Musím bývalému partnerovi oznámiť zrušenie trvalého pobytu?

Zodpovedané
28. júl 2023

Dobrý deň,

so synom žijem v Nemecku, bývalý partner podpísal papiere, kde súhlasil s presťahovaním. Teraz sa chcem aj so synom odhlásiť z trvalého pobytu na Slovensku.

Som povinná mu to oznámiť a opäť pýtať od neho súhlas k odhláseniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

za štandardných okolností musia s odhlásením z trvalého pobytu súhlasiť obaja rodičia. Pokiaľ neboli rodičovské práva Vášho expartnera obmedzené súdnym rozhodnutím, budete zrejme na odhlásenie pobytu potrebovať aj jeho súhlas.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk