Online Salary Solution. Máte skúsenosť s touto prácou?
dakujem za akekolvek info ohladne tejto prace na doma!!
Stručné zhrnutie
- Ponuka "Online Salary Solution" predávala za 38 € CD/DVD s návodom na zarobenie z domu, ktoré viacerí používatelia označili za podvod a hlásili prázdny alebo nefunkčný obsah.
- Odporúčané postupy pri doručení sú neprevziať zásielku, reklamovať podľa obchodných podmienok do 7 dní alebo poslať storno e‑mail na support@onlinesalarysolution.com.
- Používatelia našli množstvo negatívnych recenzií a videí na internete (odkazy na poradte.cz, onlinecareertrend.com a YouTube) a v zahraničí proti službe údajne podali aj trestné oznámenia.
Najčastejšie otázky
Q: Je ponuka "Online Salary Solution" podvod?
A: Viacerí diskutujúci v diskusii označili ponuku za podvod; hlásili stratu 38 €, nefunkčné CD/DVD, falošné referencie a skryté požiadavky na dokupovanie domén a služieb.
Q: Čo mám urobiť, ak mi prišlo CD/DVD od tejto služby?
A: Diskutujúci odporúčajú zásielku neprevziať, prípadne poslať storno e‑mail na support@onlinesalarysolution.com a vrátiť tovar v lehotách podľa obchodných podmienok (uvádzané 7 dní).
Q: Môžem dostať späť zaplatených 38 €?
A: Používatelia hlásili problémy s vrátením peňazí; niektorým trvalo vrátenie pol roka alebo 6 mesiacov, iní nedostali odpoveď a peniaze nevideli.
Q: Môže mi predajca účtovať storno alebo náklady za neprevzatie zásielky?
A: V diskusii zaznelo, že ak obchodné podmienky neuvádzajú poplatok za neprevzatie alebo náklady na dopravu, predajca ich právne nemôže vymáhať.
Q: Kde nájdem nezávislé varovania a recenzie o tejto službe?
A: V diskusii sú spomenuté odkazy na diskusné servery poradte.cz, články na onlinecareertrend.com a varovné videá na YouTube.
Q: Pomôže obchodná inšpekcia, keď je firma registrovaná v zahraničí?
A: Podľa jednej skúsenosti v diskusii obchodná inšpekcia uviedla, že ak má firma sídlo mimo Slovenska, ich možnosti konať sú obmedzené.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina diskutujúcich sa zhodla, že produkt za 38 € je podozrivý alebo podvodný a že neodporúčajú jeho nákup.
Sporné názory
- Možnosť vrátenia peňazí: niektorí tvrdia, že storno e‑mailom a neprevzatím zásielky sa dá objednávka zrušiť, iní hlásia, že vrátenie peňazí bolo veľmi zložité alebo nemožné (čakanie pol roka až 6 mesiacov).
Otvorené otázky
- Presné sídlo a právna identita predajcu zostáva v diskusii neoverená a nezdokumentovaná.
- Nie je jednoznačne preukázané, aká účinná bude trestnoprávna alebo medzinárodná sťažnosť proti tomuto typu predaja.
Spomenuté značky a firmy
Online Salary Solution, onlinesalarysolution.com, onlinecareertrend.com, poradte.cz, Fox, YouTube, Obchodná inšpekcia
Spomenuté produkty a metódy
CD, DVD, príručka ("prirucka"), zadávanie reklám na internet, vytváranie domén a web stránok, šeky, obchodné podmienky, storno objednávky, trestné oznámenie, čierna listina
Miesta a osoby
Rimavská Streda, Slovensko, zahraničie
Pokiaľ nemajú v obchodných podmienkach uvedené, že pri neprebratí tovaru platíte náklady na dopravu alebo nejakú pokutu, nemôžu Vám dať nič platiť.
zdravím vás všetkých a ďakujem asi bohu že som sa ktomuto fóru dostal deň pred prijatím zásielky.prakticky som sa rozhodol zaregistrovať v priebehu asi pol hodiny,v dnešnej dobe keď človek naháňa každé euro.
keď mi prišla sms že mi na druhý deň mi doručia balík bol som nedočkavvý..potom som v práci sadol za počítač a zo zvedavosti niečo nájsť o tom viac,či je to naozaj tak super,samozrejme som si kládol stále otázku "prečo to nerobia všetci veď prístup internetu má takmer každý druhý"..POTOM som ale našiel toto fórum a hneď som volal kurérovy že to stornujem,ale nešlo to že musím u nich,povedal som že sú to podvodníci a nechcem sa s nimi spolčiť,povedal mi že môžem to len neprevziať a oni ich konotaktujú..
tak som napísal aj im na mail v ktorom mi prišla objednávka,že to stornujem a neprevezmem to,lebo je to podvod a ak budú mať stým problém tak to budem riešiť aj ďalšími podvedenými cez políciu..
Odpovedali v priebehu hodiny že ďakujú za mail a objednávka je zrušená..dúfam že to bude všetko od nich..som sklamaný lebo v očiach sa mi ligotali peniaze,ale lepšie ako byť za ďaľšieho naivného hlupáka
Ďakujem všetkým za dobrè rady, zrušila som si objednávku cez mail, a zajtra si to jednoducho neprevezmem. Ako som mohla byť taká sprostá, Ježiš! Ešte raz vďaka za názory.
Ja som si obálku prevzala včera ,keď som si to večer pozrela bolo to v angličtine a české titulky dnes som sa rozhodla zásielku vrátiť ,ale nie je kam prepravná spoločnosť mi dala email kam sa mám obrátiť ,ale stále sa mi to vracia späť číslo na nich nemajú a vraj nie som prvá ktorá sa na nich informuje ,ak mi viete nejako pomôcť tak mi prosím napíšte .A tým ktorý uvažujú ,že si to objednajú tak nedoporučujem nie je to seriozne pekný deň.
keby to bolo tak ako hovoria a vychvaluju to tak by 5miliard ludi na tejto planete robilo len cez internet ale kto by robit na poli...vo fabrikach a podobne???? čo by sme jedli??? čo by sme si obliekli???? hm trapna klikačka za centiky ktore aj tak neuvidite fake podvod
Ahojte, pridávam svoju skúsenosť, je to ozaj podfuk, objednala som to, vyplatila je to CD, na ktorom velmi rýchlo hovoria, že sa tomu nedá porozumieť čo vlastne treba urobiť, a ked som im to chcela vrátiť späť do 7 dní podla ich obchodných podmienok, odvtedy sa už neozvali, najskôr komunikovali, že aký mám problém a ked som im napísala, že to chcem vrátiť späť, odvtedy sa neozvali. Písala som na obchodnú inšpekciu, odpísali, že sídlo firmy je mimo Slovenska, tak že oni nemôžu konať...tak len dúfam, že čo najviac ľudí toto bude čítať a poučia sa......NEOBJEDNAVAJTE !!!!!!!!!!!!!!!!! PODVOD !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobrý večer, pridávam aj ja svoju reakciu. Cédečko som si objednala a aj som váhala ho prevziať ale nakoniec som ho prevzala. Keď som to otvorila už som vedela že to nemám kam vrátiť kedže som nedostala ani faktúru. CD som si pustila a začala som sa smiať lebo som vedela že som naletela. Moja chyba. Peniaze vám nevrátia a ja som sa s tým akosi už zmierila. CD som hodila do koša a povedala si aká si blbá bola že si naletela. Nevadí prišla som o 38 EUR. A smradom v tomto biznise gratulujem k ich šikovnosti ale jedného dňa aj na nich príde. 😉 😉 😠

ludia neobjednavajte si to!!! ja som si to bohuzial objednal a dal som dvd do mechaniky a po dlhom nacitani mi ho ani neotvorilo a ked som sa im ozval spatne, napisal som e-mail, kontaktoval som ich, neodpovedali mi a peniaze?? tie uz asi neuvidim...