Agresivita a impulzívnosť u dieťaťa

bubblegum7
27. nov 2018

Zdravim. Mala ma 4 roky. O par dni mame termin u psychologicky. Chcela by som sa vsak opytat ci ste sa s tym stretli. Poobedny spanok nula bodov. Cele dni ma energie nazvys nic ju nebavi dlho vacsinou sa poneviera sucha sa o vsetko bucha kope do niecoho flaka sa nevenuje sa ziadnej hracke. Uci sa rychlo aj abecedu aj pesnicky aj tak ... Ale napriklad nie je po jej a pusti scenu. Ked bola mensia myslela som si ze je to obycajny vzdor. Ale prerasta to do zachvatov a je to stale horsie a horsie.zachvaty ma uz uplne skoro stale. Ako dalej ?

beky1813
27. nov 2018

Skolka

lubi40
27. nov 2018

@bubblegum7 moj ma 4 roky a od 2.5 poobede nespava. Je to normaly zdravy chala, ktory ma energie na rozdavanie. Treba to vyuzit a robit aktivity, ktore dieta zaujmu a spravne unavia. ko pisala predomnou beky1813, skolka je idealne miesto, aktivity rozneho druhu prisposobene veku.
Ak sa ti zda, ze ma tazsie dni, skus si odsledovat, ci vtedy neje viac sladkeho. U nas je to 100%. Neposlucha, si sceny, ked sa je sladke. Tak to potom zrusim a opat je par dni klud🙂 A este co sa scen tyka, tak u nas najviac zabera ignorovat to. Napr. poviem, ked sa chces fucat, chod ku dveram, alebo sa prestanem s nim hrat...

dominika6
27. nov 2018

@bubblegum7 prečo nieje v škôlke?

bubblegum7
autor
27. nov 2018

Chodi do skolky ... Aj tam sa stazuju ze sa vraj bije
.ale vikendy jedna katastrofa ... Zmeta sa pre jednu vec napriklad dnes rano pre rifle vyvadzala 45 minut a este ju to drzalo aj ked som po nu prisla do skolky. Jej nepomoze ignoracia alebo nechat ju samu v izbe bude doliezat vrieskat hadat sa ... Nepomaha zahovaranie alebo odputanie pozornosti. V zachvate nic nepocuje nicomu nerozumie a najhorsie je na tom ze zachvat si nepamata

deti95060810
27. nov 2018

niečo podobné máme doma....to správanie ako cez kopirák... máme diagnózu....

bubblegum7
autor
27. nov 2018

@deti95060810 mozem sa spytat co konkretne hoci do ip ... Pretoze tiez si myslim ze nieco s nou nebude stopercent ok ... Ak by to bol detsky vzdor zlepsovalo by sa to vekom mam si to s kym porovnat ale toto ide ku horsiemu a uz sa nekontroluje ani vonku

ink
28. nov 2018

ako často jedáva cukor? A možno je to otázka (ne)nastavených hraníc. Inak aj tu na koníkovi je poradňa s detskou psychologičkou.
skús sa spýtať aj tam : https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...