5 ročný syn sa začal pocikávať. Máte podobnú skúsenosť?

timih
18. sep 2015

Dobrý deň ,
možno sa už riešila podobná diskusia, ale nejak sa k neviem neviem dopátrať.Máme problém s 5r.sznom, yačal sa mi pocikávať cez deň.Od včera už aj v škôlke.Netuším čo môže byť problém, naozaj.Je bystrý, šikovný, do škôlky sa teší, ma
á tam aj dobré kamarátske vzťahy.Doteraz sa ná to stávalo vvečer, keď pozerá rozprávky, tak som si myslela, že sa pozabudol, alebo počas hy, posledné dva dni sa pocikal aj v škôlke 2x.Učiteľky si nevšimli, že by sa správal inak.Naozaj si neviem rady, bojím sa aby to nebolo niečo psychického pôvodu.Doma prežívame asi 2.obdobie vzdoru, odvráva, trucuje........ale tým sme si už raz prešli, cca v2,5roku.Už som mu striktne zakázala cukríky, snažím sa mu pekne dohovárať, ale nič.Ak mate podobnú skúsenosť a viete mi poradiť, budem Vám veľmi vďačná.Dakujem a pekný deň Prajem

bibistec
18. sep 2015

no suseda mala tento problém ale tam to bolo zo školky mozno ani neviete co sa tam deje skuste ho nechat par dni doma ci to prejde ak nie problem je inde zapal moc. ciest? skocila by som za obvodnou na vasom mieste potom a opytala sa jej

rosnicka33
18. sep 2015

ahoj, neviem, ci to pomoze, ale ja sama som mala rovnaky problem, ked som mala 5 rokov...suviselo to so ziarlivostou na mladsieho surodenca, nasi ma zobrali aj k psychologicke / velmi mila teta to bola/ ...ale v tom obdobi som isla aj na vyberanie nosnych polipov a potom som sa prestala vraj pocikavat...neviem, ci by to mohlo mat nieco spolocne aj s tym, ale ked som sa pocikala tam v nemocnici, tak som sa velmi hanbila sestricky, ked som jej v noci isla oznamit, ze som jej pocurala postel...a od vtedy sa mi to viac uz nestalo...prajem skore polepsenie

seahorse27
18. sep 2015

Najskor treba vylucit organicku pricinu - cize ist za vasim pediatrom aj so vzorkou mocu, ci tam nie je zapal. Mozno vas posle aj na nefrologiu alebo urologiu, ale to asi len ak by problem dlhsie pretrvaval. Ak sa nic nepreukaze, tak treba patrat po psychických pricinach, ktore mozu byt ako v rodine, tak aj v skolke. Ak na to sami doma nepridete, tak treba k psychologovi, Moze to byt kludne nejaka prechodna zalezitost - nevie spracovat nejaky momentalny zazitok, skusenost...mozno ak sa dana situacia vyriesi, vyriesi sa aj probem s pocikavanim. Aj psycholog to bude riesit len ak je to dlhodobého charakteru.

tova
19. sep 2015

nezabuda sa? v lete sa to stalo synovi vo vodnom parku a v inom dcere, a od sept. v skole som a pytala ako chodi na wc , tak ze prve par dni jej musela ucitielka pripomenut (npocikala sa ) ale doma chodi podla potreby necaka do posledneho, a uvitielka vravela ze na zac. sk. roka sa to stava u deti bezne, preto kazali aj rodicom prvy den doniest veci na prezlecnie, ze maju nove prostredie aktivity a sa pozabudnu niektore vystihne ked si uz nohy prekrizuju. pockaj este prvy mesiac ci to neprejde, pytaj sa ho doma castejsie ci nechce na wc, a rano pred kolkou povinne nech ide doma na wc aspon skusit.

voskovka
19. sep 2015

Ahoj.u nas nieco podobne.krasne nechal plienocky,aj denne aj nocne a bolo ok.Potom okolo veku 5rokov zacal pocikavanie cez denny spanok a potom v noci...zo zaciatku nepriamo umerne...potom noc co noc pocikany...Zmena nastala ze nechcel spavat pocas dna v skolke,(podla psychologicky stravh zo zlyhania a vysmievania).preto prestal spinkavat ci doma ci v skolke poobede aj ked viem ze by si rad pospal.Po vysetreniach od urologa,nerfrologicky,neurologicky a psychiatricky dosli k zaveru ze nic take nevidia co by stalo za lekarske pozorovanie...lebo ked bol maly mal problem s oblickami ked sa narodil.No a preto sme cakali do veku 6rokov az mu mozu nasadit liecbu Minirinom.Najskor mal 1tabletu nic,potom dve a zas nic tak teraz uziva davku az 3x60mg a uz dva mesiace je suchy aj cez den aj cez noc....Velmi nas to tesi lebo donekonecna prat kazdy den vsetko mokre ma uz prestalo bavit ☹ Vraj niekt.detickam neskor dozrieva nervova sustava a preto sa im nedostatocne nevyraba isty hormon a musi sa dodavat v tabletkach.
Urcite by som ho sledovala a potom po case riesila s lekarmi. Pre dieta je pocikavanie velka zataz najma psychicka... dufam ze dobre poriesite 🙂