Zmena trvalého pobytu dieťaťa

lkpp
19. aug 2016

Ahojte, po dlhom rozhodovani som sa rozhodla, ze sa s manzelom rozvediem. Súhlasil. Tak som zacala vybavovat vsetko tak, aby sme sa mohli odstahovat a byvat v novom, maly aby mal novu skôlku a s tym suvisi aj zmena trvaleho pobytu. Kedze sme doposial byvali v jednej dedinke, kde ma manzel rodinu, ja so synom odchadzam byvat do mesta vzdialeho necelych 20 km. Ako som napisala, vsetko som vybavila - aj byvanie, skolku aj som zmenila sebe aj synovi trvaly pobyt. Manzel vsak zacal vymyslat a chce opat zmenit maleho trvaly pobyt, na ten, ktory sme mali doposial, aj aby tam chodil do skolky. Preto sa chcem opytat, ci moze manzel zmenit maleho trvaly pobyt bez mojho suhlasu. Dakujem 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lkpp
autor
19. aug 2016

@alenah31 dakujem 😉

mirica
19. aug 2016

@lkpp....rovnako ako ho vzápätí zas môžeš zmeniť ty.....treba požiadať o zverenie do výchovy s predbežným opatrením....tam rozhodnú do 30 dní

lkpp
autor
19. aug 2016

@mirica ved to aj planujem.lenze zajtra chcem odist, boli sme tak dohodnuti.teraz mi vsak hovori, ze mozem ist, ale bez maleho, ze mi ho neda.a posle na mna socialku a zavola policiu..

katrin21
19. aug 2016

@lkpp naco mu to je? trvaly pobyt dnes nic neznamena... v podstate.. trvaly pobyt moze mat clovek aj na obecnom urade.. je to uplne jedno.. nech sa na to vykasle 🙂

lkpp
autor
19. aug 2016

@katrin21 jemu nevysvetlis, jednoducho chce robit napriek a tym, ze zmeni malemu bydlisko, tak si mysli, ze nemozem aj s malym odist