icon

Práca v OVB Allfinanc

avatar
zazalienkas
21. jún 2017

Dobrý deň/Ahojte.....máte niekto skúsenosť s prácou v OVB Allfinanc? Mám totiž možnosť sa tam zamestnať. Som ešte na RD tak neviem či sa to bude dať s malou skĺbiť keďže okrem priateľa ju nemám s kým nechať. Ďakujem za všetky odpovede a pekný deň prajem

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 30. máj 2026 · 50 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Práca v OVB Allfinanc je prevažne na živnosť alebo ako finančné sprostredkovanie, nie ako pracovný pomer na TPP, a odmeňuje sa hlavne formou provízií.
  • Začínajúci sprostredkovateľ môže platiť povinné školenia, príspevky na kanceláriu a náklady na víkendové teambuildingy, ktoré účastníka môžu stáť približne 80–100 € na akciu.
  • Trh finančného sprostredkovania je podľa diskusie silne presýtený, pričom existuje riziko vracania provízií pri zrušení zmluvy (napr. do približne 2 rokov) a neistý a variabilný príjem.


Najčastejšie otázky

Q: Je ponuka v OVB formálne zamestnanie alebo podnikanie?
A: Vo väčšine prípadov ide o podnikanie ako finančné sprostredkovanie na základe Zákona o finančnom sprostredkovaní, nie o zamestnanie na TPP.

Q: Ako sa vypláca odmena a aké sú riziká spojené s províziami?
A: Odmena je prevažne provízna; provízie môžu byť vyplácané postupne a agent môže byť povinný vrátiť časť provízie, ak klient zruší zmluvu (v diskusii spomenuté do 2 rokov).

Q: Aké skúšky a kvalifikácie sú potrebné na prácu sprostredkovateľa?
A: Finančný sprostredkovateľ stačí mať základný alebo stredný stupeň skúšok pred NBS; na titul „finančný poradca“ sú podľa diskusie potrebné najvyššie skúšky pred komisárom NBS, VŠ vzdelanie a 5 rokov praxe.

Q: Aké sú počiatočné náklady pre nového agenta v OVB?
A: Diskusia uvádza poplatky za školenia, povinné víkendové školenia s ubytovaním a stravou (~80–100 €), príspevky na prenájom kancelárie a náklady na dopravu a prezentáciu klientom.

Q: Sú v diskusii reálne alternatívy pre rodiča s malým dieťaťom, ktoré nechce alebo nemôže robiť provízne sprostredkovanie?
A: Áno; navrhované alternatívy zahŕňajú prácu v McDonalde (minimálne 72 hodín mesačne podľa diskusie), brigády v obchodoch (Tesco ponuky 10 alebo 20 hodín týždenne) a telefonickú prácu z domu platenú od hodiny.

Q: Môže sa v OVB pracovať flexibilne popri rodičovskej?
A: Diskusia uvádza, že niektorí tvrdia, že čas si môžete zariadiť sami, no iní opisujú povinné celodenné školenia a víkendové akcie, ktoré komplikujú starostlivosť o malé dieťa.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Práca v OVB/rovnakých sieťach je prevažne provízna a založená na živnosti/finančnom sprostredkovaní, nie na štandardnom pracovnom pomere.
  • Začínajúci sprostredkovateľ môže čeliť počiatočným nákladom na školenia, ubytovanie a kancelárske príspevky, ktoré znižujú čistý zárobok.
  • Kontaktovanie rodiny a známych je bežnou súčasťou získavania klientov v takomto modeli práce.


Sporné názory

  • Negatívny pohľad: OVB je v diskusii označovaná za podvodnú alebo expluatívnu spoločnosť s „vymývaním mozgov“ a vysokým podielom nespokojných bývalých pracovníkov.
  • Pozitívny pohľad: Niektoré príspevky tvrdia, že skúsenosť závisí od kancelárie a tímu; v dobrej pobočke môže byť kariérny rast rýchly a práca uspokojivá.


Otvorené otázky

  • Ako presne ovplyvní navrhovaná legislatíva model vyplácania provízií a dlhodobú stabilitu príjmov sprostredkovateľov?
  • Aké konkrétne podmienky (povinné poplatky, školenia, príspevky) ponúka daná pobočka OVB, keďže prax sa podľa diskusie výrazne líši medzi kanceláriami?


Spomenuté značky a firmy

OVB Allfinanc, OVB, Partners, Fincentrum, LR, FXstreet.cz, MC Donalde, Tesco, Národná banka Slovenska, YouTube

Spomenuté produkty a metódy

živnosť, finančný sprostredkovateľ, finančný poradca, provízia, vrátenie provízie pri zrušení zmluvy (do ~2 rokov), NBS skúšky (základný/stredný/najvyšší stupeň), Zákon o finančnom sprostredkovaní, Zákon o bankách, Zákon o úveroch na bývanie, Zákon o poisťovníctve, katastrálny zákon, povinné víkendové školenia/teambuildingy (80–100 €), príspevky na prenájom kancelárie, telefonovanie/obvolávanie klientov, refinancovanie hypotéky, provízny obchodný model

Miesta a osoby

Bratislave, Nitri, ČR

Strana
z2
avatar
evittam
21. jún 2017

@zazalienkas "Agenti s teplou vodou".....

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

@evittam čo to znamená?

avatar
evittam
21. jún 2017

@zazalienkas Nevies? A co ti vlastne povedali?
No budes "financny poradca"- ako to oni volaju. V skratke-otravovat rodinu,blizkych, kamarátov,susedov, cudzích ludi aby si zalozili nejaku poistku a podobne a ty z toho budes mat proviziu.

avatar
jaruska6
21. jún 2017

@evittam Presne tak,keď sa minú tvoja rodina,známi.... skončí sa aj tvoja praca😠

avatar
because
21. jún 2017

Pozri si dokument na YouTube,tusim pod názvom OJB....a dozvies sa čo je asi OVB....😉

avatar
mata128
21. jún 2017

@zazalienkas ked ti poistku alebo uzavretu zmluvu do dvoch rokov klient zrusi,musis vratit proviziu....robi to tu kamaratka,teda uz byvala....lebo bola tak otravna a doterna,ze snad vsetci z okolia s nou radsej blizsie kontakty rozviazali.....maju rozne seminare,skolenia,v preklade "vymyvanie mozgov"....jedna kamaratka na to prisla vcas,skoncila s tym....dalsie dve mali strasne vidiny zarobkov a uz su same v minuse....lebo ty dostanes proviziu,ale v podstate dva roky nevies,ci tie peniaze mas alebo nemas....ak mas vela volneho casu,radsej chod vykladat tovar alebo nieco,ale budes vediet,ze ked si tie peniazky zarobis,tak uz su tvoje a nebudes och nikomu vracat

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

@mata128 rada by som šla no mám dieťa, s ktorým musím byť lebo ju nemám pri kom nechať a nočné si nemôžem dovoliť aby som s ňou cez deň mohla fungovať.......och no som na vážkach teraz

avatar
misinka26
21. jún 2017

@zazalienkas po prve to nie je zamestnanie, robi sa na zivnost/licenciu... zacinas na portfoliu vlastnych klientov/znamych... ponukas bankove a poistne sluzby... to len aby si vedela do coho ides... vobec ti nic o tom co budes robit nik nepovedal??

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

@misinka26 o licencii ci zivnosti nebola vôbec reč......zajtra mam stretko tak uvidime

avatar
elizita
21. jún 2017

Existuje este niekto kto nevie co je ovn, partners group, fincentrum a pod? Ja zasnem...

avatar
mata128
21. jún 2017

@zazalienkas zivnost zacnu vyzadovat o chvilu,to iste bolo aj u kamosiek....@misinka26 ti dobre vravi

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

@elizita ja som sa nikdy o takéto veci nezaujímala preto sa radšej spýtam

Chcela som hlavne vedieť osobné skúsenosti nie typu kamoška mi povedala

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

Keby mám možnosť ísť pracovať čo i len na čiastočný úväzok idem neváham ale nemôžem keďže nemám pri kom nechať malú a na opatrovateľku nemám už vôbec.........ak viete o nejakej práci, ktorá sa dá vykonávať z domu resp sa dá časovo prispôsobovať kľudne mi dajte tip budem robiť hocičo len nie katalógový predaj kozmetiky......ďakujem

avatar
emilia25
21. jún 2017

To skor by som sla do realit.predsa len clovek ma tam vecsiu istotu ze tu hypo budu platit pokial nechcu byt pod mostom.a tiez isto maju proviziu aj z predaja aj z hypo.

avatar
emilia25
21. jún 2017

Ja som si ako tiper v tej spolocnosti refinancovala hypo a dala som detom a mne poistku.za seba som dostala proviziu 150eur.a tym to aj skoncilo.

avatar
zazalienkas
autor
21. jún 2017

@emilia25 no len makléry potrebujú vodičák a auto a to ja nemám bohužiaľ

avatar
petah82
22. jún 2017

@zazalienkas pisu ti spravne. budes poistovak. tvoj plat bude cisto o provizii kolko predas. ked nemas auto, budes telefonovat a pozyvat si ich do kancelarie. alebo tu pracu mat nebudes... myslis, ze ich to zaujima ako ziskas klientov? tato firma je plna podvodnikov... pracovala som vo velkej poistovni a pribehy co som pocuvala o OVB boli velmi smutne. a tato firma je na SK uz 20 rokov, najdes kopec nespokojnych byvalych pracovnikov aj klientov s poistkami o nicom .... navyse poistovaci trh alebo uz hocijaky financny je uz brutalne presyteny, kazdy klient uz nieco ma a navyse ma poradcu. musis byt riadny bezchrbtak, aby si zrusila co ma a predala mu nove produkty.

avatar
emilia25
22. jún 2017

@zazalienkas aj v tomto tie baby behaju z inych miest.ja ked som toto vybavovala s babami tak sme mali stretko aj v inom meste ako v nasom a ta hlavna co robila pre nich druha sa zaucala tak bola zas z ineho mesta.tak sme spravili taky kompromis.

avatar
emilia25
22. jún 2017

@zazalienkas inac ja som si tiez cez rp chcela robit vselico.dokonca ma jeden oslovil na vyrobky lr no najprv som si kupila za 50eur balicek a kedze ma doma prehovarali tak ani ten balicek som uz nezobrala.naozaj ked chces pracovat tak aj tovar vykladat teraz cez prazdniny beru vsade.u mna tiez kolko razy pozeram profesiu carieru na pracovne ponuky lenze ked poberam aj v cr doplatok asi by som on prisla teda urcite co mi pani na urade hovorili v cr.tak este pockam rok aj co si ked mi v cr skonci a budem intezivne hladat uz robotu aby aj po skonceni rp v sk mala pracu.

avatar
mata128
22. jún 2017

@zazalienkas ked chces vediet osobne skusenosti,hor sa do toho.....ja som ti napisala pribehy z okolia,velmi blizkeho....vies,ono niektore sa hanbia povedat,na co sa dali a ako sa nechali odzubat.....mam kolegynu,robime spolu 9rokov....jej sestra toto robila,ospevovala,ako je to super,lebo sa fyzicky nenarobi a podobne nezmysly.....no bolo to take super,ze jej domov prisla vyzva na exekuciu a vyse 2000€, kedze provizie sa minuli a po zruseni zmluv po istom case ich uz nemala z coho vratit....takze taka super praca je to....ale isto ta tu nechce nikto odhovarat,vyskusaj a uvidis....

avatar
mariankaa
22. jún 2017

Jeden môj blízky rodinný príslušník robil v tejto firme a poviem Ti, zničilo mu to zdravie.

avatar
juliet86
22. jún 2017

@zazalienkas nechod do toho.nenechaj si vymyt mozog. Olutujes. Kukni si ten dikument.radsej chod niekomu upratovat strazit dieta pec torty hocico

avatar
because
22. jún 2017

Autorka mi stále pripada,že silou mocou to chce ísť robiť a nejako neverí negatívnym názorom.
Vážená autorka,len tak zo záujmu,klikla ste si na ten dokument?ak áno tak čo na neho hovoríte?
Mňa tak raz oklamali, hľadala som si prácupo škole, našla inzerát na prácu v kancelárii,dotrepala som sa tam 40 km ,a boli to OVB.
Po 2 utrpnych hodinách ,,školení,, som sa ich už s nervami opýtala,prečo podali klamlivy inzerát na prácu,tak mi ten týpek povedal,že ak by inzerát uviedol pod pravym názov a pravou prác.naplnou tak by mu prišlo moooozno Max. 20 CV,takto mu prišlo vyse 300CV.
Takže toto je úroveň OVB,a toto už bolo 8 rokov dozadu.

avatar
zuzik307
22. jún 2017

@because autorka podla mna nema ani ponatia, co za "praca" sa jej nuka...

avatar
mischelin89
22. jún 2017

@zazalienkas zalezi na koho natrafis, su klamari a aj poctivi ludia, ako vsade.

To, ze mnohi klamu uz v inzeratoch, je holy fakt. Co uz vela napovie. Aj nazov firmy z nich musis tahat ako z chlpatej deky.

Musis ist ako SZCO, nie je tam moznost zamestnaneckeho pomeru.

Moja skusenost - cerstvych osemnast, tri mesiace pred maturitou som hladala pracu, super inzerat na ekonomicku poziciu, obchodovanie na burze...dojdem na pohovor, o boze, budem obchodovat s diamantmi...este dodnes si pamatam, ako spoluziaci boli zhrceni okolo mna v triede, ked som im o tom rozpravala, lebo ved praca bola vtedy cosi ze waw...a v kancli...a s diamantami :D

Nuz....mladucka som bola. Aj som.zacala robit, hlavne na rodine, lebo moji kamarati prijem nemali a potom som zacala aj cudzich oslovovat a bolo to neprijemne....asi po pol roku som skoncila, lebo na mna uzatvarali podvodne zmluvy na tajno a podobne.

Neskor som sa k tomu este vratila, do ineho timu, kde boli fajn ludia...ale bohuzial...je to biznis...vzdy to bude o tom, ze zarobis na zivotnych poistkach aa hypotekach, cize.prirodzene cloveku podsuvas veci, co su najlepsie zaplatene...ale to je vec kazdej banky, poistovne, fin. institucie...

Aj som znova skoncila, nemam na to obvolavat ludi, ponukat im, jemne zavadzat pri hladani kolegov. Navyse som ludi nevedela tlacit do zmluv, o ktorych som si myslela, ze im ich netreba...ja mam v povahe pomahat a nevedela som sa stotoznit. Nehovoriac o tom, ze som popritom musela mat tpp, aby som mohla platit skolenia :D teraz po desiatich rokoch si poviem, ze ciste psycho.

Ale kolega, ktoreho som priviedla do firmy, to robi dodnes a dari sa mu. Niekomu sadne, niekomu nie. Ale tie hory doly co ti tam naslubuju a velke peniaze, ma jeden z tisica, jedna polovica vyzije z platu a druha je permanentne v minuse 🙂

A na margo tvojho vyjadrenia 'mam moznost sa tam zamestnat' ....chod na ulicu a dobre sa okolo seba obzri....kazdy jeden clovek nad 18 rokov, co vidis, ma rovnaku moznost, oni nepreberaju, nemozu si to dovolit, vezmu hocikoho. A to je aj dovod, preco maju take zle meno.

Ale cosi mi to dalo....som financne gramotna, nenecham sa oklamat, viem, na co sa pytat, v banke, poistovni, takze v tomto mam lahsi zivot...a kludne vyuzijem aj sluzby fin. poradcu, ked sme brali hypo, sme nasli jednu supersku zensku, z inej firmy, seniorku, vybavila, co sme chceli, na nic ine netlacila, bola ultra rychla, bolo vidno, ze rozumie svojej praci. Obratime sa na nu zas, ked bude treba.

avatar
elizita
22. jún 2017

@zazalienkas skus telefonovanie z domu, kde ta platia od hodiny

avatar
zuzidr
22. jún 2017

píšeš, že nemáš kam dať malú, tak nemôžeš robiť ani na pár hodín niekde "inde"...v tejto firme sú celodenné povinné školenia, stretnutia, team buildingy....na stretnutia s klientami pôjdeš s dieťaťom?

avatar
evittam
22. jún 2017

@zuzidr Nikto nevie co jej "nakukali" a vidno, že nemá ani ponatia o co sa jedna. Si asi mysli, že bude sedieť doma pri dietati a zarabat velke peniaze.....😀😀😀. Ti co to stihli ich uz aj dávno minuli.....😉

avatar
zuzidr
22. jún 2017

@evittam tak oni dokonca zo začiatku ponúkajú aj administratívnu prácu na pár hodín za slušný plat....ono to vyzerá pre "neznalého" fajn asi

avatar
evittam
22. jún 2017

@zuzidr Ved prave,ze len pre neznaleho....

Strana
z2