4,5 ročný máva záchvaty plaču

veronika3005
26. jan 2018

Mam 4,5 ročného syna. Mám s ním ale problem. Ked nie je tak ako on chce dostane záchvat plaču a žiada aby sme sa vrátili ( napr. Nestlacil tlačidlo vo výťahu alebo neprešiel cestou ktorou on chcel alebo musi ist na 5 minút v škôlke do inej triedy alebo neotvoril dvere....). Nikdy som ale nebola taká že by som mu dovolila všetko čo chcel a ani teraz to nerobím aj keď place. Neviem či je to len prechodné obdobie alebo treba vyhľadať detského psychologa. Bol dlhší čas s mojou mamou a ta mu dovolila vsetko. Či je to kvôli tomu... Sú dni ked ke uplne v pohode a potom pridu yakeho zle. Máte s tým niekto skusenosti?

zuzka38
26. jan 2018

@veronika3005 normálny vzdor

zuzka38
26. jan 2018

@veronika3005 nie je to zdravotný problém ale zdravý vývin dietata

deti95060810
26. jan 2018

aj autisti majú takéto problémy....ťažko povedať z pár riadkov....

karamelkax
26. jan 2018

Presne aj my to máme, a to už má 4 roky a 2 mes. Začalo to možno v dvoch rokoch, niekedy to bolo fakt strašne keď chytil hysak, lebo gombík na dverách stlačila suseda aby nás pustila...aj som rozmýšľala či to nie je na psychológa, alebo nejaký prejav autizmu....keď boli náhodou porušené jeho zvyklosti tak vyrobil strašnú scénu a nevedel sa ukľudniť...no postupne to odznieva s vekom, tak uvidíme...inak je nadpriemerne mudry a inteligentný, rieši veci mimo jeho vek aj keď my ho k tomu neberieme....a je pedant, doteraz nestratil žiadnu mikrokocku z Lega...

veronika3005
autor
26. jan 2018

@karamelkax môj je taký isty. Pamätá si čo som ja už dávno zabudla. Jeho otec je maďar tak rozumie po madarsky a anglicky akurát tieto jeho hystericke stavy ma veľmi trapia. A fakt za hlúposti. A už som dnes aj na učiteľke videla že ju to trápi. No dúfam ho to teda prejde. A držím palce aj vám. Skúsim sa opytat aj na názor učiteľky či sa už s tým stretla a ako treba postupovat. Ďakujem 🙂

veronika3005
autor
26. jan 2018

@deti95060810 veru aj nad tým som už rozmyslala. Iné prejavy ale nemá hlavne tie jeho zabehnute koľaje... Niekedy to ale vôbec nie je problém. Zmenil škôlku napr a adaptoval sa perfektne. Takéto naozaj drobnosti - pre mňa - ho dokážu strašne rozhodit

mimla
26. jan 2018

Môže to byť vzdor, ale môžu to byť aj napríklad znaky Aspergerovho syndrómu, ktorý spadá pod autistické spektrum. Diagnostika vôbec nie je jednoduchá ale trošku navedie tento dotazník link je dolu : http://www.ambulanciajanosikova.sk/testas.html Ty sa musíš zamyslieť, či len stresuješ, alebo je synovo správanie naozaj mimo bežnú normu.

alenkabaj
26. jan 2018

Môj to mal tiež od 3,5 roku. Nenávidela som chodiť s ním autobusom, pekne sme čakali a keď prišiel bus, schoval sa mi za zastávku alebo utekal preč. Keď mal 4roky a 3 mesiace, zrazu to prestalo.

veronika3005
autor
26. jan 2018

@alenkabaj dúfam aj toho môjho to prejde. To vždy začne nečakane úplnou hlúposťou. Ďakujem 🙂

alobalka
26. jan 2018

Mali sme to tiež, časom z toho vyrástol, je veľmi inteligentný a myslím, že to spolu súvisí. Dieťa prežíva nejaké tie svoje frustrácie a nevie to správne spracovať. V zmysle, že hlava predci fyziologicky vek: ) Skúšali sme všeličo, nič s extra efektom, je to veľké trápenie pre obe strany, pre rodičov aj strapnenie ;)
Možno sa mu skús viac venovať, viac tráviť čas spolu s ním a klasické psychologické rady pri vzdore: konkrétne pomenuj jeho pocity svojimi slovami, aby videl, že mu rozumies a pod. ..

veronika3005
autor
26. jan 2018

@alobalka ďakujem. Snažím sa mu aj vysvetliť že nie vždy je všetko tak ako človek chce. Že každý musi niekedy urobiť čo nechce. Jednu chvíľku rozumie a potom .... fakt sa viem pri ňom pekne zapotit 🙂 ale ďakujem teraz už naozaj verim ze ho to časom prejde

sarah1988
10. júl 2022

@veronika3005 dobrý večer,ako ste ti vyriešili?
Moja toto robila ako 3 ročná
A záchvaty plaču,nebije ani nenici veci ale vieska a nenechá si nič vysvetliť
Na dlhšiu dobu bol pokoj a začala znova
.už neviem ako na ňu