Udržiavanie potu v oblečení

19. feb 2024

Stáva sa aj vám, že v nejakom druhu oblečenia (látky) cítite pot intenzívnejšie? Že napr. vždy keď si dáte jeden konkrétny sveter, tak napriek tomu, že sa rovnako spotíte, tak v tom konkrétnom to cítiť viac? Ak to tak je, tak môže zato to, z čoho to je vyrobené?
Dúfam, že niekto pochopí, ako to myslím.

judit47
19. feb 2024

Muzovi,ale je to skor pot zazrany v latke,ktora sice po oprati vonia ale ak sa spot, spoja sa tie castice v latke a je to intenzivnejsia spotenica…

Castokrat je to citit hlavne v lete,kedy niektori ludia nosia xy rocne veci,vyzerajuce pekne cisto, ale puch na pol metra-pritom pri debate vies,ze si ho dal rano ciste zo skrine…
Veci vyhodit/zrecyklovat

katariiinkaa
19. feb 2024

Jasné, môže to byť materiálom. Väčšinou na to zaberie keď sa pridá dezinfekcia do prania.

madeincssr
19. feb 2024

Ano, jednoznacne. Napr. niektore funkcne tricka (kazdemu sedi/nesedi niektore materialove zlozenie) alebo ponozky s vyssim obsahom umeliny (niektore). Asi to suvisi aj s tym, aky ma kto "druh" potu versus to materialove zlozenie.

autor
19. feb 2024

@katariiinkaa ďakujem, som si už začala myslieť, že som šibnutá

egonsk
19. feb 2024

niektore silonove/umele oblecenie podporuje bakterie a preto sa v nom po spoteni dokazu rychlo rozmnozit a vysledkom je ten smrad ktory vnimas. Ja mam asi 3 take tricka, nosim ich len 2-3 hodiny pri konkretnej manualnej robote, lebo inak by som smrdel lepsie ako odpudzovac maciek. Tie hnusne tricka nie a nie sa rozpadnut, na rozdiel od desiatky inych, ktore mozem mat na sebe cely den a pach z nich bud necitis vobec, alebo len velmi symbolicky, takze ak pouzijem antiperspirant, alebo deo, tak ani neucitit nic.

autor
19. feb 2024

@egonsk na to odporúčam trik mojej mamy. Roztrhaj ich tak, že sa už nebudú dať nosiť a vtedy ich už budeš musieť vyhodiť 🙈

egonsk
19. feb 2024

no len ked mne vyhovuju - ked som ich zaspinil aj od farby a oleja a tak, vzdy po oprati su ako nove... fakt neviem co za material pouzili 🙂 Ale je fakt, ze po 3 hodinach keby ma v nom odfotili, tak smrdim aj z tej fotky.

autor
19. feb 2024

@egonsk 🤣 materiál ľahko vyprateľný a ľahko zasmrdený 🤭 Na niečom museli ušetriť

lubkovaandrejka
19. feb 2024

Vies,ze som sa tiez nad tym zamyslala?:D Vacsinou mi veci tak smrdia, ked su z polyesteru. Kupujem si uz len bavlnene/ muselinove veci a uz taky problem nemam.

mk1111111111
19. feb 2024

Zalezi od pokozky. Ja napr.nemam problem s "umelinovymi" vecami. Ja sa skoro bobec nespotim, ani v cistej umeline. Ja zasa nemam rada cisto bavlnene veci, ale, ak by som mala problem s pachnucim potom, musela by som cisto bavlnene nosit.

luciaruz
19. feb 2024

Akoze logicky, v umeline smrdime viac. Ja osobne mam rada umelinu lebo nestraca farbu a kvalitu. ALE! Nasla som v dmke take nalepovacie srandy pod tricko pod pazuchy. Bohovska vec https://www.mojadm.sk/balea-vankusiky-proti-pot...

marcela8866
19. feb 2024

Obyčajne žlčové mydlo z DM... preper, hoď do práčky, oper v práčke a problém vyriešený. https://www.mojadm.sk/denkmit-tuhe-zlcove-mydlo...
Tiež som toto riešila... práčka, aviváž... myslela som, že to bude ok, ale keď prádlo uschlo, prípadne po krátkom nosení, bolo pach cítiť...