Ako by ste sa rozhodli pri výbere škôlky?

8. jún 2022

Mám dilemu. V blízkosti máme škôlku, kde chodí syn a mladšiu dcéru mi tu nevzali. V máji sme však obidve deti prihlásili aj do inej škôlky, ktorá je asi pol hodinu cesty autobusom (pre mňa) 15minut autom (pre manžela). Urobili sme tak preto lebo vôbec sme neboli spokojní s prístupom vo škôlke, ktorá je blízko. Syn mal na začiatku hysaky keď tam mal ísť a učiteľky sa veľmi sťažovali na neho. Nechcel spať, budil deti. Syn skoro celý školský rok chodil len na pol dňa. Keď sme ho nemohli vybrať naobed tak stále len sťažnosti a stresy z toho. Nakoniec, ale vidíme zlepšenie, syn tak od asi apríla syn 2x do týždňa a aj učiteľky ho pochvália, že je to lepšie a aj keď nespí, deti nebudí ticho leží. Má tam kamarátov. A teraz čo mám robiť? Dať obidve deti do škôlky ďaleko aj keď sa bojím, že syn bude zase z toho úplne rozbitý (už rok do tej škôlky chodil, potom sme sa sťahovali a preložili ho do blízkej, po sťažnostiach sme ho prihlásili do tej ďalej lebo tam žiadne problémy neboli). Deti ani učiteľky si už pämatat nebude a zase začať odznova. Alebo pendlovat jedna škôlka a druhá. Pretože dcéra do škôlky ísť musí. Ďakujem

janickacrazy
8. jún 2022

Dala by som obidve deti do tej vzdialenejšej školky. Ja som to tak tiež mala, že prvý rok chodili obaja synovia inde do školky, kde boli spokojní a veru si na nu dobre pamatali a stále si pamatajú, aj ked sú už vačší.

luccija
8. jún 2022

Syna nechať tam kde si zvykol

chadkroeger
8. jún 2022

určite dať obe do rovnakej a nie utekať na dva rôzne miesta. On si zvykne. O to sa nestrachuj. Ja som menila po 2 rokoch a za pár mesiacov si zvykol.

autor
8. jún 2022

@chadkroeger veľmi dlho si zvykal na túto, to boli ráno hrozné plače, zúfalí sme boli skoro celý školský rok, hľadali iné varianty, platili aj súkromnú škôlku, len aby nespal vo svojej, chodili k psychologicke. Pre to všetko sme sa rozhodli škôlku vymeniť a keď už je prijatý inde, zrazu je dobre, učiteľky ho chvália, vidím ,ze je spokojný. Samozrejme aj pre nás je to lepšia alternatíva kvôli vzdialenosti. Bojím sa toho, že keď znova zmeníme, znova budeme ľutovať, znova prežijeme toto čo tento rok

autor
8. jún 2022

Ďalšia vec je, že sa na neho v škôlke ďalej veľmi tešia. Bol tam veľmi obľúbený.

joesvk
8. jún 2022

Dala by som určite obidve deti do jednej škôlky. Už je zrelší, múdrejší, ľahšie si zvykne.