Ako je to so škôlkou na dedine?

rea92
3. jún 2014

Maminky, ktore byvate na dedine....ako je to so skolkou? V pohode mi dieta vezmu od 3 rokov aj ked budem s dalsim babom na materskej? Nebyvaju problemy s volnymi miestami v skolke? Dakujem

jasminuska
3. jún 2014

Neviem ako inde,ale u nas nezoberu dieta do skolky ak som tehotna,alebo cakam dalsie babo 😉

jaja1979
3. jún 2014

Zalezi od skolky a poctu deti. Ja byvam na dedine, kde je vela deti a tie mamy, ktore su na materskej, maju smolu, ani starsie deti im nezoberu. Ja som bola na materskej s najmladisim a starsieho mi nezobrali prave kvoli tomu, ze je vela deti. A svokrovci byvaju pri Spisskej N.Vsi a tam by do skolky zobrali aj dvojrocne, pretoze maju nedostatok deti a hrozi im zatvorenie tried a prepustanie uciteliek. Takze je to podla mna velmi individualne, treba sa pytat v konkretnej skolke.

lauricka
3. jún 2014

to je ako kde, problemy byvaju dost casto, to si musis zistit pri konkretnej skolke. Niekde nahanaju deti, lebo maju malo, ale tych je asi menej. Odporucam velmi sa s tym nechvalit, ze si tehotna, pokial to nie je nutne. Moja kamoska isla s malou na zapis, ked este na nej tehotenstvo nebolo vidno a v septembri ju uz do skolky viedol otec, kedze uz bola v pokrocilom stadiu. Proste im to nepovedala radsej.

stary_ujco
3. jún 2014

Je to individualne, zalezi od skolky. Poznam zariadenie, kde je dokopy 9 deti, takze funguju skor ako jedna vecsia rodina. Tam privitaju akekolvek dieta hoci aj len na 2 hodiny alebo obcasne navstevy, ked si chce mamka odbehnut do mesta.
Niekde ti decko nevezmu ani ako 4-rocne a uz duplom nie ak si na materskej.
Ja som bol svina, priznam sa. Zahral som sa na pracujuceho otca nekompletnej rodiny, kym som nemal v ruke papier o prijati. Pravda vysla najavo az po adaptacnom obdobi, ked zacala dieta nosit manzelka s druhym v kociku....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elen2
3. jún 2014

Mne obe deticky sli do skolky presne na svoje tretie narodeniny,ale teraz by ich uz asi nezobrali nakolko je strasne vela deticiek a uprednostnuju predskolakou

maznacik007
3. jún 2014

ako kde povacsine vyzaduju trvaly pobyt ...

titkovamiriam
3. jún 2014

Ivanka pri Dunaji-niekoľko rokov problém umiesťovania vlastných detí-3r je doslova zázrak umiestniť

samasa
3. jún 2014

podľa toho do ktorej dediny ho chceš zapísať.--- 😀 na kysuciach ti ho vezmu... 😀