Soplík len v priestoroch škôlky

bam11
19. dec 2022

Zdravím. Mam 3.rocneho, ktorý od začiatku školského roka bol v škôlke presne 31dni dokopy.. z toho bol naozaj ze chorý 2x. Inak mi ho stále vravia, že si ho mam nechať doma,lebo ma sopliky. A tu nastáva ten problém. Doma sopliky absolútne nemá. Minulý týždeň bol chorý. Klasika kašeľ a sople,ale bez teploty. Po 10dnoch q víkende bez kašlú,či soplov som ho dnes dala do škôlky a na obed mi volali, nech po neho prídem, lebo nie je dolieceny a ma sople. Došla som a mal fakt kus pod nosom. Ale doma znova ,ani len jednu servítku som nepoužila. A takto to bolo už asi 3x, že v škôlke sopeľ a doma nič a len skutočne bol doma cely týždeň. Ja fakt už neviem čo mám robiť, keďže je z 1 mesiaca doma 3 týždne a aj ta škôlka niečo stojí a platím vlastne za nič, lebo tam ani nie je. A ja vyzerám,že dávam choré dieťa do škôlky, pričom doma je fakt bez soplikov. Nvm fakt čím to môže byť, či majú suchý vzduch v škôlke. Ako by ste sa zachovali vy? Mam doniesť papier od pediatra že je zdravý a dat ho tam, alebo nechať doma .. ja fakt už neviem

anjelicek26
19. dec 2022

Ano chod po papier od pediatra, ze v tom sopli nema ziadne bakterie a proste pri prechode teplo-zima v jesen/zimnom obdobi nos reaguje soplom a je to uplne normalne... rozdiel je ked dieta vyzera zle, ma pomaly teplotu rozbehnutu, kasel jak tuberak a zelene sople po bratu, to ten telefon chapem... ale mat vsetky deti bez soplika no toho sa nedozijes v skolke nikdy, proste je to nemozne... takze ano chod na vyter k pediatrovi a daj ho do skolky s tym, ze to nie je nic infekcneho a hotovka...dalej by som asi nedebatovala, esteze to u nas v skolke nikdy neriesili...

luccija
19. dec 2022

@bam11 neplakal za tebou?

bam11
autor
19. dec 2022

@luccija nie práveže, on chodí do škôlky rad. Je to dieťa,čo sa rado hraje s inými deťmi. Preto ma to mrzí, že nemôže tam byt. Som doma ešte s mladším na rd, takže mne nevadí keď ho mam doma. Ale on je smutný, lebo najstaršieho odnesiem a on mi plače,že aj on chce ísť. Ja fakt ani slovko nepoviem,kebyže bol naozaj chorý..

janka_266
19. dec 2022

@bam11 môj brat tak mal, býval teraz rok v najme, vždy odtiaľ prišiel v podobnom stave, stále že či nie je chorý, či nemá kovid. Teraz ako kúpil byt to úplne prestalo. Museli tam mat nejaké plesne, alebo proste niečo, co jemu konkrétne tam vadilo. Možno aj malému v škôlke niečo tak vadí 🤷‍♀️

bam11
autor
19. dec 2022

@janka_266 no úprimne mňa tiež napadlo, ci tam nemajú plesne. Ale bojím sa spýtať, bo ešte ja budem za najhoršiu. Je to škôlka na dedine. Musím poslať manžela, nech on polozi túto otázku :D

dzulli1980
19. dec 2022

Je možné, že má na niečo konkrétne, čo je v škôlke, alergiu ... napr. plesne, kadejaké "zvieratká" vo vankúšoch, perinách, doma je určite sterilnejšie prostredie ako v škôlke ... zašla by som za pediatrom, nech urobí výtery, pokiaľ budú negatívne, tam nie je o čom ... a zvážiť návštevu alergológa.
@bam11

annm81
19. dec 2022

Sople môže spôsobiť veľa vecí - aj suchý vzduch, prach, roztoče, plesne. Dokonca aj psychická nepohoda. Ak sa to opakuje len v škôlke a žiadne iné príznaky choroby nemá, zájdi za lekárom nech ti potvrdí, že dieťa nie je infekčné.

Otázka je, nakoľko je to silné a či to dieťa nejako obmedzuje a teda, či budeš hľadať, čo konkrétne je spúšťačom.

zuzudrnda
19. dec 2022

@annm81 toto ma napadlo. Suchý vzduch,prekurene. Zvonka,kde je aj tak suchý vzduch,do prekureneho so suchým vzduchom.

slavomira236
19. dec 2022

@bam11 moja má napríklad histaminovu intoleranciu stačí že prijime trošku viac histaminu a už sú sople už som tiež tak párkrát bola po ňu v skolke

nwnw
20. dec 2022

@bam11 skus alergologa. V skolkach je prach, roztoce a neviem co este. U nas v triede je take dieta, ze nemoze ani spat ani jest v skolke.. a presne ako vravis doma nic a v skolke sople.

matullienka
20. dec 2022

Zajdi k pedoatricke po papier, že malý je zdravý. Učiteľky si tak trochu asi zvykli, že zavolajú, prídeš a malého automaticky necháš doma. Aj u nás v škôlke to tak fungovalo pri staršej a volali mi potom pre každé kychnutie skoro a ja som lietala ako trúba. Teraz keď mám mladšiu v meste tak ma informujú keď po ňu prídem, že trochu pokaslala alebo tieklo z nosteka. Volajú ozaj len pri teplote inak nie. Ruku na srdce v tomto období komu z toho nosa netečie keď sa prechádza zo zimy do tepla a naopak?

beata_k
20. dec 2022

@bam11 Tak, ale ked mal ozaj sopel pod nosom, tak nemozu vediet ci je zdravy alebo chory.

zuzanaete
20. dec 2022

@beata_k Na dietati je vidiet, ci je zdrave alebo chore. Mne v zime bezne tecie z jednej dierky a nie je to choroba. Je to reakcia na prostredie.
@bam11 u nas v skolke nastastie sople neriesia. Rodicom volaju, ak ma dieta teplotu a lezi na gauci, je otapene, nezapaja sa ako zvycajne. Proste, ked je zjavne, ze dieta je chore. Vypytaj potvrdenie od pediatra, ze dieta je zdrave.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz