Vyčistenie matraca

janulkaa82
17. feb 2024

Ahojte. Obraciam sa na vás s prosbou, kto má ake skusenosti s vycistenim matraca. Syn mal brušnú virozu "vrchom i spodom" a stalo sa ze nestihol v noci a pretieklo to az na matrac. Matrac je nový, kvalitný, vysoký. Čistili sme viacerymi čistiacimi na tectil i takymi čo tepujem koberce, no neodstránilo to úplne. Parný čistič ani vysávač na vodu nemám. Preto čím cistite vy? Čo by ste mi, aké značky čistiacich prostriedkov z drogerie prosim odporučili?
Vopred vám ďakujem za každú radu a pomoc.

beata_k
17. feb 2024

@janulkaa82 Odzipsuj potaha a vyper.

zuzkaa1991
17. feb 2024

@beata_k napr tiez chcem jnieco vyskúšať kedze bezne nešlo dole a nase potahy nezmestia sa do pracky jedine nam ako tak pomohol tepovac niekoho objednat

beata_k
17. feb 2024

@zuzkaa1991 V cistiarni ti to vycistia.

beata_k
17. feb 2024

@zuzkaa1991 A este k tomu nezmesti. Ja som vcera prala. Do pracky som ho doslova napchala, ze skusim, co to da. Normalne sa vypral. Ziadne flaky neostali.

zuzkaa1991
17. feb 2024

@beata_k snazila sa...mame jeden zips takze neviem rozdeliť ho na dve casti mame dve pracky ani do jednej sa nezmestil🙈a to somm pchala nasilu

domka222
17. feb 2024

Pozri si,či niekto v okolí neprenajíma tepovač, alebo rovno nechodí tepovať. Tým to najlepšie vyčistíš

vyrovnanaosoba
17. feb 2024

A do budúcna odporúčam pod poťah dať prebaľovacie podložky, lebo poťah vyperiete, ale matrac to nasiakne a už len ťažko sa čistí. Ja mám také modré tenké plachty čo sa používajú aj v nemocniciach. S gumičkou okolo. Natiahnem na matrac, oblečiem poťah. 🙈

zorkahorka
17. feb 2024

Dala by som to vytepovat. Ked budes mat uz tepovacov doma, vytepuj uz cely dom. Jarne upratovanie 😀

janulkaa82
autor
17. feb 2024

@beata_k prešlo aj poťah. Ten som oprala. Niez som myslela že to je nepremokave no neni..

janulkaa82
autor
17. feb 2024

@vyrovnanaosoba Ked boli deti maličké, som dávala. No uz su pubertuaci, uz to nedávam. Ked to mal par dni, dala som i klasicky igelit. No z prvého razu to šlo až na matrac 😞

vyrovnanaosoba
17. feb 2024

@janulkaa82 aha, chápem. Tak už len vyčistiť. Mne tak mladší ozvracal gauč, a to 4x za sebou. A samozrejme stekalo aj na koberec. Vyčistiť povrchovo som vyčistila, ale ešte mesiac som cítila zvratky. Poradili mi sprej pre psov, to pomohlo na zápach.

saxana000
17. feb 2024

Pozicaj tepovac alebo zavolaj tepovaciu firmu.za matrac vezmu max 20ku ani pozicovne ta viac nevide