Voňavý domov oleje - rozleptanie plastu

janarn
16. apr 2024

Mate niekto skusenost, ze olej na pranie z vonaveho domova rozleptali plasty okolo zasobnika na prasok a na olej alebo inne plastove casti pracky? Jedna fotka je mojej pracky a jedna mojej kamaratky a obe pouzivame oleje z vonaveho domova.

natalka13
16. apr 2024

Uz to tu kocky riesili. Dobre svinstvo ludia dychaju a davaju si na pokozku.

lisymbia
16. apr 2024

No mne stačilo keď som videla GHS symboly na vzorke, síce to bola tuším puella ale tie oleje sú všetky na jedno kopyto. Už som to počula z viacerých strán, rozleptajú práčku, poličky, zásobníky…

doriiis
16. apr 2024

A toto niekto dáva na seba a na deti? Gratulujem

stanulienkat
16. apr 2024

Ano, opakovane sa to tu riesi. Nechapem preco su ludia ochotni sa poluevat litrami chemie. Potom sa cuduju, ze maju zdravotne problemy, kozne ochorenia, astmu, rakovinu...

ajko2011
16. apr 2024

Neviem čo s tým teda robíte, ale ja používam Puellu, giovani a aj od Plačkovej a Rendyho (čo je vlastne z voňavý domov) a mne sa s práčkou nestalo nič...a používam to už dlhodobo, ale zase je pravda, že dávam aj "klasické" aviváže

natalka13
16. apr 2024

@stanulienkat ved to toxicke pre ryby a zive organizmy. Ale pre ludi OK.

natalka13
16. apr 2024

@ajko2011 asi jej to pokvapkalo ten plast.
Pracku mas ok ake tvoje a zdravie tvojej rodiny uz az tak nie.

zimrich
16. apr 2024

@janarn áno, mám s tým skúsenosť, ale iba na vonkajšom plaste nádobky na prášok...asi záleží, z akého materiálu, resp. druhu plastu sú vnútorné časti práčky, prípadne iné komponenty...ja som si to dlho nevedela spojiť, že prečo sa mi to na práčke stalo...mám na vonkajšej strane nádobky akoby ,,vyžraté,, postekané kvapky vody 👀🫣😪

natalka13
16. apr 2024

Hlavne mnobe obszhuju synteticke pižma ktore zapricinuju hormonalnu nerovnovahu a neplodnost.
Matky tu riesia opalovaky a zubne pasty pre deti ale vonne oleje do prania pouzivaju denne. To uz nevadi pokozke.

ajko2011
16. apr 2024

@natalka13 aj mne nie raz pokvapkalo plast, obliala som práčku a nič sa nestalo 💁
Ok, tak nemám v poriadku zdravie ani ja a ani moja rodina 🤣

hugigugin
16. apr 2024

@ajko2011 tiež používam puellu, aj giovanny a žijeme všetci aj pracku mam celu aj ja aj asi 20 ľudí o ktorych viem, že používajú. A tie oleje sú tiež v plaste ktorý nepoleptaju. A su cele fľašky.

janarn
autor
16. apr 2024

@ajko2011 nic s tym nerobim, bezne to pouzivam ako avivaz a po kazdom prani vyberiem nadobku, aby som ju vycistila, z ktorej mi vzdy po kazdom vybrati kvapne olej spolu s vodou na to miesto a tak mi rozleptal plast.

lakebabe
16. apr 2024

@janarn áno robia to aj oleje od plackovej kamoške zničili pracku

mamickalisticka
16. apr 2024

Baby a čo používate na pranie, aby to voňalo a zároveň nie je chémia? Používam obyčajnú aviváž, ale rozmýšľam, že prejdem na nejakú alternatívu. Poraďte prosím 🙏🏽

veselo_neveselo
16. apr 2024

@mamickalisticka Netreba pouzivat nic, ono ciste pradlo totiz "nevonia". Ked aj vonia silno po prasku, tak sa ho podla mna pouziva prilis vela, a nestihnu sa zvysky poriadne vyplachat z tkaniny.
Ciste ma neutralnu vonu. Ale je fakt, ze ked aj zmenim prasok, tak ho viac citim po vyprani ako predtym.

veselo_neveselo
16. apr 2024

@mamickalisticka Ak chces mat ovonane pradlo, tak daj do skrine susene byliny, ako sa davalo predtym. Levandula, tymian, cedrove drievko, alebo na maly vankusik kvapnut esencialny olej (nie na oblecenie).

belllinka
16. apr 2024

@natalka13 presne, keď sa tu rieši nejaká kozmetika, tak všetky nakupujú iba bio, prírodné, z lekárne, bez chémie a blabla a na druhej strane, kludne vymáchajú prádlo v hentom chemickom bordeli 😀

lubkovaandrejka
16. apr 2024

@janarn ked ten olej moj muz videl, tak mi vyslovene zakazal ho pouzivat, lebo presne povedal,ze to rozlepta plast a mozme pracku vyhodit. No vidim,ze mal prabdu.

raffaella
16. apr 2024

@mamickalisticka prádlo vonia po práškoch, teda žiadne gély či kapsule, ale starý dobrý prášok Ariel alebo Persil + hocijaká aviváž a prádlo mi vonia aj mesiac v skrini. Vidím to najviac na obliečkach a uterákoch, ktoré vyťahujem zo skrine aj po vyše mesiaci a prádlo krásne voňavé. Ale ja mám aj sušičku a prádlo zo sušičky vonia intenzívnejšie ako zo šnúry.

natalka13
17. apr 2024

@mamickalisticka rano pouzivane parfum do prace.
Pradlo je ciste. Doma mame cisto upratane nepotrebujem aby nieco vyslovene vonalo.
Do rolky toaletaku kvapnem esenc. Olej limeta ci pomaranc.

zuzik1407
17. apr 2024

Puella robí to iste.Kamaratke rozleptalo zásobník na aviváž.....

dzipetka
4. jún 2024

@janarndobry den, aj ja mam s tym skusenost. Rozleptalo mi to zasobnik na novej pracke