Dali by ste do škôlky dieťa so zápchou?

3nikus30
6. sep 2020

Mám trojročnú dcéru,ktorá by mala nastúpiť do škôlky. Teda podľa muža a jeho rodiny. Malá trpí zápchou od roku a pol. Vyšetrenia sme absolvovali,nič jej nenašli,pravdepodobne to má psychického dôvodu. Musím veľký pozor dať na jej stravu,na dostatočný pitný režim,čiže škôlkarska by jej určite nerobila dobre. Je to veľmi náročné,už niekedy som zúfalá z toho všetkého. Pred rokom mávala aj nočné desy,hodiny plakala potom aj cez deň,absolutne sa nedala utíšiť. Teraz čakám bábatko,ktoré sa má narodiť vo februári,aj tak budem doma. Muž ale absolutne nechape moje dôvody,neustále sa hádame kvôli tomu,takmer ma núti ju tam dať. Malá tiež tvrdila,že by chcela chodiť,tak sme vyskúšali. Prvý adaptačný deň tam bola somnou takže ok. Druhý deň išla v pohode,zakývala mi,že môžem odísť. Po 40 min mi volali,že sa nenechá utíšiť mám pre ňu prísť. Prišli sme domov,asi už ju bolelo aj bruško,2 dni nekakala a minimalne pol hodinu sedela na zachode,proste velmi tazko jej to ide. Treti den som ju zaniesla,ale velmi sa zlakla lebo tam deti velmi plakali,drzala sa ma ako kliesta. Nenechala som ju tam. Ucitelka este na mna vyletelela ze sa nemam hnevat,ale je to moja chyba,mam ju tam nechat a hotovo. Nechcela som jej sposobit traumu,pretoze sa velmi bojim ze sa nam vratia tie nocne mory. Rozhodla som sa uz ju tam nedat teraz a muz teraz sa ma pyta ze akoze preco?! Pomoooc
Čo by ste urobili na mojom mieste?





jubtam dať.

mogaa
7. sep 2020

@3nikus30 ano? leebo u nás nezobrali v celom meste 87 detí - pre nedostatok miesta

mogaa
7. sep 2020

@marca12 plakala tam keď ju dávali prvý raz spať(bola to trieda kde boli deti od 2-3rokov) a dali ju do cestovnej postielky, preto tak plakala...na druhý deň ju dali už do normálnej a bolo po plači.....

evitka83
7. sep 2020

@3nikus30 ja som tak fungovala s dcerou dva mesiace, mala 2 roky. Ja som davala malu do skolky, lebo milovala deti. Ale bola som doma, ked volali, ze nie je OK, za 10 min som si ju zobrala. Ja som s nou mavala ine aktivity, takze do skolky chodila skor tak obden na par hodin. Podla toho ako chcela, ale velmi sa mi tam posunula po kazdej stranke. Ja by som to na tvojom mieste este nevzdavala. Neskor ti to velmi pomoze, ked budes mat druheho drobca a dcera bude chodit plynule do skolky. A skor ako odklad skolky by som riesila tu stolicu, lebo v 3 rokoch to podla mna nie je uplne OK. Skus ju davat, na hodinu, na dve, ked ti zavolaju, ze place, zbehni po nu, ked mas ten casovy luxus. Ja som malu potom vzdy niekam vzala, za to, ze bola sikulka, ked tam dlhsie vydrzala. Ked ma problem so stolicou kvoli psychike, poohliadla by som sa po probiotikach. Infant dophilus a probiofix je fajn. Na ranajky nejaku vlakninu a na pohodu mozno vyskusat nejake bachovky. Mne sa velmi osvedcila kombinacia tradicnych doplnkov z lekarne a alternativy- bylinky, esencialne oleje a pod. Je pravda, ze kazde dieta je zrele na skolku v inom obdobi, ale to neznamena, ze to treba vzdat. Skor by som hladala sposob ako, ked mas moznost

beronsche
7. sep 2020

@3nikus30 Ma len 3 r, plus surodenca na ceste. Skolka urcite nie.

llmm31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz