Ako prať pokakané oblečenie pre bábätko?

hanaxxx
10. okt 2021

Ahojte, mozno blba otazka, ale ako mam prat pokakane oblecenie pre mesacne babo? Normalne periem na 40 v lovele, ale ked pretecie plienka a oblecenie je od hovienok treba to najprv nejak dezinfikovat a az potom normalne oprat? Teraz to zasypem praskom, ktory pouzivam pre nas dospelych, zalejem velmi teplou vodou, necham postat a preperiem v rukach a az potom hodim do pracky s ostatnym detskym oblecenim. Neviem ale, ci to staci na dezinfekciu?

haley7897
10. okt 2021

Sú prípravky špeciálne na dezinfekciu ktoré pridavas ku prachu na pranie. ( Netuším však pod akým názvom sa predávajú na Slovensku)

lenka7477
10. okt 2021

Ja som v horúcej vode mydlom preprala v rukách a šup do práčky

titla
10. okt 2021

@hanaxxx Preprala som v rukach a potom normalne pridala do prania.

petamich
10. okt 2021

ja pouzivam feel eco odstranovac skvrn z DMky a zlcove mydlo - tym to predperiem a sup do pracky

enoula
10. okt 2021

Feel Eco sprej na skrvrny je super a potom aspoň 60tka, bavlna to v pohode vydrzi

heidy222
10. okt 2021

Program s predpierkou

ivka21
10. okt 2021

Pri prvom som vyvárala ale to je drina, pri druhom som to zavrhla koli bezpečnosti. Teraz bud periem na 60 c osobitne od ostatných veci, alebo dávam sanytol dezinfekciu v prášku keďže sa dava ku prášku v priebehu plakania sa vyplavy je aj tekutý lysol ale ten sa dava ako avivaz. A este je možnosť oprat na 40c a prežehliť. A teraz staršiemu od 1 r. periem vždy v savogel na pranie tiež dezinfikuje.

leuska15leuska15
10. okt 2021

@ivka21 to s prezehlenim, zehlis všetky veci z tej pracky? Lebo v práčke tie baktérie prejdú podľa mňa kdekoľvek na ktorýkoľvek kúsok oblečenie, nezostanú na tom pokakanom

leuska15leuska15
10. okt 2021

Ja pokakane periem iba na 90 stupňoch. Aj na 60 stupňoch baktérie ešte môžu sa mi zdá prežiť. Najprv to prepláchnem v sprche od toho hrubého znečistenia a periem na 90

petamich
10. okt 2021

@leuska15leuska15 90tka je teplota, kde aspon mne zial vacsina bodycok a dupaciek neprezije a ani vyrobca neodporuca prat na takych teplotach a uz vobec si to neviem predstavit, ked ma maly vsetko farebne 🤷‍♀️ - takze ja napr. periem malemu zvlast a ano nasledne vsetko zehlim

leuska15leuska15
10. okt 2021

@petamich viem o tom, ale mne sa zatiaľ so žiadnymi nič nestalo a to tak periem už niekoľko rokov. Možno sa o čosi zmenšili, ale práve preto kupujem o kúsok väčšie. Nič sa mi nepofarbilo. Možno preto, že máme 90% detské veci ružové 😬 ale beriem, že to nemusí nikomu vyhovovať takto, mne to tak vyhovuje ale 🙂

ivula0807
10. okt 2021

Preprala som v rukach s mydlom a potom som dala prat do pracky, po uschnuti ozehlit a hotovo.