S čím umývate zem?

denkatn
10. feb 2024

na umyvanie zeme pouzivam mopy, chlpate, ktore sa pripnu na dlhu rucku. mam ich 5. po upratovani som ich davala prat na 30 min so silnym pracim praskom. vsetko by bolo v poriadku, keby sa nam 2krat nepokazila pracka, ze kamienok zastavil vrtulu a muz potom rucne musel vytiahnut vodu, hladat kamienok, robota na 2-3 hodky, spinava robota. Tym padom mi zakazal prat tie mopy v pracke. kedze su chlpate, rucne ich urcite nevyperiem tak dobre.
vlastne ani neviem ci ten kamienok v pracke bol z mopu. co robit? prat aj dalej mopy a hadat sa s muzom? ked som bola mlada, utierala som zem s vyradenou textiliou a potom som ju zahodila. ale teraz nemam cas triedit, a mame vacsiu plochu. vzdy ked idem upratovat, potrebujem rychlo zotriet. ako to robite vy?

viestta
10. feb 2024

@babulkomale PVC a dlazbu mam, ale na plavacky je tiez dobry, lebo sa da dobre vyzmykat ked mas originalne zmykacie vedro

babulkomale
10. feb 2024

@viestta a tento sa teda pouziva v takom tom kosiku, ze ho ja zatocim, nie s tym rotacnym pedalom? To je iny typ mopu aj vedra?

viestta
10. feb 2024

@babulkomale das do kosika zakrutis strapce, stlacis a zmykas kolko uznas za vhodne

dzejn80
10. feb 2024

@denkatn mne sa teda osvedcilo najprv povysavat a potom parny mop na vytretie

zorkahorka
10. feb 2024

Kamienok? To co cistis, garaz?
Umyvam kupenou handrou, ktora sa da navliect na "metlu", ci co to je. Lebo mop sa vola asi nieco ine. Periem v pracke raz za 2-3 mesuace. Ked je moc spinava, vyhodim a kupim novu

enoula
10. feb 2024

Najprv povysavat bordel, potom mop, wileda slapacia.. ked nechodite v blatovych topankach doma, tak ta podlaha nemoze byt taka špinavá, ak to robis pravidelne
Podlahu vo wc vies streknut nejakym antibakterialnym sprejom a utriet a nemusis tam vobec mopovat, ak mas obavy

nwnw
11. feb 2024

@denkatn periem v pracke mopy, tenisky a zimnu detsku obuv, vlastne vsetko! Nikdy sa mi nic nestalo. Kamenov je tam vzdy dost z tych detskych veci. To ma take zakutia, ze aj ich vyprasim, aj vrecka vyprazdnim a vzdy najdem nieco v pracke 🤣. Podla mna to u teba bola nahoda.

tenerifka
11. feb 2024

Mop som do pracky nikdy nedavala. Dlazka sa najprv povysava, potom sa umyje strapcovym mopom vodou s octom. Po skonceni sa mop umyje cistou vodou a necha uschnut na vedre-tam, kde sa mop zmyka. Ak je mop trochu zasly, do vedra s vodou dame trochu chloru (na Sk je to savo), a nechame tak pol hodinky dezinfikovat a vycistit. Ak je mop uz viac zasly, alebo javi znamky opotrebovania, vymeni sa za novy

janka1011
18. feb 2024

Ja prvýkrát vidím, že niekto aj perie mop??? To ma nikdy nenapadlo. Normálne ho vyplácham v čistej vode a nechám tak.

mirage
19. feb 2024

@janka1011 ved ked je spinavy.. v ciste vode sa nevycisti. a teda normalne na 60 ho periem.

betulinka1
19. feb 2024

@mirage tiez periem bezne po kazdom umyti podlahy ako aj handricky co nazbieram z celeho tyzdna. Ked sa to uschne len tak volne bez vypratia, mne to smrdi. Mam viac kusov, cize vzdy mam po ruke čistú. Tak isto periem aj handričku z robotického vysávača.