icon

Musím zamestnávateľovi oznámiť, že chodím na pracovné pohovory?

Včera o 14:47

Zacala som si hladat novu pracu a obcas potrebujem odist skor alebo si vybavit volno kvoli pracovnemu pohovoru. Premyslam, ci musim zamestnavatelovi povedat pravy dovod, alebo si mozem jednoducho zobrat dovolenku ci volno bez vysvetlovania.
Ako je to z pravneho hladiska? Musi zamestnanec oznamit, ze ide na pracovny pohovor?

anonym_b596af
Včera o 14:48

Nie

avatar
mandzula
Včera o 14:49

Nie. V tomto smere voci nemu nemas ziadnu zodpovednost.

anonym_3d13a8
Včera o 15:37

Mňa sa tento týždeň riaditeľka priamo na to spýtala…. Vraj sa jej dostalo do uši, že si hľadám novú prácu. Tak som jej to potvrdila. Je s tým ok, náhradu si za jeden deň našla. 🤷‍♀️ je to takto lepšie, kludnejsia som….

avatar
kirin95
Včera o 15:41

Nie nemusis a nikomu o tom nehovor, ani kolegom

avatar
sissik
Včera o 15:42

Ak ti dal vypoved zamestnavatel a si vo vypovednej dobe, tak mas narok v rozsahu polden za tyzden pocas trvania celej skusobnej doby. V tom pripade mu to musis dopredu osnamit a priniest jednoduche potvrdenie, ze si bola na pohovore.
Ak chces dat vypoved sama a hladas si pracu, tak mas tiez narok, ale tieto prekazky nie su platene. Musis si to nadpracovat alebo si zoberies dovcu - dovcu hlavne pv pripade, ze to chces utajit.

anonym_3e8217
Dnes o 07:15

@anonym_autor normálne si vezmeš dovolenku a nemusíš mu rozprávať absolútne nič. Neviem, či ti končí pomer ale ak nie, je lepšie ak to niekto vedieť nebude. Inú prácu nájsť nemusíš a z tejto ťa môžu prepustiť ak budú vedieť že si aj tak plánovala odísť.