Aké sú podmienky na uskutočnenie osobného bankrotu?

Zodpovedané
22. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom osobného bankroku.

Slovenskej sporiteľni som dlžná 18 000 eur - úver

Môžem požiadať o osobný bankrot?

Aké sú podmienky osobného bankrotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobné bankroty je s klientmi neriešim, preto by som nerád zle informoval - neviem posúdiť, nakoľko sú moje vedomosti podmienok aktuálne a fundované.

Odporúčam však obrátiť sa na Centrum právnej pomoci (majú pracoviská a dá sa tam aj zavolať).

Tiež o osobnom bankrote je toto také stručné info - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/sekcia/7-za.... Vedia to však s Vami prejst a informovať Vás.

Možno aj pre iných, čo sa k tejto odpovedi dostanú uvediem informáciu, ktorá je práve z centra právnej pomoci:
"Skontrolovanie a podanie žiadosti vo veci osobného bankrotu je v Centre právnej pomoci BEZPLATNÉ. Centrum právnej pomoci Vám bezplatne poskytne konzultáciu a bezplatne skontroluje žiadosť aj prílohy. NEKONTAKTUJTE pochybné spoločnosti, ktoré si za bezplatné služby poskytované Centrom právnej pomoci, nechajú zaplatiť. Každá žiadosť musí ísť cez Centrum právnej pomoci."

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk