Koľkokrát do týždňa k vám chodí upratovačka?

26. mar 2024

Ahojte. Na Slovensku ešte asi dosť kontroverzná téma 😊 ale zvažujem nad tým, že by sme mohli mať pani na upratovanie. Čas , ktorý dávam do upratotovania viem využiť inak, rada si nechám poradiť od žien, ktoré tieto služby využívajú . Koľko krát do týždňa k vám pani/slecna chodí, teda čo okrem vysavania a umývania zvykne bežne robiť . Ide o rodinný dom bez poschodia, 3 izby.
Ďakujem za odpovede. 😊

guudy
27. mar 2024

K nam tiez chodi upratovacka raz tyzdenne. Asi mam stastie, ale terajsiu mame 10 rokov a predchadzajucu sme mali 6 r. Aktualna ma kluce od bytu.
Kazdy tyzden umyje kupelnu, wc, prach, kuchynsku linku aj zvnutra, podlahy, pozehli, ak je co. 2-3x do roka umyje aj okna. Mna najviac nebavi kupelna a som vdacna, ze to niekto spravi za mna.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
27. mar 2024

@doriiis
no jasné. Ved keby som mala upratat vyhadzane hracky v dedskej, pozbierat vytvarne diela deti a zbalit vlacikovu velku drahu, uoratat knizky ci spratat linku po vikende atd tak to su vyhodene peniaze.
Ja osobne by som nechila upratovať, ved kazdy ma svoj system co kde ma. A hodinu tyzdenne trva pucovanie maleho bytu - za predpokladu, ze tam nie je zariadenie a podlahy zo špeciálnych materialov 😁.

autor
28. mar 2024

@zuzanka.zuzu jasne, skús pozrieť tu
https://www.aristeo.sk/

zuzanka.zuzu
28. mar 2024

autorka - ďakujem, pozriem ich
@nevelyn si z BA? aká firma sa stará o terasu?

akinomel
28. mar 2024

Síce si upratujem sama, ale pred rokmi som bola v situácii, že som ja chodila do domácností upratovať. Byty aj domy. Mala som aj stále rodiny, aj jednorazové práce. Utrela som prach, povysávala, pozmývala podlahy. Vymenila som posteľné prádlo, dala som prať ak si to priali. Umývanie okien, balkónových skiel, dlážky. Kuchynskú linku zbežne. Ak si ma zavolali na veľké upratovanie, tak to šlo rad radom, aj knižnica, vitríny, kuchynská linka z vnútra, zvonku, okná, záclony, žalúzie. Tepovanie kobercov, gaučov - to som však pracovala v upratovacej firme a poskytli stroj. Na viac si nespomínam. Aha! Ešte žehliť som chodila...

majka36912
2. apr 2024

Ahoj, ja som zacinala ako upratovacka, neskor supervizor a nakoniec manazer, aj ked manazment upratka je nevdacna praca, radsej som mala samotne upratovanie.
Co sme mali domy, vela zalezalo od dohody. Klasika sa robili kupelne, kuchyna, zachod, utieranie prachu, umyvanie dlazok, lestenie zrkadiel abo presklennych ploch vramci domu, po dohode pripadne aj zehlenie. Kto mal zaujem, raz ci 2x za rok okna, alebo vacsie upratovanie. Upratko stacilo vacsinou 1x tyzdenne.
Ja som bola vzdy pedant, ze ak som videla aj nieco, co mi prislo, ze by bolo dobre spravit, tak som proste spravila, hlavne, ked som upratovala v domacnosti, kde boli pracovne vytazeny ludia a naozaj to bolo pre nich pomoc, ze sa niekto postaral. Ze som im trebars aj ponozky sparovala a nechala v kosiku, umyla riad, vylozila umyvacku a podobne, pripadne ak boli na dovolenke, chodievala som im krmit kocurov, po dohode samozrejme 😃 alebo som im pocas dovolenky spravila taky vacsi poriadok, nech ich prekvapim, ale to som neriesila tak, ze by som ich isla skasovat, ale preto, ze s podaktorymi som mala fakt super vztahy a proste som im len chcela spravit radost.
Dost zalezi, na aku babu natrafis, kazda upratuje inak, aj je povahovo ina, mozno by som dala prednost jednotlivcovi a nie firme. Firma sice vzdy zabezpeci to upratko, ale je mozne, ze sa ti tam pravidelne budu striedat ludia a ja myslim, ze je vzdy lepsie, ked ma clovek v tomto osobnejsie vztahy a vie, koho si pusta do domu.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz