Pisivky, malé chrobáky v dome

nikaikadominika
6. sep 2023

Dobry den, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s malymi chrobakmi v dome, volaju sa pisivky alebo vos papierova,prachova...byvame v kompletne prerobenom dome cca 6 rokov. Prve roky som obcas nejakeho nasla, zabila,neriešila. Minuly rok sa nam uz ale tak extremne premnozili, ze sme museli zavolat deratizera, ktorý vystriekal cely dom a mali sme na cca rok pokoj. Teraz ich opat zacinam nachádzat, som z toho nesvoja, nie je mi to príjemné, stale upratujem, mame cisto a aj tak nam tu behaju dajake potvory. Citala som uz vela clankov, nejake fora, vraj treba vetrat a znizit vlhkost. Samozrejem,pravidelne vetrame, vlhkost v zime mavame aj 35% cely cas a aj tak nam tu ziju. Mam uz pocit, ze sa toho neda zbavit. Nemate niekto nejake overene tipy, skusenosti, co sa s tym da robit? Prosim seriozne odpovede...
Dakujem 🙂

monika35493
6. sep 2023

@nikaikadominika my presne to isté, najviac ich mám pri skriniach 😭

kristik
8. sep 2023

Odporúčam výrobky tejto značky 👌🏻, kúpiť online alebo aj v Obi majú. Dôležité, aby účinkovalo na dospelých jedincov aj iné vývojové štádiá. 😉

kristik
8. sep 2023

PS
Pri premnožení vystriekanie zopakovať a mal by byť pokoj. Držím palce. 🤞🏼🤞🏼🤞🏼

nikaikadominika
autor
8. sep 2023

@kristik dakujem za radu 🙂

kristik
8. sep 2023

@nikaikadominika Treba zničiť všetky vývojové štádiá, vajíčka, larvy… nie len dospelé. Vtedy by to malo zafungovať (ak len k Vám nepreliezajú odniekiaľ zvonku/zo šopy…). Tento prípravok je s dlhotrvajúcim účinkom na všetky tie štádiá, tak verím, že pomôže aj Vám.