Rozmýšľam nad upratovačkou do nášho domu - skúsenosti

7. nov 2022

Máme veľký dom a mňa to už fakt nebaví. Ako to chodí? .
1.Koľko krát do týždňa k vám príde a čo všetko robí?
2.Koľko jej platíte? (KE).
3.Vedia aj nejak zorganizovať domácnosť? Poradiť? Ja si neviem nájsť systém, keďže som tento dom nebudovala a kopu veci by som urobila inak....
4.Ste doma keď upratuje?
5.Ste spokojne s ich prácou?
6Kde sa vôbec hľadá pani na upratovanie?
Ďakujem za váš čas.

ritalein
7. nov 2022

Ahoj, ja som chodila upratovat v Rakusku, pomedzi moju pracu, 1x do tyzdna obrovsky dom. Majitelia - velmi zlati ludia - boli vzdy doma, ale nikdy sa mi nemotali pod nohy. V podstate som robila take hrube upratovanie - popratat kuchynu, utriet prach, povysavat, pozmyvat kuchynu, kupelky, wc, plat som mala pred 8rokmi 10€ na hodinu, ale to je irelevantne. Teraz, ked uz mam aj ja plne zuby upratovania nasho domu - kym sa dopracujem k dolnemu poschodiu, mozem znova zacat od hora, tak velmi obdivujem tich ludi, ze si pustili do domu v podstate cudzieho cloveka. Ja by som na jednej strane velmi nejaku pani na upratovanie uvitala, ale mam vnutorny blok, bojim sa, ze to nebude upratane podla mojich predstav, ze to budem musiet po nej robit znovu. Cize aj toto treba velmi zvazit, aby si potom nemala z toho viac nervy 🙂

petamich
7. nov 2022

1. chodi k nam 1x tyzdenne, medzi standardne upratovanie patri - kupelna, wc (sanita, zrkadla, prach, dlazka), v zvysnych castiach bytu vysaje, zmyje, prach do vysky tusim 130 cm, skla na rolldoore, parapetne dosky, povrchy zvonku (teda nie chladnicka, mikrovlnka, truba dnu), vyberie umyvacku, ulozi, umyje riad, umyje sporak, pracovnu dosku, baterie a to je asi tak vsetko
2. tu neporadim, nie sme z KE ale v BA tak cca. 10-15€ na hodinu, nasa si uctuje 10€ na hodinu ale teda mame pevnu sadzbu per upratovanie (ked chodi tyzdenne tak je jedno upratovanie lacnejsie ako ked napr. obtyzden)
3. ta nasa taketo sluzby neposkytuje, to mi skor znie ako zadanie pre niekoho ineho 🙂
4. nie sme doma, chodi v case ked nie sme, ma vlastne kluce
5. som maximalne spokojna, uz som mala viac pokusov a teraz som spokojna
6. dala som na odporucenie znamych, ktore sluzby tejto firmy vyuzivali, k nim chodi ta sefka ale teda je velmi narocna na svoje zamestnankyne, takze som spokojna a teda nebala som sa im dat kluce, kedze k znamym chodia roky (pred tym som skusala inzerat na FB napr. v nejake lokalnej skupine, u nas v BA je aj stranka gazdinky alebo nieco podobne a to su panie z okolia vzdy ale asi nic nie je lepsie ako niekoho osobna skusenost)

autor
7. nov 2022

@ritalein presne toho sa bojím ja. Ze pride, ,,odbije" si svoje a ide. Ja teda síce nerada neupratujem (teda skôr nemám ani cas), ale potrpim si na dôkladne upratanie.

petamich
7. nov 2022

ja kazdy tyzden komunikujem s tou ich sefkou, sama sa aktivne pyta, ci som spokojna a ci bolo vsetko podla mojich predstav, ak sa mi nahodou nieco nepaci, tak jej to poviem a okamzite napravia

autor
7. nov 2022

@petamich kľúče by som asi nedala. Prečo do výšky 130cm? Hore by sa tiež zišlo zmyť 😀
Ešte by ma zaujímalo, ako dlho jej to trvá?

autor
7. nov 2022

@petamich fuh, 10e na hodinu sa mi vidí riadne málo. Ale tak super, to sa určite oplatí. Idem hneď zisťovať.

petamich
7. nov 2022

lebo upratovanie, ze by museli napr. stat na stolicke/rebriku je nadstandard, ktory si vies zaplatit ci raz za x alebo pravidelnr ale rovnako ako okna, loggia, terasa, chladnicka a pod. to nie je zahrnute v tom beznom upratovani

petamich
7. nov 2022

pre mna nedat kluce je obmedzujuce, mam male dieta, potrebujem si to naplanovat, aby sme niekde boli a nie vzdy si to sadne, ze by som ju vedela pockat a dat jej ich a mne osobne pride nie okej stat jej za chrbtom a sledovat ju, to mi je neprijemne, ona je mozno zvyknuta 😄 a navyse mame by a rocne dieta, nemam tu, kde ist, ked ona tu beha s vysavacom 🤷‍♀️ my mame cca. 70m2 byt a trva jej to tak 3 hodiny

petamich
7. nov 2022

hlavne za mna skusenost si daj pozor na tie hodinove taxy resp. dohodni si vopred kolko to bude trvat - zazila som totiz aj take este na 1. byte, kde mi tvrdila, ze 1. izbovy mikro-byt jej trval 5 hodin (to netrval ani jednej uzasnej pani, ked som ten byt pustala a bol po malovani a cistila vsetko vratane okien atd.)

evica17
7. nov 2022

Ja som v Žiline pratala a dostávala som 5 eur na hodinu,pred 5 rokmi. Kľúče nám dali,neboli vtedy doma. Vraj to pratanie malo trvať 4 hodiny,čo jntrvalo,ešte aj s nákupom(do blízkeho obchodu po pár veci ) prála som veci,vesala,potom skladala, umývala kúpeľňu,wc,prezlliekala periny,vyzavala zmyvala. Chodila som dvakrát týždenne, lebo mali v dvojizbovom byte psa a mačku. A tiež m zohnal ,Ted boli sme dve , na FB .

bluka2
7. nov 2022

Ja mám jednu na 2h raz do týždňa, má kľúče (upratovala aj nájomníkom predo mnou), ešte som ju nevidela. Nie som doma, nechám peniaze na stole. Je to skvelé a nechápem, ako za 2h uprace celý byt- teda dlážky, wc, kúpeľňa, prach a pod. 👍

mpg
8. nov 2022

Môžte skúsiť pohľadať aj na stránke Domelia.sk, naša suseda hľadala, na upratovanie domu a kancelárii a aj o je tak ako obyčajne, ani na upratovanie sa každý nehodí, a naopak niektoré ženy sú na to veľmi šikovné.

bambi2121
16. nov 2022

@bluka2 ja som pracovala desať rokov ako chyzna v hoteli v irl a museli sme 3 izbový apartmán,kde boli dve kúpeľne a kompletne vybavena kuchyňa upratať za 40 minút...keď bol apartmán po ,, párty '' tak len vynášanie fliaš trvalo 15 minút! Čiže,to bol riadny frmol aby som to stihla! Takže áno,dve hoďky? Pohodička 🤪niekto ,kto sa v tom už vyzná, ľavou zadnou

bluka2
16. nov 2022

@bambi2121 wow, akože ja som v tomto taká neschopná potom. Lebo ja nechápem, ako to stihla všetko za 2 h a to vždy ešte príde neskoro...10 minút, dnes dokonca polhodinu. Normálne by som niečo povedala, ale keďže je práca podľa mňa dobre spravená keď sa vrátim - nech ma tie peniaze pre mňa za mňa aj za 40 minút.
Mňa by ale fakt zaujímali tie triky, ako sa to dá. Záchod, kúpeľňa, kuchyňa, dlážka, nábytok potierať a všetky detaily, že vyprasena podložka pod topánky, terasa pozametana, koberec perfektný sú urobené.

bambi2121
17. nov 2022

@bluka2 to už skrátka máme v merku,vieme kde začať a čím skončiť,to je dôležité 😉

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka123
23. nov 2022

@petamich ahojky, nedala by si mi kontakt? ja s tym bojujem uz 6rokov, nemozem nikoho seriozneho najst

stanzi
23. nov 2022

@petamich Mohla by som aj ja poprosit kontakt?
@lianka123 Napodobne 😕 My sme teda vystriedali zatial len dve, ale obe to celkom odflakli…

lianka123
23. nov 2022

@stanzi ano, ja uz asi 10 upratovaciek som mala doma, po niektorych som musela doupratovat, niektore vobec nedosli, niektore si ukradli nejake handry na upratovanie a potom jedna si zapalila a spacok nechala v predzahradke na bielom mramore- mame tam kameru. par krat som sa tak nas..la, ze uz som si povedala nikdy viac

petamich
23. nov 2022

@lianka123 @stanzi jasne pisem spravu 🙂

lianka123
23. nov 2022

@petamich dakujeme

edulkobaby
16. feb 2023

@petamich Mozem aj ja poprosit kontakt? Dakujem

radhikaoswaldova
14. jan 2024

Ahoj, ak si ešte nenasla tu správnu osobu, ponúkam sa. Myslím si, ze by som ti vedela aj poradiť ohľadom toho organizovania. Ja som v tomto trosku taky maniak. Co sa týka upratovania a organizovania. 🙂