Ako to funguje vo vašej škôlke - choroby?

janii12345
17. sep 2018

Ahoj chcem sa opýtať ako to funguje V iných škôlkach mám taký problém mám synčeka ktorý teraz nastúpil do škôlky má 3 roky V našej škôlke ak má dieťa žltý soplík samozrejme že nemôže ísť do škôlky ale okrem toho od nás škôlka vyžaduje aby sme s ním šli K doktorke nemôžem to preliečiť len ja doma musím doniesť ospravedlnenie od lekárky že je schopné ísť do škôlky plus ak si chcem nechať dieťa len tak doma že ideme na výlet musím podpísať papier O bezinfekčnosti teda že som si vedomá že dieťa je zdravé ako to funguje U vás dajte mi prosím vedieť ďakujem

lubik87
17. sep 2018

@janii12345 nad 3 dní choroby má byť návšteva u lekára ale už som mala doma malého aj týždeň a dala som domáca liečba som vysvetlila že so diplom ho neťahal po dr že som stav konzultovala po telefóne a že nebola.nutna návšteva ..a dezinfekcnost podpisuje aj ja myslím že je to normálne 🙂

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja1984maj
17. sep 2018

V našej škôlke podpisujeme bezinfekčnosť keď je dieťa mimo škôlky 5 dní. Papier od lekarky po chorobe sa u nás tiež vyžaduje, ale máme super doktorku, ktorá sa teší keď k nej nechodíme s každým soplíkom a preto nám dala opečiatkované papieriky, aby sme si len dopísali dátum, keď pôjde malý znovu do škôlky. Len málo chorôb sme potrebovali riešiť s doktorkou. Soplíky si vie každá mimina preliečiť sama

natali.83
17. sep 2018

@janii12345 Toto bude mať každá škôlka inak. Dokonca aj v rámci jednej škôlky sa to môže rok od roka meniť. U nás, keď dieťa chýba 3 po sebe nasledujúce dni, podpisuje rodič pri návrate do škôlky vyhlásenie o bezinfekčnosti. Ak neprítomnosť presiahne 5 dní, je potrebné doniesť potvrdenie od lekára, že dieťa je zdravé.

valeriadk
17. sep 2018

@janii12345 to počujem prvy krat vobec.Maleho som mala na zaciatku doma aj 2 týždne kym sa preliecil poriadne ( ziadne take ze kycha uz len obcas. Našťastie som s nim mohla byt doma) a nikto to so mnou nikdy neriesil. Kde bol,ci bol chory a nejaky papier ze sa môže vratit - to som ešte nepočula. Tak som sa naucila nieco nove 😊

jana2679
17. sep 2018

Ahoj,u nás netreba žiadny papier, po absencii dieťaťa podpisuje rodič papier, že dáva do škôlky zdravé dieťa. A so zeleným soplikom sa u nás chodí, pokiaľ nie je nič iné, lebo na to dá dr akurát ATB do nosa, ktoré aj tak nezaberú, soplik zmizne za 1-2 týždne a o 2 týždne Repete.🙃

elfi1
17. sep 2018

u nas nad 5 dni doma (vratane vikendu) papier o bezinfekcnosti - je jedno z akeho dovodu bol doma. nemusime zbytocne k dr. chodit
jedina vynimka je v pripade vsi - tam musi dr.potvrdit ze dieta ich uz nema

ciusinka
17. sep 2018

Do 3 dni nic, nad 3 dni podpisujeme papier o bezinfekcnosti, ze tam davame zdrave dieta, jedine ak malo nejaku infekcnu chorobu (napr. kiahne) musime priniest papier od lekara, ze je dieta zdrave..

janii12345
autor
17. sep 2018

No u nás musíme chodiť aj so soplíkom napr. môj malí bol zatiaľ len 4 dni v škôlke pretože ako každú jeseň má proste soplík tak že je to ešte pre neho aj pre mňa horšie lebo takto si nezvykne