch...ak je tam uvedené že sa neodporúča dieťaťu navštevovať predškolské zariadenie, tak logicky nie.....

anonym_a28447
Včera o 11:41

@anonym_autor ak poberáš opatrovateľky príspevok, mala by si mať aj rozhodnutie...čo v ňom píšu?

autor
Včera o 12:14
@anonym_a28447

@anonym_autor ak poberáš opatrovateľky príspevok, mala by si mať aj rozhodnutie...čo v ňom píšu?

@anonym_a28447 este nepoberám len som si dala ziadost a pytala som sa nieco iné

anonym_e3d4f8
Včera o 13:01
@anonym_autor

@anonym_a28447 este nepoberám len som si dala ziadost a pytala som sa nieco iné

@anonym_autor ale mala si napísané dôvod prečo žiadaš opatrovateľský a podľa toho sa vieš zariadiť. A na úrade práce ti čo povedali, či toto si sa nepýtala?

anonym_0d9c24
Včera o 13:21

záleží aký stupen ti schvália, záleží či máš v piaperoch od špecialistov napísané že doporučuju pobyt v škôlke, záleží aj kto sedí na urade
od stupna odkazania sa odvija počet hodin ktoré môžeš pracovat a je tam aj obmedzenie kolko maximalne môžeš zarobit
ak začneš pracovat strácaš nárok na 200€ k opatrovatelskému
teda ak sa nič nemenilo, lebo miestami začinam mat hokej čo ano čo nie

anonym_190bfd
Včera o 15:52

Predpoklafam, ze mas predlzeny rodicovsky prispevok pre nepriaznivy zdravotny stav. Vtedy pracovat mozes. Pri opatrovatelskom prispevku zalezi na to, co mas v rozhodnuti.
Najprv jasne napis, co vlastne na toho syna mas.

anonym_cc19be
Dnes o 12:39

@anonym_autor tolko komentarov a ziaden k veci. Moja odpoved bude k veci: pracovat mozes. V integrovanom posudku tvojho dietata ani v rozhodnuti o opatrovatelskom prispevku ti nikto nikde nebude uvadzat, ci pracovat mozes. To nikoho nezaujima, ci budes alebo nebudes pracovat. Jedina podmienka je, ze tvoja mzda nesmie presiahnut sumu 712 €/mes, kazdy mesiac budes nosit na kontrolu vyplatne pasky na UPSVaR referentke, pod ktoru budes patrit.

anonym_7dc0e4
Dnes o 12:41

@anonym_autor ano, môžeš. Max.710€ v čistom

anonym_7dc0e4
Dnes o 12:42
@anonym_0d9c24

záleží aký stupen ti schvália, záleží či máš v piaperoch od špecialistov napísané že doporučuju pobyt v škôlke, záleží aj kto sedí na urade
od stupna odkazania sa odvija počet hodin ktoré môžeš pracovat a je tam aj obmedzenie kolko maximalne môžeš zarobit
ak začneš pracovat strácaš nárok na 200€ k opatrovatelskému
teda ak sa nič nemenilo, lebo miestami začinam mat hokej čo ano čo nie

@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.

anonym_7dc0e4
Dnes o 12:43
@anonym_cc19be

@anonym_autor tolko komentarov a ziaden k veci. Moja odpoved bude k veci: pracovat mozes. V integrovanom posudku tvojho dietata ani v rozhodnuti o opatrovatelskom prispevku ti nikto nikde nebude uvadzat, ci pracovat mozes. To nikoho nezaujima, ci budes alebo nebudes pracovat. Jedina podmienka je, ze tvoja mzda nesmie presiahnut sumu 712 €/mes, kazdy mesiac budes nosit na kontrolu vyplatne pasky na UPSVaR referentke, pod ktoru budes patrit.

@anonym_cc19be konečne komentar k veci

anonym_cc19be
Dnes o 12:47
@anonym_7dc0e4

@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.

@anonym_7dc0e4 od 1.1.2027 uz opatrovatelske nebudu mat podobu ako maju teraz. Opatrovatelsky prispevok bude dostavat TZP osoba a ona sa rozhodne, ako s nim nalozi. Ci bude mat 1 osobu, ktora sa o neho bude starat a tej da cely svoj prispevok alebo 10 osob. Dalsie absurdum tejto nasej celej absurdnej vlady.

anonym_0d9c24
Dnes o 16:05
@anonym_7dc0e4

@anonym_0d9c24 to je blbosť. O žiadnych 200€ nepríde.
Dokonca od 1.1.2027 sa už nema posudzovať ani výška prijmu.

@anonym_7dc0e4 mne to bolo tento rok takto povedane na urade , že pridem o tych 200

anonym_0d9c24
Dnes o 16:07
@anonym_cc19be

@anonym_7dc0e4 od 1.1.2027 uz opatrovatelske nebudu mat podobu ako maju teraz. Opatrovatelsky prispevok bude dostavat TZP osoba a ona sa rozhodne, ako s nim nalozi. Ci bude mat 1 osobu, ktora sa o neho bude starat a tej da cely svoj prispevok alebo 10 osob. Dalsie absurdum tejto nasej celej absurdnej vlady.

@anonym_cc19be a to platí aj na dieta ? ako môže dieta rozhodovat kto ho bude opatrovat ?