Som na maródke. Čo ak otehotniem?
ahojte potrebujem poradit.od januara som pn,stale zamestnana ale snazime sa o dietatko ale ak zostanem tehu na pn mam narok len rok co potom?
Presne ako píše Luciannka 🙂 Buď ťa lekár vypíše na rizikové tehotenstvo alebo ti dajú prácu, ktorá vyhovuje tvojmu zdrav. stavu..to znamená hlavne v sede. V tomto prípade bol môj zamestnávate skvelý. Určite lepšie v práci než sedieť doma na zadku. A hlavne ak pracuješ aj na zmeny, mala by to byť len ranná, max. poobedná. A šesť týždňov pred plánovaným pôrodom ukončíš PN a začínaš poberať materskú, teda ak si bola nemocensky poistená 270 dní pred pôrodom. Ak nie budeš poberať len rodičovský príspevok 192 eur.
taku istu otazku si zalozila tu
https://www.modrykonik.sk/forum/praca-a-zamestnanie/som-na-marodke-co-ak-otehotniem-2/

ked to bude indikované -ôže ťa gyn. vypísať na rizikové tehotenstvo. Ta-tú pn ukončíš. Keď si tehu, -ala by si to ozná-iť za-estnávateľovi, vtedy ťa prepustiť ne-ôže a -usí ťa preradiť na vyhovujúcu pácu tvoj-u stavu, ak tak ne-á -ožnosť urobiť, -usí ti dať voľno s náhradou -zdy. len si treba na to- trvať a nevzdať sa tak ľahko.