Škôlka 10 km od bytu na dedine a dochádzanie - skúsenosti

petuska7792
25. aug 2020

Teraz byvame na dedine kde ma syn nastup do MŠ. Za cca mesiac sa budeme sťahovať do mesta na sídlisko kde by som chcela aby chodil do škôlky. Máte niekto skúsenosť s presunom dieťaťa ako to zvládalo počas roka? samozrejme ak budu mať voľne miesto... Alebo mám ho ponechat tu na dedine a nosiť ho každe ráno 10km tam a spať čiže 40km denne kôli škôlke....

veronikaszabova
25. aug 2020

@petuska7792 najprv si zisti, ci ti ho v meste vezmu - nakolko prihlasky uz sa davali davno.
Ja by som ho zapisala rovno do mesta, ak by mali volne. Nech nemeni skolku hned po mesiaci

hettinka
25. aug 2020

@petuska7792 daj ho rovno do mesta, kam sa budete sťahovať. Radšej dochádzať teraz mesiac, ako potom cely rok

petuska7792
autor
25. aug 2020

@veronikaszabova no prave pisem volam do vsetkych skolok co mame na sidlisku a nikto nedviha ....

veronikaszabova
25. aug 2020

@petuska7792 podla mna to riesis strasne neskoro

markaterka
25. aug 2020

@petuska7792 v meste veľmi ťažko získaš volne miesto v škôlke. To si mala riešiť v apríli, v máji keď sa podávali prihlášky.

ckatka
25. aug 2020

@petuska7792 naše dieťa chodilo od februára do júna do jaslí. Od septembra do Vianoc do štátnej škôlky ďalej od bydliska a od januára ho vzali do škôlky ktorú sme chceli.
Presuny sme zvladli úplne okej. Podľa mňa trojročnemu dieťaťu sa da pekne vysvetliť co sa bude diať...náš neplakal ani raz. Tesil sa do novej vždy.

mogaa
25. aug 2020

@petuska7792 ako píšu kočky, naozaj by si musela mať obrovské šťastie aby si v meste zohnala volné miesto v priebehu roka, hlavne ak si tam nedala ani prihlášku....ak nastupuje k malinkým, tam sa v septembri ešte uvolnia miesta(veľa mamičiek dáva prihlášky do viac škôlok alebo deti sú choré, tak ich rodičia nechajú ešte doma, či dieťa si nevie zvyknúť a plače)...ale na uvolnené miesta sa berú hlavne deti z poradovníka ktoré sa do škôlky nedostali a mali podanú prihlášku

veronikaszabova
25. aug 2020

A este ma napadlo - kde ma dieta TP? U nas v meste napriklad neberu deti, ktore nemaju TP tam ( mozno par svetlych vynimiek sa najde - protekcne)

eliska13
25. aug 2020

@markaterka niekedy sa človek presťahuje neplánovane, tak asi nevedela...
@petuska7792 nemenila by som škôlku po mesiaci, ale dala ho rovno do mesta budete sa sťahovať, chodiť hore dole nie je ideál.Chod osobne do škôlky kde patríte podľa ulice

mogaa
25. aug 2020

u nás napr.podľa TP neberú....to možno funguje vo veľkých mestách,, v menších nie je podmienkou TP - prioritne sa u nás berú deti ktoré majú v danej škôlke súrodenca a potom podľa poradia ako boli podané prihlášky, samozrejme pri najmenších sa ide aj podľa dátumu narodenia

petuska7792
autor
25. aug 2020

@veronikaszabova pre teba mozno neskoro alw take veci sa stavaju... este len pred 2 dnami sme byt kupili neplanovane sa musime stahovať...

petuska7792
autor
25. aug 2020

@markaterka v aprili a maji som posielala prihlasku tu kde byvame teraz to som este nevedela ze 23.8. budeme musiet kupovat byt 🙂 odpovedat k tebe debil fakt niesom žial aj take veci sa stavaju..

petuska7792
autor
25. aug 2020

@ckatka dakujem to rada pocujem.. a kolko ste dochadzali do skolky mimo bydliska?

petuska7792
autor
25. aug 2020

@eliska13 v dvoch poblizku co su som bola je plno.. sestra tam tiez byva a ani jej maleho nevzali a to na termin podavala prihlasku...

petuska7792
autor
25. aug 2020

@mogaa zo zakona nie je podmienkou TP .. kedysi bol..

eliska13
25. aug 2020

@petuska7792 tak sa môže stať, že buď rada, že Ti ho vzali na dedine a nechala by som ho tam

mogaa
25. aug 2020

@petuska7792 ja som to písala na margo toho že ti tu kočky radili ísť do škôlky kde "patríš"....viem že v BA to funguje a berú deti hlavne ktoré pod danú škôlku spadajú podľa spádovej oblasti, ale inde to nie je povinnosť....škôlka si v podstate určuje pravidlá prijímania sama - takže niekde môže zavážiť ten TP....u nás máme škôlky ktoré majú každá elokované pracoviská.....a teda ak si dáš aj žiadosť do konkrétnej škôlky, môžu ti dieťa dať uplne do inej na druhom konci mesta(teda elokovaného pracoviska)....do jednej z tých škôlok ani nepíšeš do ktorej škôlky dieťa chceš - majúškôlky po celom meste - dávaš si tam len žiadosť na hlavú škôlku a dieťa pridelia oni...v druhej si môžeš zadať 2pracoviská(škôlky)ale dieťa ti môžu tiež dať do ktorejkoľvek.....

petuska7792
autor
25. aug 2020

@eliska13 tak má 4 roky tak som s tym pocitala nie je uz malý ze by ho nevzali.. a ja som ochotná dochádzať som ešte rok doma s mladším len ma zaujimali skusenosti inych mamiciek..

petuska7792
autor
25. aug 2020

@mogaa jasne u nás na dedine maju podmienku kde uprednostnuju deti z TP.. taktiez mame tu škôlku a aj elokované pracovisko... konkretne budmee byvat v KE MČ nad jazerom a tu je asi 7 škôlok a nemaju ziadne elokovane pracoviska cize musim podat ak chcem na vsetky 7 prihlasok... len so skolkami je vecny problem...

simca06022011
25. aug 2020

@petuska7792 ja by som to urobila tak, ze ho nosim do tej skolky, kde ma za mesiac nastupit. My sme sa takto stahovali, mali sme v septembri,a le nakoniec to bol december.. a malu som od septembra nosila... 20km a 20km spat... lepsie toto mesiac ako potom zvysok roka naopak, a uz bude v tom svojom kolektive... Ale zase otazne je, ci ti ho niekam vezmu. To si zisti najskor. Ja som davala ziadost do skolky, ale vedela mi riaditelka hned povedat, ci budu vediet malu zobrat alebo nie hned.

ckatka
25. aug 2020

@petuska7792 my sme to mali našťastie všetko v rámci jedného mesta. Ale ta prvá škôlka bola.dost ďaleko chodila.som.autom lebo ráno.s malým peši to by bolo na trištvrte hodinu

hettinka
25. aug 2020

@petuska7792 inak, my vozíme už 7 rokov syna do školy tiež 10km od nás. Zvykli sme si.

markaterka
25. aug 2020

@petuska7792 a čo prskáš? Detaily si nenapísala, z prsta si mám vycucat, že sa musíte sťahovať?
A už mi nepíš.