Musí sa prať oblečenie pre novorodenca v prášku?

30. aug 2023

Baby je pravidlo že sa musí oblecenie pre novorodenca prať v prášku pre deti ? Či môžem klasicky vyprať napríklad v : SAVO Univerzálne ? 🙂 Ďakujem

cookie29
30. aug 2023

rob si ako chces, prasku pre deti su tiez plne chemikalii, je to len reklama, alebo musis hladat skutocne nieco speci. Ja som detom prala minimalne rok osve a v speci prasku, pretoze deti maju citlivu pokozku a oblecko na sebe, obcas aj do pusy atd

angeli121212
30. aug 2023

no ja by som prala osobitne hlavne zo začiatku. Prala som v pracom géli feel eco pre bábätká bol hypoalergénny bez vône.

tamta
30. aug 2023

Tak ideálne v nie moc agresivnom prostriedku. Savo univerzal moc neagresivne neznie 😃

patka06
30. aug 2023

Nemusí sa prať v prášku pre deti, môže sa aj v bežnom, ja som dávala pláchanie navyše.

autor
30. aug 2023

@tamta hej tiež som si myslela keď prvýkrát som to počula 😂 Ale už som prala v ňom. No len pre nas. Pre bábätko neviem preto sa pýtam

anavixy
30. aug 2023

Na zaciatku podla mna ano, potom uvidis podla toho aku bude mat dieta pokozku, ak citlivu, tak urcite lepsie v niecom setrnom. Ci uz to bude konkretne bezna znacka ale detska/sensitive verzia alebo nieco eko, to si zvaz sama. Ja som prala v detskom cca do roka, mozno ani nie, proste kym sa minuli zasoby, potom som uz prala s tym co mi prave vonalo aj ked to nebolo vyslovene detske, ale moje dieta ma uplne bezproblemovu pokozku.

ibrunova
30. aug 2023

Savo prací gel v pohode. Taký istý gel ako aj ostatné.

belllinka
30. aug 2023

@tamta to predsa nie je klasické Savo, aké poznáš 🙄 Značka SAVO urbila normálne pracie prášky, gély, kapsuly...

maggiba
30. aug 2023

Len cisto z tohto zlozenia (a uz sprav, ako tebe/vam lepsie) minimalne ten parfum, methylisothiazolinone a octylisothiazolinone mozu sposobit alergicku reakciu. Ale ano, pouzivaju sa aj v niektorych vyslovene detskych geloch s napisom "hypoalergenne". 🤷‍♀️

ibrunova
30. aug 2023

@tamta Savo gel na pranie nie je to klasické žlté Savo.

nikpa
30. aug 2023

Treba prať samostatne bez prádla ostatných členov rodiny, pokiaľ možno v neparfumovanom a hypoalergénnom prášku. Ale rob ako uznas za vhodné.