Aké sú podmienky individuálneho štúdia dieťaťa?

24. feb 2020

Dobrý deň prajem, prosím viete mi poradiť, ako je to na Slovensku s individuálnym štúdiom dieťaťa? Podmienkou je len zdravotný stav alebo aj to, že musí byť rodič študovaný? Žiadna iná podmienka nie je? Prepáčte ak otázkou niekoho naštvem, ja sa len v tých poučkách a vyhláškach neviem orientovať 🙈🙈🙈 Pokojne aj do IP ak môžem, ďakujem

mummy01
24. feb 2020

Individualnym studiom myslis konkretne co? Mas zdrave dieta ci s diagnozou?

snehulienka8
24. feb 2020

dolezity je (zdravotny) stav dietata..viem o jednom, co koli oslabenej imunite navstevovalo skolu takto, prislo do skoly na 1 den, aj to bolo v kontakte len s ucitelmi a inak sa pripravovalo doma..
dalsie takto do skoly chodilo koli tomu, ze s nim boli neskutocne vychovne problemy..tak sa rodicia a skola dohodli na individualnom studiu..
ani v jednom pripade nebolo dolezite ci maju rodicia nejake extra vzdelanie..skor je to o komunikacii/dohode so skolou
pozri aj:
https://www.rodinka.sk/predskolak/skolak/pre-ko...
a tu by mali byt ziadosti:
https://www.domacaskola.sk/ziadost-o-individual...

dopolbokaodrata
24. feb 2020

Čo má študovaný rodič s individuálnym štúdiom? Nemýliš si to s domácim vzdelávaním?

autor
24. feb 2020

@mummy01 mám zdravé dieťa, no najbližšiu školu máme od bydliska až 30km, dochádzať denne hore-dole bude pre nás dosť finančne náročné, nuž sťahovať sa kvôli škole nebudeme, máme statok o ktorý sa treba dennodenne starať, autobusové spoje sú tu tiež len 3x za pracovný deň... čiže preto uvažujeme nad individ.š....
@snehulienka8 ďakujem za reakciu, toto som už čítala a ak správne chápem, dá sa vybaviť len ak je zdravotne postihnutý alebo musí mať pri sebe pedagogickú osobu 🤷

autor
24. feb 2020

@dopolbokaodrata opravte ma prosím ak sa mýlim...netuším ako to je, dieťa aspoň do 5 ročníka by som mala rada doma s tym, že by šiel na preskúšanie raz za 2 týždne alebo tak..a čo som sa dočítala, dieťa musí mať pri sebe osobu s pedagogickým vzdelaním

mummy01
24. feb 2020

Takze chces domace vzdelavanie...ok. Treba si najst skolu ktora berie domskolakov,napisat ziadost,najst si garanta-ucitelku prveho stupna. Skusky su potom 2x rocne. Napis mi kludne ip,ucim uz roky dieta doma.

autor
24. feb 2020

@mummy01 ďakujem veľmi pekne za ochotu, máš IP 🙂

pininka1
24. feb 2020

Môj muž mal individuálny plán kvôli športovaniu. Bol lyžiar a väčšinu čas bol niekde mimo. Treba sa dohodnúť so školou. Nemusí ísť len o zdravotný stav.

akvi
6. mar 2020

Napíš mi IP, poviem ti presne, venujem sa tomu.